Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Eredin Bréacc Glas – cytaty z Księgi Nagród.
Bez kategorii

Eredin Bréacc Glas – cytaty z Księgi Nagród.

Zobacz cytaty z Księgi Nagród! Specjalnie dla Was podajemy wpisy z drzewek dowódczych!


Drzewko dowódcze Eredina Bréacc Glas:

  • Zwój 1: Kiedy nocą nagle robi się zimno, a świerszcze i żaby przerywają swe pieśni, mieszkańcy Kontynentu zrywają się z łóżek i ryglują drzwi i okna. Wiedzą bowiem, że po niebie pędzi do nich Dziki Gon.
  • Zwój 2: Kim są upiorni jeźdźcy, których widmowe sylwetki widać czasem na tle księżyca? Wbrew wierzeniom, to nie duchy, tylko elfi wojownicy. Przewodzi im Eredin Bréacc Glas, zwany Krogulcem.
  • Zwój 3: Eredin przybywa z daleka. Z twarzą skrytą za hełmem w kształcie czaszki, z sercem ściętym lodem, zakuwa w kajdany łkających z przerażenia ludzi. Zniewoleni, będą po kres swoich dni służyć elfom Aen Elle.
  • Zwój 4: Ale nie wszyscy mieszkańcy Kontynentu boją się Eredina i jego upiornych jeźdźców. Potwory, nawet te z pozoru bezrozumne, darzą ich szacunkiem… A czasem skore są nawet spełniać ich rozkazy.
  • Skrzynia 1: Eredinowi przyświeca jeden cel: otworzyć bramę między światami. Wtedy nie musiałby galopować w szaleńczym bezczasie i trzaskającym mrozie. Wtedy elfy Aen Elle mogłyby przejąć Kontynent we władanie, uciec tu ze swego umierającego świata. Jeśli kiedyś rzeczywiście nastaną ich rządy, ludzie zatęsknią jeszcze za królami, których dziś wyklinają od tyranów i okrutników…
  • Skrzynia 2: Eredin umiejętnie wykorzystuje ludzkie legendy i zabobony. To dlatego jego jeźdźcy wdziewają zbroje przywodzące na myśl upiory – a wyspy Skellige nawiedzają w statku przypominającym mityczny Naglfar, drakkar zbudowany z paznokci umarłych. Dzięki tej taktyce, jeźdźcy Gonu rzadko kiedy muszą dobywać broni. W większości wypadków przeciwnicy rzucają broń na sam ich widok…
  • Skrzynia 3: Eredin ma na sumieniu wiele grzechów… W tym królobójstwo. Uznawszy, że władca elfów Aen Elle, Auberon, jest zbyt słaby, by poprowadzić swój lud do zwycięstwa, postanowił go usunąć… I zająć jego miejsce. Mało brakowało, a plan Eredina by się powiódł. Krótko przed intronizacją stanął jednak do pojedynku z pewnym wiedźminem, niejakim Geraltem z Rivii…

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 


R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja