Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Czym grać po Mulligan Update? Kilka propozycji dla każdej frakcji z katalogu GwentUp!
Królestwa Północy Nilfgaard Potwory Scoia'Tael Skellige Talie

Czym grać po Mulligan Update? Kilka propozycji dla każdej frakcji z katalogu GwentUp!

Talie po aktualizacji

Co tam ciekawego w mecie po aktualizacji? Na pierwsze Meta Snapshoty przyjdzie nam nieco poczekać, aczkolwiek przez Gwinta nie przetoczyło się żadne tornado czy coś w tym stylu. Wprowadzono małe, ale ważne zmiany, które znacząco zmieniły dynamikę gry – na płynniejszą rzecz jasna.

W tym artykule przygotowałem dla Was kilka fajnych i skutecznych talii, które warto sprawdzić po Mulligan Update i powalczyć o wyższą rangę w Sezonie Wilka. Nie są to decki w pełni zoptymalizowane i nie wiadomo dokładnie, a meta jest jeszcze w fazie stabilizacji, więc śmiało możecie modyfikować listy pod siebie i eksperymentować!


Potwory

Tempo Consume (Deathwish)

Potwory to nadal chyba najsilniejsza frakcja w grze (ale summa summarum każda frakcja prezentuje zbliżony power level). Jako pierwszą talię godną sprawdzenia, wyróżniłem Tempo Consume od znanego streamera o pseudonimie OceanMud. Deck opiera się na sporych zagraniach pod tempo, aby szybko stworzyć przewagę na stole i narzucić presję. Prosta w pilotażu i skuteczna.

Uprzedzając pytania – Regis: Wampir Wyższy może budzić zdziwienie – po co tu on? Przydaje się w matchupach z Dużymi Stworami, KP czy Rębaczami. Niejednokrotnie wygrał mi grę, także polecam serdecznie 🙂

Duże Stwory

Ten archetyp pozostaje jednym z najlepszych w całej krótkiej historii nowego Gwinta, więc każdy, nawet niedzielny gracz powinien wiedzieć, że jest wyśmienitą opcją do wyboru na ladder. Prosty w obsłudze, elastyczny i co najważniejsze – silny. Mimo to, polecam uważne granie, ponieważ Kontrolne Scoia wróciło z zza światów, zaś Regis: Wampir Wyższy jest jedną z kart, która przeżywa obecnie swoje 5 minut popularności. Jego zagranie jest dewastujące w matchupie z tym deckiem, więc polecam uważać!

R E K L A M A

Żalnica

Kolejna bardzo dobra lista do obczajenia. Baba Cmentarna dzięki Odporności od Eredina prawie zawsze przeżyje i zje wszystkie jednostki z naszego cmentarza w R3, co da nam ok. 20 punktów. Potężny finisher, stabilny core oparty na najpopularniejszych kartach Potworów – czego chcieć więcej?


Nilfgaard

Uzurpator z „RiGCZem”

Uzurpator nie bierze jeńców i z buta wszedł do wczesnej mety. Jest irytująco silny i zaryzykuję stwierdzeniem, że jest to największy zwycięzca zmian jakie wprowadził Mulligan Update. Nie mamy już kłopotu z mulliganami, a 5 mniej w puli werbunku jest do przeżycia, co pokazuje poniższa lista, bazowana na „ludzkich” jednostkach z upierdliwymi zdolnościami.

Emhyr Shupe

Deck był silny już przed patchem i zdaje się, że będzie kontynuował swoją passę. Dostęp do silnych, dobrze współgrających ze sobą jednostek + możliwość dwukrotnego skorzystania z usług Sklepa = przepis na sukces. Polecam nie tylko dla miłośników Skalnego Trolla!

Szpiedzy

No kto by pomyślał, że jeszcze ujrzymy szpiegów wśród mocnych talii po HC! Oczywiście, ze starego stylu gry tego archetypu niewiele już zostało, ale deck ma swoje atuty w postaci – a jakże – Egzekutorów Brygady i sztuczek z Vilemem, Cantarellą, Isbel i Regisem. Jedyne czego tej talii brakuje to odpowiedni dowódca, bo o ile Morvran daje dodatkowe prowizje i może swymi buffami uchronić Egzekutorów przed removalem, o tyle talia nie ma aż tak mocno zarysowanej własnej tożsamości. Ardalu aep Dahy – liczymy na ciebie!


Królestwa Północy

Hyperthin Combo Henselt

„Heniek” pomalutku zyskuje na popularności jako heros KP. W Mulligan Update dostał ciut więcej prowizji do wykorzystania, co okazało się kluczowe dla realizacji zamysłu tego combo decku. Kombinacja polega na wykorzystaniu Rycerzy z Kaedwen, którzy zagrywani z talii wchodzą za 8 punktów z osobna. Zagrywając jednego z nich za pomocą Dekretu, wyciągamy z niego max value + możemy zagrać Henselta, co da nam okrągłe 20 punktów – jak na realia HC jest to dużo. To nie wszystko, ponieważ combo możemy zagrać jeszcze raz – wystarczy wtasować do decku Rycerzy za pomocą Pavetty i zagrać Vernona, po uprzednim odcedzeniu decku, bądź zabiciu go i wskrzeszeniu Niebieskim Snem, co da nam zagranie czterech kart w ledwie trzech zagraniach!

Combo to nie jedyny win con tego decku w większości matchupów – dużą robotę wykonuje tutaj Vysogota i brązowe karty raniące/enginy.

HUGEbert

Wczoraj fun deck, dzisiaj jedna z mocniejszych talii KP. Opiera się na combie z wykorzystaniem Sabriny, Ocvista, naszej liderki i rzecz jasna największej gwiazdy – Huberta Rejka. Daje dużo funu, czasami nie zatrybi (bo przeciwnik zniweczy nam combo), ale na pewno jest warta sprawdzenia – Hubert za 20-30 punktów jest tego warty!

Ładunki i Rozkazy aka Pasjans

Jeśli lubicie sobie poklikać dla odstresowania, to zdecydowanie polecam tą listę z Demawendem na czele. Mamy w niej od cholery i trochę enginów, mnogość synergii między jednostkami, a także potencjał na wykręcenie niesamowitych swingów z użyciem Kiyana, Patrioty: Bezlitosnego czy Barona. Wymaga dobrego ogrania i myślenia na bieżąco, nie polecam dla ludzi o słabej koncentracji.


Scoia’tael

Elfia kontrola

Nieludzie uwielbiają siać zamęt i zniszczenie – to wiemy nie od dziś. Eithne niemalże zmartwychwstała po nerfie z grudnia, dostając największą pulę werbunku jako zadośćuczynienie, które okazuje się być dla niej zbawienne. Dużo kart niszczących, nieograniczony potencjał Schirru i dobry thinning czyni z tej talii kandydata do czołówki klarującej się mety.

Przesuwanie

Mocna w starym, mocna w nowym roku – Brouver w dobrej formie! W mecie nadal próżno szukać kontr na efekty rzędów, więc bazowanie na nich swojej siły jest dobrym pomysłem. Obszarowe obrażenia i możliwość przestawienia szyków przeciwnika czyni z Przesuwania jedną z najlepszych talii do gry w obecnej chwili.

Krasnoludy

Krasie opisałem dla Was jeszcze przed świętami. Od tamtej pory niewiele się zmieniły, ba, ilu graczy – tyle wizji decków. Archetyp jest przyjemny do grania, mimo kilku słabości i braków. Najnowszą gwiazdą tego decku Xavier Moran, którego można fajnie zbuffować tarczami czy podstawić pod Róg. Warto sprawdzić!


Skellige

Wojownicy

Ostatnią frakcją, której się przyjrzymy jest Skellige, które ma do dyspozycji ogrom potężnych opcji do zbudowania decku. Pierwszą z nich są Wojownicy, którzy trzymają się mocno czołówki. Wyśmienite odchudzanie się, mocne synergie, tempo i combo Jutta + Zwierciadło to główne armaty w arsenale Eista, których nie należy lekceważyć.

Rębacze

Mocno średnia i stale ewoluująca talia Rębaczy z Haraldem na czele spisuje się co najmniej przyzwoicie na każdy deck nie-kontrolny. Ta wersja nie korzysta ze staplowych jak dotąd kart jak Ragh Nar Roog czy Smoczy Sen, decydując się na dodanie takich kart jak Avallac’h czy Maligna.

„Wojtek, zostaw!” czyli Treserzy

Deck jest łatwy do opanowania i choć w mecie z Regisami i Kontrolnym Scoia nie powinien wyściubić nosa spoza głębokiego tieru 2, to myślę, że można nim wyciągnąć dobre wyniki. Ta wersja zamiast Brana korzysta z Haralda i Dagura, aby zagwarantować sobie Plan B w przypadku niepowodzenia z Treserami.


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • dziuga

  nie jestem tuzem, ale na cholerę w talii demawenda sara???

  • Mateusz Byliński

   Tani filler, nic więcej

   • dziuga

    to bym włożył kedweńskiego upiora za 5, zawsze to współpraca z sabriną

 • Jakub Wieczorek

  w sumie jak regis taki straszny to dać go też duchowi lasu za naglfar

 • SaradaPlayer

  czy tylko ja widzę, że połowa tych deck’ów to trolle,które nie mają szansy grać?

 • Łukasz Janik

  czy mozna ulozyc dobra talie, jak nie mam wszystkich kart? teraz gram z taliami domyslnymi.

  • Adam O.

   Jeśli zaczynasz grę w Gwinta to polecam powoli tworzyć jedną, dwie bardzo dobre talie co pozwoli Tobie szybciej wygrywać nagrody dzienne i stopniowo zdobywać beczki/skrawki. W miarę postępów rób karty do tej talii, którą grasz. Grając lepszą talią masz szanse na lepszy wynik na koniec sezonu co powinno przełożyć się na lepsze nagrody sezonowe.

   • Łukasz Janik

    nie zaczynam gre, juz mam 46 poziom, nie wiem jakie karty wybrac.

    • Adam O.

     Czyli jakiś czas już grałeś. Skoncentruj się na frakcjach, którymi grało się Tobie najlepiej, ewentualnie popatrz,w której frakcji brakuje Ci najmniej kart i stwórz jedną całą frakcję. Wtedy zrobisz każdą talię tej frakcji. Przy ograniczonych zasobach skrawków warto rozważyć tworzenie kart neutralnych, które można umieścić w każdym decku.

     • Łukasz Janik

      aha, dobra, moze ta nowa frakcja, ktora bedzie, to mi pomoze 🙂

 • Granie Z Jajem

  w Tempo Consume (Deathwish) Regis ma 13 pkt werbunku i przez to talia się nie mieści w maksymalnej puli. Trzeba coś zmienić np płotkę zamienić…

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...