Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Brouver Hoog – cytaty z Księgi Nagród.
Bez kategorii

Brouver Hoog – cytaty z Księgi Nagród.

Zobacz cytaty z Księgi Nagród! Specjalnie dla Was podajemy wpisy z drzewek dowódczych!


Drzewko dowódcze Brouvera Hooga:

  • Zwój 1: Brouver Hoog, starosta Mahakamu, jest kontrowersyjną postacią wśród nieludzi. Jedni widzą w nim ostatniego obrońcę Starszych Ras. Inni, wręcz przeciwnie – mają go za tchórza i zdrajcę. Skąd te skrajne oceny? Żeby to zrozumieć, musimy cofnąć się o ponad dwieście lat…

  • Zwój 2: Wtedy właśnie elfy podjęły ostatnią, desperacką próbę wypchnięcia ludzi z Kontynentu. Do Mahakamu przybył posłaniec: natchnionym głosem przemawiał o potrzebie solidarności wśród Starszych Ras. Brouver Hoog go wysłuchał… A następnie wygonił z Mahakamu i zatrzasnął na głucho bramy.

  • Zwój 3: Podczas gdy ludzie i elfy przelewali krew, Brouver czekał. Dziesięć lat, dwadzieścia, trzydzieści… Dopiero, gdy minął cały wiek, Mahakam znów otworzył swe podwoje. Krasnoludy z niecierpliwością wyglądały pierwszych przybyszów z dolin… I wieści o wojnie.

  • Zwój 4: Elfy poniosły całkowitą klęskę. Ich królestwo legło w gruzach, ich młodzież wykrwawiła się na pobojowiskach od Gór Smoczych po Angren. Gdyby Brouver Hoog odpowiedział na ich wezwanie, krasnoludy spotkałby ten sam los. Dzięki dalekowzroczności starosty, Mahakam rozkwita… Choć nie bez poczucia winy.

  • Skrzynia 1: Brouver Hoog najchętniej odciąłby Mahakam od świata. Kontakt z innymi rasami Kontynentu uważa za szkodliwy dla wiekowej krasnoludzkiej kultury, w obcych modach dopatruje się podstępnego planu asymilacji. Dlatego życie codzienne mieszkańców tej górskiej krainy podlega ścisłej kontroli. Rada Klanów wydaje dekrety regulujące wszystkie, najdrobniejsze choćby kwestie. Wolno nosić szelki azali nie? Jeść karpia od razu, czy czekać, aż się galareta zetnie? Jest li gra na okarynie zgodna z wielowiekową krasnoludzką tradycją azali to zgubny wpływ zgniłej i dekadenckiej kultury ludzi?

  • Skrzynia 2: Brouver Hoog zmienia zdania mniej więcej tak samo często, jak się goli – czyli nigdy. Ludzcy władcy szybko się zorientowali, że nie sposób przekupić go wymyślnymi podarkami ani zastraszyć groźbami. Jedyny sposób, w jaki można wpłynąć na upartego starostę, to znaleźć zapomniane krasnoludzkie prawo, na które można się powołać. Dlatego niektórzy królowie uciekają się do produkowania falsyfikatów zaginionych rzekomo kodeksów, których zapisy wykorzystują potem w negocjacjach z władcą Mahakamu…
  • Skrzynia 3: Podczas gdy czarodzieje martwią się zagrożeniem, jakie stanowi dla świata Białe Zimno, Brouver Hooga niecierpliwie wypatruje jego nadejścia. Głęboko pod powierzchnią, w trzewiach gór, gdzie krasnoludy wykuły swe miasta, temperatura jest stała, a grzyby, które rosną w przylegających pieczarach, nie potrzebują słonecznego światła. Nawet, jeśli mróz miałby skuć Kontynent na długie stulecia, krasnoludy jakoś to przeżyją. A potem, kiedy wreszcie przyjdzie odwilż, wyjdą na świat wolny od ludzkiej plagi…

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja