Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Chcesz wiedzieć ile skrawków dostaniesz za swoją kolekcję? Gwent Collection Value Calculator ci pomoże!
Poradniki

Chcesz wiedzieć ile skrawków dostaniesz za swoją kolekcję? Gwent Collection Value Calculator ci pomoże!

Obliczamy wartość kolekcji!

Do premiery Homecoming pozostało już niewiele czasu. Z pewnością już od dawna wiecie, co się stanie z Waszą kolekcją (a jeśli nie wiecie, to koniecznie się dowiedzcie!) i już tylko czekacie na możliwość ponownego rozdysponowania skrawków na karty w nowym Gwincie. Ile ich będzie? Możecie to sprawdzić za pomocą prostego w użyciu narzędzia o nazwie Gwent Collection Value Calculator, stworzonego przez El_Stefano z Reddita.17


Jak skorzystać z Gwent Collection Value Calculatora?

 1. Wchodzicie do arkusza – KLIK
 2. Przed rozpoczęciem wypełniania arkusza, musicie stworzyć sobie jego kopię na swoim koncie Arkuszy Google (File->Make a copy->OK). Nadajcie jakąś nazwę swojemu arkuszowi, abyście później mogli łatwo go znaleźć na swoim koncie! Po zapisaniu zostaniecie automatycznie przekierowani do własnej kopii arkusza.
 3. Na pierwszej stronie dokumentu musicie wypełnić tabelę „Spare Cards”, czyli kart z Waszego młyna. W tym celu odpalacie Gwinta, wchodzicie w Kolekcję i klikacie ikonę młyna. Następnie wypełniacie luki liczbą kart danej rzadkości (common, rare, epic, legendary). UWAGA – nie wciskajcie Enter bądź Tak, bo zmielicie nadmiarowe karty i stracicie mnóstwo skrawków! Po wypełnieniu pól po prostu kliknijcie Nie lub Escape, aby okienko znikło.
 4. Teraz nieco żmudnej roboty – przechodzicie od arkusza do arkusza i wypełniacie kolumny obok nazw kart (Normal i Premium) . Autor narzędzia pokazał na screenie szybką i wygodną metodę na wypełnienie go. UWAGA – jeśli macie więcej niż 3 kopie jakiejś brązowej karty (nie premium), to po prostu wpisujecie 3.

Arkusz niestety nie wyliczy nam dokładnej ilości skrawków, jeśli macie 9+ kopii jakiejś kart premium.

Po wypełnieniu wszystkich pól, wychodzi na to, że na HC będę miał do dyspozycji zawrotną liczbę 616 490 skrawków! Pewnie znajdą się osoby, które na koncie mają nawet milion strzępków! Możecie się pochwalić w komentarzu swoim wynikiem 🙂

Jeśli nawet nie jesteście ciekawi, jakie bogactwo kryje się w Waszych kartach, to warto to zrobić na wszelki wypadek, gdyby Wam się coś nie zgadzało po premierze HC. Jak to mówią, „przezorny zawsze ubezpieczony” 🙂


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Stary Wąż

  Wychodzi na to że wszyscy gracze będą mieli tyle skrawków że stać ich będzie na pełną kolekcję nowych kart. Jeśli tak to słabo trochę.

  • KFR

   spoko, w niedalekiej przyszłości dodatki mają być obszerne:)
   BTW e tam full kolekcja, full premium to jest temat!;)

  • Kamil Pikora

   Nawet bez tego kalkulatora Ci co mieli pełną kolekcję kart wiedzieli, że dostając 100% wartości będą mieć tyle samo kart w HC.

   • Arch4N

    Więc progres gorszych graczy będzie cofnięty. Niezbyt fair wobec nich. :/

    • KB

     Wszystko jest OK. Aktywni gracze powinni być wynagrodzeni za uczestniczenie w beta testach (jakby na to nie patrzeć) i oto mają zachowany lvl i full kolekcję premium base setu. A mniej aktywni gracze? Przecież też dostaną full value za to co mieli do tej pory, czyli z powtórkami wyjdą nawet na +, nic im się nie cofnie

    • Kamil Pikora

     Załóżmy, od czasu zamkniętej bety do dzisiaj uzbierałem np 100 kart goldów (nie premium) to tyle samo (nie premium) będę mógł utworzyć w nowej wersji, ktoś kto niedawno zaczął i uzbierał ich np 30 i tak zrobi ich 30 po premierze. Gdzie tu niesprawiedliwość? 😛

 • Kamil Pikora

  U mnie nędzne 201 520 😀

 • Grillowana Kiełbasa

  Nie liczę i nie chce bo gdy wchodzę do ekranu kolekcji to boję sie że przez przypadek cos zmielę. Jestem pewien że będę miał całą kolekcje i zostanie mi na nowe karty. Poza tym kiszę około 50 beczek na premierę hc więc jeszcze się to zwiększy 🙂

  • Kamil Pikora

   Nie lepiej otworzyć to teraz i za zyskane skrawki z kart, które wypadną z beczek na pewniaka po prostu zrobić konkretne karty bez losowości otwieranych beczek po premierze? Teraz dostaniesz 100% za duble. Po premierze przy otwieraniu tych 50 beczek jest szansa że wypadnie Ci kilka tych samych kart. Jeżeli na 50 beczek wypadnie choćby ten sam gold dwa razy będziesz w plecy na mieleniu nadwyżki :> Obecnie – zdublowany gold – mielenie 800 (podstawa) + 800 (nadwyżka) łącznie 1600, po premierze 800 (podstawa która zostaje) i 200 (nadwyżka), łącznie 400 w plecy.

   • Grillowana Kiełbasa

    Wiele razy się zastanawialem czy otworzyc teraz czy po aktualizacji. Z jednej strony otworzenie ich teraz byloby bardziej przemyślane od strony ekonomicznej za to z drugiej otwieranie tych beczek bez ani jednej karty w kolekcji byloby bardziej „satysfakcjonujace” (przynajmniej tak sobie mówię).
    Już po raz którys dostaje taką odpowiedź i jestem pewny żeby albo otworzyć je teraz albo czekać na nowe karty jakis czas po hc albo jakiś specjalny event beczkowy. A ty co byś zrobił bo nie mogę sie zdecydować :/

    • dejwid007g

     Też sobie to obliczyłem, ale podobnie jak Grillowana kiełbasa wolę satysfakcję niż więcej skrawków. Premierę chcę jakoś uczcić.

     • Grillowana Kiełbasa

      Tym bardziej że prawdopodobieństwo powtórek będzie dość niskie.

     • Kamil Pikora

      Jeśli najpierw beczki otworzy 😀

 • Nitras95

  Dzięki temu gościowi co udostępnił pomysł na wyliczenie tego baaardzo wiele ludzi niechcący zmieli swoje kolekcje. Założę się, że tak będzie bo ludzie to po prostu gafy. Nie zrozumcie mnie, że wszyscy ale naprawdę sporo z nich zaliczy taką wtopę. Także tylko patrzeć aż powstanie ściana płaczu. 🙂

  • Strzelec Bartek

   No popatrz, ja tyle razy sprawdzałem i jeszcze nie zmieliłem 😀

   • Nitras95

    Dlatego napisałem, że nie wszyscy. 😉

    • Grillowana Kiełbasa

     Gdy ja sprawdzałem to po kliknięciu na kociołek szybkim i energicznym ruchem odsuwałem rękę na 10 cm do góry. Po ujrzeniu ilości scrapów powoli położyłem palce na bokach myszki i szerokim łukiem ustawiałem kursor na opcji nie. Upewniłem się czy aby na pewno dobrze jest kursor ustawiony i ostrożnie naciskałem lpm.

     • Nitras95

      Hehe, już słyszę te przyśpieszone bicie serca w trakcie całej akcji. ;p

 • soltysek

  „UWAGA – jeśli macie więcej niż 3 kopie jakiejś karty, to po prostu wpisujecie 3.” – To dotyczy oczywiście tylko kart brązowych, bo każda sztuka powyżej 3 liczona jest jako nadmiarowa w tabelce „Spare cards”.

  Analogicznie w przypadku kart srebrnych i złotych powinno się wpisywać tylko 1 szt (zwykłe i premium liczone osobno) bo wszystko ponad powinno być już uwzględnione w w.w. tabelce.

  Jeżeli autor artykułu wpisywał 3 szt złotych i srebrnych kart w tabelę to „zawrotna liczba 616 490 skrawków!” może być lekko 😉 przeszacowana.

  Oczywiście ten arkusz jest mocno nieprecyzyjny. Jak wyliczy ile dostaniemy skrawków nie wiedząc ile z nadmiarowych kart jest kartami premium?

  • Mateusz Byliński

   Nie nie, ja jak zwykle gapa nie wpisałem, że dla goldów i silverów wystarczy 1 😀

   • soltysek

    czyli sam uzupełniłeś dobrze? 🙂 Tylko zapominałeś wpisać w artykule.

    Nadal jest problem że jak ktoś ma dużo nadmiarowych premek to algorytm mu tego nie policzy dokładnie.
    Może warto dodać że to co arkusz wylliczy to jest MINIMALNA ilość skrawków jakie dostaniemy?

    • Mateusz Byliński

     Racja, dopiszę. Jak ktoś ma 9+ kopii jakiejś premki, to mu nie wyliczy dokładnie

 • Mateusz Lipiński

  Co się stanie z całym złotem, beczkami i prochem po premierze? Wszystko zniknie?

  • Grillowana Kiełbasa

   Już setki razy było mówione że wszystkie nasze waluty powinny zostać nietknięte.

 • Strzelec Bartek

  351 270 + Niemal 12 000 które przyoszczędziłem. Chyba wystarczy na całą kolekcję 😉

 • dziuga

  już się nie mogę doczekać jak otworzę te 55 przyoszczędzonych beczek a potem za skrawki dokończę tworzenie kolekcji. szkoda że dopiero w grudniu :/

 • crazeworm

  Wydaje mi się że coś źle liczy ten kalkulator… Wg tego co zalecane jest w artykule i przez autora wyszło mi 752 790 skrawków.
  Zrobiłem obliczenia po swojemu i najlepiej jest podać ilości kart do spalenia Common i Rare a Epic i Legendary pominąć. Potem przy podawaniu konkretnej ilości kart podawać dla Epiców i Legend dokładną czyli jak masz 2 zwykłe i jedna premkę do tak wpisać w arkuszu a dla Commonów i Rare wpisywać 3 jeżeli masz 9+. Przy takich założeniach wyszło mi 677 790.

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...