Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Aplikacja Roach na Androida z niezwykle ciekawym narzędziem – patent na netdecki?
Newsy

Aplikacja Roach na Androida z niezwykle ciekawym narzędziem – patent na netdecki?

Poznajcie aplikację Roach!

GWINT nieprędko pojawi się na telefonach z systemem Android, gdyż priorytetem deweloperów są urządzenia Apple z systemem IOS – według spekulacji, informacje o Wiedźmińskiej Grze Karcianej na platformach z IOS możemy dostać już podczas wrześniowego GWENT Challengera. Na ten moment pozostają nam komputery oraz konsole.

Możemy mieć jednak namiastkę naszej karcianki na swoich smartfonach z Androidem za sprawą aplikacji zwanej „Roach – Towarzyszka do GWINTA”. Jest to bardzo czytelny glosariusz zawierający katalog wszystkich kart dostępnych w Gwincie, wraz z pełnym tłumaczeniem ich umiejętności oraz słów kluczowych na kilka języków (w tym polski).

W dodatku Roach daje nam możliwość tworzenia talii w aplikacji, co przydaje się gdy podczas podróży wpadniecie na genialny pomysł złożenia decku. Poza tym, apka daje nam znać o nowych artykułach na playgwent.com za pomocą powiadomień push.

Autor aplikacji dodał do niej ostatnio niezwykle interesujące narzędzie, które skłoniło mnie do napisania tego artykułu, gdyż czegoś takiego dla GWINTA jeszcze chyba nigdy nie stworzono – jest to specjalny tracker, który pozwala nam zdecydowanie łatwiej zgadnąć, jaka karta może zostać użyta przez przeciwnika podczas rozgrywki na bazie pobranych talii z oficjalnej biblioteki GWINTA.

Jak to działa? Najpierw wybieramy frakcję, którą gra przeciwnik, a następnie dowódcę, którego posiada. Potem musimy wybierać karty, jakie przeciwnik zagrał przeciw nam – robimy to poprzez wyszukanie odpowiedniej karty, wpisując jej nazwę do wyszukiwarki. Po wybraniu odpowiedniej karty, w sekcji Card Predictions pojawią się możliwe karty, jakie mogą znajdować się w decku oponenta (wraz z wyliczoną szansą wyrażoną w punktach procentowych). Wraz z postępem rozgrywki możecie dodawać kolejne karty z listy Predictions lub za pomocą ww. wyszukiwarki.

Narzędzie jest ciekawe i fajne, ale czy potrzebne? Na pewno może pomóc to nowszym graczom, którzy na przykład nie mają pojęcia o taliach w mecie, a które są utrapieniem na wyższych rangach. Dzięki apce mogą więc łatwiej rozczytać deck rywala, a także nauczyć się jak na niego grać oraz poznać jego charakterystyczne karty. Dla bardziej zaawansowanych natomiast powyższe czynności nie stanowią problemu w ich własnym zakresie. Mimo wszystko, nowa funkcjonalność Roach może stanowić dla nich fajną ciekawostkę.

R E K L A M A

Funkcjonalność jest w fazie beta, więc autor z chęcią przyjmie od Was feedback, który można wysłać bezpośrednio z poziomu aplikacji!

Aplikacja jest dostępna w Sklepie Play zupełnie za darmo! Nie zawiera reklam.


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja