Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Dana Meabdh – cytaty z Księgi Nagród
Bez kategorii

Dana Meabdh – cytaty z Księgi Nagród

Zobacz cytaty z Księgi Nagród! Specjalnie dla Was podajemy wpisy z drzewek dowódczych!


Drzewko dowódcze Dany Meabdh:

  • Zwój 1: Czasami, w upalny letni dzień, można dostrzec w brzezinie sylwetkę młodej kobiety, otoczonej rojem motyli, z kwieciem na skroniach. Elfy zowią ją Dana Méadbh, ludzie – Żywią bądź Królową Pól.
  • Zwój 2: Nikt, nawet elfi Wiedzący, nie ma pewności, kim – czym? – tak naprawdę jest. Jedni widzą w niej boginię, inni ucieleśnienie sił przyrody. Jedno jest pewne – bez niej Kontynent byłby martwy jak skała.
  • Zwój 3: To Dana Méadbh budzi rośliny i zwierzęta po długiej zimie, ona rozwija pąki delikatnym kwiatom. Tam, gdzie stąpa, ziemia rodzi hojne dary. Tam, gdzie jej zabraknie, kłosy łamią się na wietrze i marnieją plony.
  • Zwój 4: Dana Méadbh przez długi czas nie mieszała się w konflikty śmiertelników – darzyła jednaką miłością wszystkie rasy. Ale balans został zaburzony, a Żywia postanowiła go przywrócić. Siłą, jeśli będzie trzeba.
  • Skrzynia 1: Dotychczas śmiertelnicy rzadko kiedy mieli okazję zobaczyć Dana Méadbh: ukazywała się jedynie późną wiosną i latem, i to nielicznym wybrańcom. Najczęściej widywano ją w Święto Sierpu, zwane przez elfy Lammas: dołączała wówczas do zażynkowych tańców, wplatała dziewczynkom kaczeńce w warkocze. Teraz Dana Méadbh pojawia się częściej, również wtedy, gdy świat skuwa lód… Ale nie jest to powód do radości. Żywia jest bowiem zła. Zamiast okazać wdzięczność za hojne dary, ludzie próbują wydrzeć jej jeszcze więcej. Pora więc dać im nauczkę. Taką, którą zapamiętają na długo.
  • Skrzynia 2: Choć ze wszystkich ras krasnoludy mają najsłabszy związek z naturą – bardziej niż rośliny czy zwierzęta pociągają ich martwe skały – to i one czczą Dana Méadbh. Zwą ją jednak po swojemu: Bloëmenmagde. Oddają jej cześć, składając na rozstajach dróg wieńce z chmielowych szyszek i słoje marynowanych w occie opieńków. Nie wiadomo, czy Żywia rzeczywiście w nich gustuje… Ale cieszą się z nich z pewnością mieszkające w okolicznych górach pukacze.
  • Skrzynia 3: Dana Méadbh przybiera czasem postać zwykłej kobiety i w takim przebraniu pomieszkuje wśród śmiertelników. Udaje wówczas niemą, trzyma się na uboczu – ale bacznie wszystko obserwuje. W tych wsiach, gdzie chłopi nie wyrywają maków i chabrów spośród żyta, a krowom daje się czasem do spróbowania marchewki, Żywia mnoży dary. Ale tam, gdzie chłopi traktuję ziemię nie jako matkę, a niewolnicę, przechodzą potem gradobicia i przymrozki…

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja