Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Cyrus Engelkind Hemmelfart – cytaty z Księgi Nagród.
Bez kategorii

Cyrus Engelkind Hemmelfart – cytaty z Księgi Nagród.

Zobacz cytaty z Księgi Nagród! Specjalnie dla Was podajemy wpisy z drzewek dowódczych!


Drzewko dowódcze Cyrusa Hemmelfarta:

  • Zwój 1: Hemmelfart wygląda na zniedołężniałego: drżą mu ręce, nogi ledwo utrzymują pękąty brzuch… Ale jego głos! Głos, który brzmi jak dzwon i trwoży nawet najdzielniejsze serca!
  • Zwój 2: Hemmelfart nie mówi, on grzmi: jego płomienne kazania odbijają się echem od złoconych ściań świątyni i niosą po całym mieście.
  • Zwój 3: Na dźwięk tego głosu kulą się wrogowie Wiecznego Ognia: nieludzie, alchemicy, czarodzieje.
  • Zwój 4: Bo choć sam Hemmelfart sam nie chwyci za pochodnie aby karać nieriwnych, zastępy jego Wybrańców Ognia chętnie go w tym wyręczają.
  • Skrzynia 1: Jako hierarcha Wiecznego Ognia, Cyrus Hemmelfart jest potężnym człowiekiem – i umie to wykorzystać. Rozgrzeszenia, ekskomuniki, odpusty… To wszystko doskonałe narzędzia na wywieranie nacisku.
  • Skrzynia 2: Hemmelfart szybko wspiał się na szczyty kościelnej hierarchii – i uwielbia powiązane z tym przywileje. Nosi tylko jedwabie i atłasy, pije tylko ze srebrnych kielichów, jada tylko wyszukane dania… I otacza się młodymi probantami, gotowymi spełnić każde jego życzenie.
  • Skrzynia 3: Wielu mieszkańców Novigradu zastanawia się, czy Hemmelfart sam wierzy w to, co mówi? Czy rzeczywiście sądzi, że z popiołów po stosach wyłoni się nowy, lepszy świat? Nikt nie zadaje tych pytań na głos. Ci, którzy popełnili ten błąd, zostali ogłoszeni heretykami.

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja