Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Dwie talie od naszego czytelnika – Pożeranie i Najbardziej Toksyczna Talia w Gwincie!
Crach an Craite Królowa Krabopająków Potwory Skellige Talie

Dwie talie od naszego czytelnika – Pożeranie i Najbardziej Toksyczna Talia w Gwincie!

Talie od czytelnika

Niedawno prezentowaliśmy Wam najciekawsze talie z katalogu GwentUp, a tym razem mamy dla Was dwa decki od jednego z naszych czytelników, który zwie się Wojtasxx. Już kiedyś podesłał nam kilka mocnych decków, a ponadto w Gwinta gra z sukcesami od 2017 roku. Twórca talii w do „wspaniałego” świata nowego Gwinta wszedł dopiero 4 grudnia w związku z opóźnioną premierą gry na konsolach. Nie przeszkodziło mu to w szybkim opanowaniu podstaw Homecoming, czego owocem są poniższe listy.


Krabia uczta piwem zakrapiana!

Pożerka z value decku przeistoczyła się w combo deck, przynajmniej takie wyniosłem wrażenie z moich doświadczeń. Jednak ta wersja nawiązuje do jej strategii opartej na silnikach jedzących i wysypywaniu małych kreatur do zbuffowania ich Pianą, która po nerfie gdzieś zniknęła.

Strategia gry jest prosta – wysyłamy Oszluzgi na obfitą ucztę. Co turę powinny mieć regularnie podawany posiłek w postaci jednostek z Zemstą lub po prostu „urodzonych” Krabopajączków przez Królówkę. W rozkręceniu się pomagają Vrany, które naturalnie zagrywamy przed konsumpcjami czy Jennik, który po zjedzeniu pojawia się na stole ponownie. W razie czego do pomocy w żarciu mamy Kejrana i Barbegazi, zaś Gniazda i Olbrzymi Krabopająk pomogą nam ustawić Złocistą Pianę za duże value nawet w krótkiej rundzie. Żagnica to nasz finisz w długiej R1/R3. Smacznego!


Sabat 2.0

Karta, która w pojedynkę pokonuje 30 tys. żołnierzy Nilfgaardzkiej armii Jana Calveita musi być mocna. Aż za mocna, nawet szef projektu Gwinta, Jason Slama to przyznał. Wojtasxx podszedł do archetypu Rębaczy od strony eksperymentalnej, maksymalizując wpływ Sihila na siłę tego decku Wyspiarzy. Oznacza to, że jeśli przeciwnik poradzi sobie z nim w ostatniej rundzie, to deck może mieć problemy, aczkolwiek dwie Włócznie skutecznie rekompensują ryzyko porażki, tak samo jak Klucznik. Talia nie ma takiego zasięgu jak wersja z Haraldem i Dagurem, ale posiada inne ciekawe rozwiązania jak np. Ocvist i Drakkar Bojowy. Deck jest wrażliwy na dociskanie w R2, więc wygranie pierwszej rundy jest dość ważne. Życzę miłej zabawy w denerwowaniu innych graczy za pomocą Sihilla 🙂

R E K L A M A

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Michał Hordyjewski

  Talia Craite jest bardzo dobra, ale nie nazwał bym jej toksyczną. Miałem okazje grać przeciwko takiej talią Nilfgardu na wiedzminach i sobie bez problemu poradziłem.

  Sam gram potworami, ale bardziej pod Bezimienny i Ge’ales
  pozdrawiam

 • Michał Hordyjewski

  Talia Craite jest bardzo dobra, ale nie nazwał bym jej toksyczną. Miałem okazje grać przeciwko takiej talią Nilfgardu na wiedzminach i sobie bez problemu poradziłem.

  Sam gram potworami, ale bardziej pod Bezimienny i Ge’ales
  pozdrawiam

  • Mariusz Wanat

   Najfajniej gra się na deck z Sihilem, Klucznikiem i Wskrzeszeniem na Klucznika (czyli w każdej rundzie Sihil), gdy grasz takim deckiem jak np. ta pożerka (brak removala dla Sihila). To jest dopiero fun 😉

   • Michał Hordyjewski

    Pożerką można wygrać z tym deckiem, tylko trzeba ostrożnie zagrywać karty. Ważne jest aby wygrać 1 rundę. Ja potem idę za ciosem i nie odpuszczam 2 , bo tylko same problemy są w 3 jak kontrolka dobierze odpowiednie karty. Chętnie zamieszczę swój deck pożerki i wieśków. Mnie się nimi gra świetnie i b.dobrze sobie radzą w rankach

    • Mariusz Wanat

     Michał, byłbym wdzięczny. Jak na razie gram na deckach złożonych przez siebie – aktualnie idzie średnio.
     Wrzuć na gwentup może i wklej linki. Dzięki.

     • Michał Hordyjewski

      Oto mój deck na zemstę. Świetnie mi się nim gra, bardzo dobre winning ratio. Pozniej wrzucę Wiedzminów

      https://uploads.disquscdn.com/images/7c03f630ddac9970641ed3537754aca7b8ce885bc1a4d69d9543494918dae167.png

     • Mariusz Wanat

      Dzięki wielkie. Pogram i podzielę się wrażeniami 😉

     • Miszcz84

      hmm, ja akurat gram ja na pro-rank i bez wiekszych problemów wbiłem nią 1250. Ration to 75% wygranych. Warto sobie nią przecwiczyć jeszcze. Podam ci jeszce moją talie na wiedzminach.

     • Miszcz84
     • Mariusz Wanat

      Chylę czoła. Brak umiejętności i ogrania pewnie z mojej strony. Chętnie zobaczyłbym nagranie z kilku match-upów. Pozdrawiam.

     • Miszcz84

      Nie wiem czy ci sie to przyda, ale jak jak gram to zawsze staram się przewidzieć ruchy przeciwnika. Jak poznasz większość talii to będziesz wiedział jakie są w nich karty. Dużo graczy zawsze gra schematycznie i wtedy będziesz wiedział jaką kartą kontrować ich zagranie. Poza tym w tej tali jest kilka kart na tkzw. podpuchę, aby przeciwnik wyzbył się szybko z ewentualnych niszczarek lub blokad. Jak grasz na PS4 to chętnie z tobą poćwiczę

     • Mariusz Wanat

      Gram na PC akurat. Dzięki za pomoc 😉

   • Piotrek Grucha King

    a czy Klucznik nie ma Fatum? jestem niemal na 100% pewien że przed paczem miał

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...