Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Aktualizacja kart z zestawu startowego – CDPR reaguje na opinie graczy i wprowadza zmiany w zasadach przyznawania kart!
Newsy

Aktualizacja kart z zestawu startowego – CDPR reaguje na opinie graczy i wprowadza zmiany w zasadach przyznawania kart!

Szybka reakcja

Wczoraj rozpoczął się Sezon Magii, a wraz z nim wypuszczona została aktualizacja, która wprowadziła szereg zmian w kolekcjach startowych. Wszystkie konta, których użytkownicy nie rozegrali więcej niż 1 grę multiplayer po Homecoming otrzymały nowe karty startowe. Jak się okazało, graczom się to nie spodobało, czego wynikiem były posty na Reddicie krytykujące kryteria otrzymania nowych kart startowych, gdyż wielu początkujących ma już na liczniku kilkanaście gier online, a zakładanie nowego konta by dostać pakiet kart im się nie uśmiecha. Poza tym w mediach społecznościowych można było dostrzec posty, których autorzy skarżyli się na buga uniemożliwiającego zniszczenie nadmiarowych kart z „młynka”.

Na szczęście bardzo szybko zareagowano na głosy niezadowolenia. Paweł Burza odniósł się do całej sytuacji w poście na forum. Wynika z niego, że:

 • Zespół GWINTA przejrzy wszystkie konta, które zostały założone w becie, ale ich licznik gier online po HC wynosi 0 i zmieni stare kolekcje startowe na nowe (w ten weekend, do 3 czerwca 2019),
 • Zespół GWINTA przejrzy wszystkie konta, które zostały założone po becie, ale nie posiadają maksymalnej ilości egzemplarzy którejś z nowych kart startowych i doda brakujące karty (bez względu na liczbę rozegranych gier online, przyszły tydzień)
 • Zespół GWINTA przejrzy wszystkie konta, które zostały założone po becie, ale posiadają większą niż maksymalną ilość egzemplarzy którejś z nowych kart startowych i zniszczy nadmiarowe karty (bez względu na liczbę rozegranych gier online, przyszły tydzień).

Na koniec Paweł Burza przekazał, że rozwiązanie problemu może nie jest idealne, ale ciężko było znaleźć Czerwonym uczciwszą drogę rozwikłania tej sytuacji.

Źródło: Oficjalne forum GWINTA


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Pawel Zyczkowski

  Po zakupie planszy tawerny nawet jak wybiorę inną wyświetla mi się cały czas Tawerna…

  • Mateusz Mlody

   Ja mam tak czasami z rewersem ustawiam ten żmii a w grze potem mam domyślny.

 • 12thelf

  Niech zareagują na grę, która doprowadza do torsji. Aha, to karczma, znaczy rzygać się chce. Popularity rank sięga dna 3163 http://gogstats.com/game/1971477531_gwent-the-witcher-card-game przy ca 2500 w becie. W to hc gra teraz mniej niż 25k. W becie powyżej 100k po pierwszym tygodniu sezonu zaczynałem zawsze. Jaki sens jest pracować nad grą która popularność leci na łeb i na szyje z miesiąca na miesiąc od dnia jej przedstawienia czyli od 8 miesięcy? Co nowy kontent to większy odpływ graczy. Nikt tego nie widzi?

  • Kaczor79

   Celem strategii CDPR jest wprowadzenie HC na tablety/smartfony, stąd uproszczenia, obranie stylu Hearstone’a. Wielu się to nie podoba i nie będzie podobać, zwolenników jak widać nie przybywa. Może wprowadzenie na wcześniej wymienione urządzenia coś zmieni, do tego czasu gra znajduje się w stanie agonalnym (raport CDPR).

   • maciek

    Alicja pisała na forum, że wprowadzanie nowych talii startowych wg poprawionego systemu rozciągnie się do przyszłego tygodnia za sprawą dużej bazy graczy. Szkoda że nie podała ile ta baza wynosi. Równie dobrze może być tak, że przy przerabianiu gwinta na hc powstał kod-spaghetti, którego nie są w stanie ogarnąć, albo przy grze pracuje minimalna ilość osób konieczna do jej funkcjonowania, a pozostałe moce przerobowe są skierowane na Cyberpunka (i jeszcze jedną, tajemniczą grę 3AAA).

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...