Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Drugi sezon GWENT Masters – wszystkie szczegóły, pula nagród, kwalifikacje
Esport

Drugi sezon GWENT Masters – wszystkie szczegóły, pula nagród, kwalifikacje

Drugi sezon GWENT Masters

Wraz z zakończeniem Sezonu Dzikiego Gonu nie dostaliśmy tym razem spektakularnej aktualizacji. Poprawiono jedynie kilka bugów oraz dodano przycisk Sklepa w prawym górnym rogu ekranu. Rozpoczął się też Sezon Wilka oraz nowe Wyzwanie Frakcji.

Zdecydowanie bardziej powinien Was zainteresować wpis z oficjalnej strony GWENT Masters, który zaopatruje nas w kilka istotnych informacji na temat drugiego sezonu GWENT Masters. Wszystkie najistotniejsze informacje zawarliśmy w tym artykule.


Infografika – kalendarium drugiego sezon GWENT Masters

Infografika – liczba Crown Points w zależności od miejsca w top 200 Pro Rank

Zajęcie miejsca w top 200 Pro Rank to nie jedyna opcja na zdobycie Crown Points. Będą nimi nagradzani także zawodnicy, którzy osiągnęli odpowiednie rezultaty w oficjalnych turniejach GWENT Open organizowanych przez CD Projekt RED oraz za wyniki w turniejach licencjonowanych, ale nie organizowanych przez CD Projekt RED.

Crown Points w zależności od zajętego miejsca na GWENT Open:

  • 2 miejsce – 10 CP
  • 3/4 miejsce – 5 CP
  • 5/8 miejsce – 1 CP

Ważną zmianą w funkcji Crown Points jest brak automatycznej kwalifikacji do turniejów Open poprzez uzyskanie ich największej liczby. Crown Points będą się liczyć dopiero przy kwalifikacji do GWENT World Masters, gdzie to gracze z największą liczbą Crown Points uzyskają miejsce w tym prestiżowym turnieju, zaraz obok zwycięzców 4 turniejów GWENT Open w danym sezonie.

Turnieje Kwalifikacyjne

Od lutego do września (co miesiąc) będą się odbywać specjalne kwalifikacje on-line. Będą dwa turnieje kwalifikacyjne – dla top 16 (system podwójnej eliminacji, awansuje zwycięzca drabinki wygranych i przegranych, pozostałych 14 dostaje drugą szansę w kwalifikacjach top 64) oraz top 64 (dwudniowy turniej – Dzień 1: System Szwajcarski, Dzień 2: Podwójna eliminacja jak przy top 16) graczy Pro Rank.

R E K L A M A

Zasady kwalifikacji – GWENT Open

  • 4 finalistów z dwóch turniejów kwalifikacyjnych, które odbyły się miesiąc przed GWENT Openem
  • 4 finalistów z dwóch turniejów kwalifikacyjnych, które odbyły się 2 miesiące przed GWENT Openem

Zasady kwalifikacji – GWENT World Masters

  • Do 4 zwycięzców turniejów GWENT Open w sezonie
  • Do 7 graczy z największą liczbą Crown Points w sezonie

Pule nagród

  • GWENT Open – do 10 tys. dolarów
  • GWENT World Masters – do 50 tys. dolarów

Nagrodę dla zwycięzcy będą mogli powiększać fani GWENT Masters (gracze GWINTA), którzy zdecydują się na zakup oznaczonych przedmiotów w Sklepie. Dochód ze sprzedaży tych przedmiotów zostanie przeznaczony na zwiększenie nagrody zwycięzcy całego turnieju Open lub World Masters. Więcej informacji wkrótce.

Turnieje licencjonowane

Czyli inaczej poważniejsze turnieje społeczności mogą być przeprowadzane przez organizatorów w porozumieniu z CD Projekt RED (który nadaje specjalne licencje na takie turnieje). Takowy turniej musi przestrzegać wszystkich reguł GWENT Masters, a ewentualne autorskie obostrzenia muszą być zaakceptowane przez CDPR. Taki turniej nie musi posiadać żadnej minimalnej puli nagród, by uzyskać licencję. Gracze, prócz nagród zapewnionych przez organizatora, mogą liczyć na Crown Points w zależności od zajętego miejsca (każdy licencjonowany turniej może oferować różną liczbę CP, co ustala organizator oraz CDPR). Każdy licencjonowany turniej powinien posiadać otwartą możliwość zapisu. Mogą być przeprowadzone on-line lub jako LAN.

Turnieje społeczności

Czyli zwykłe turnieje społeczności. Mogą być przeprowadzone przez bez konieczności otrzymania licencji od CDPR, ale ich pula nagród nie może przekroczyć 10 tys. dolarów. Mogą być przeprowadzone on-line lub jako LAN.

Źródło: Playgwent


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja