Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Dwie talie od naszego czytelnika – Pożeranie i Najbardziej Toksyczna Talia w Gwincie!
Crach an Craite Królowa Krabopająków Potwory Skellige Talie

Dwie talie od naszego czytelnika – Pożeranie i Najbardziej Toksyczna Talia w Gwincie!

Talie od czytelnika

Niedawno prezentowaliśmy Wam najciekawsze talie z katalogu GwentUp, a tym razem mamy dla Was dwa decki od jednego z naszych czytelników, który zwie się Wojtasxx. Już kiedyś podesłał nam kilka mocnych decków, a ponadto w Gwinta gra z sukcesami od 2017 roku. Twórca talii w do „wspaniałego” świata nowego Gwinta wszedł dopiero 4 grudnia w związku z opóźnioną premierą gry na konsolach. Nie przeszkodziło mu to w szybkim opanowaniu podstaw Homecoming, czego owocem są poniższe listy.


Krabia uczta piwem zakrapiana!

Pożerka z value decku przeistoczyła się w combo deck, przynajmniej takie wyniosłem wrażenie z moich doświadczeń. Jednak ta wersja nawiązuje do jej strategii opartej na silnikach jedzących i wysypywaniu małych kreatur do zbuffowania ich Pianą, która po nerfie gdzieś zniknęła.

Strategia gry jest prosta – wysyłamy Oszluzgi na obfitą ucztę. Co turę powinny mieć regularnie podawany posiłek w postaci jednostek z Zemstą lub po prostu „urodzonych” Krabopajączków przez Królówkę. W rozkręceniu się pomagają Vrany, które naturalnie zagrywamy przed konsumpcjami czy Jennik, który po zjedzeniu pojawia się na stole ponownie. W razie czego do pomocy w żarciu mamy Kejrana i Barbegazi, zaś Gniazda i Olbrzymi Krabopająk pomogą nam ustawić Złocistą Pianę za duże value nawet w krótkiej rundzie. Żagnica to nasz finisz w długiej R1/R3. Smacznego!


Sabat 2.0

Karta, która w pojedynkę pokonuje 30 tys. żołnierzy Nilfgaardzkiej armii Jana Calveita musi być mocna. Aż za mocna, nawet szef projektu Gwinta, Jason Slama to przyznał. Wojtasxx podszedł do archetypu Rębaczy od strony eksperymentalnej, maksymalizując wpływ Sihila na siłę tego decku Wyspiarzy. Oznacza to, że jeśli przeciwnik poradzi sobie z nim w ostatniej rundzie, to deck może mieć problemy, aczkolwiek dwie Włócznie skutecznie rekompensują ryzyko porażki, tak samo jak Klucznik. Talia nie ma takiego zasięgu jak wersja z Haraldem i Dagurem, ale posiada inne ciekawe rozwiązania jak np. Ocvist i Drakkar Bojowy. Deck jest wrażliwy na dociskanie w R2, więc wygranie pierwszej rundy jest dość ważne. Życzę miłej zabawy w denerwowaniu innych graczy za pomocą Sihilla 🙂

R E K L A M A

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja