Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Usprawnienie zarządzania nadwyżkami kart w kolekcji – wniosek do CDP! Jak zgarnąć darmowe skrawki?
Newsy Poradniki

Usprawnienie zarządzania nadwyżkami kart w kolekcji – wniosek do CDP! Jak zgarnąć darmowe skrawki?

Nadwyżki kart w kolekcji

Zdublowane karty

Każdy gracz wie, że otworzenie beczki oznacza powiększenie się naszej kolekcji kart. I wszystko jest w porządku, ale po starcie otwartych beta testów doszły nam karty Premium, które zestawiane są w kolekcji obok kart normalnych.

Pomijając, że to utrudnia przejrzenie zasobów, to mam z tym jeszcze jeden kłopot. Mianowicie, jeśli mamy duble na kartach, czyli maksymalnie do 3 kopii danego egzemplarza, to nie podlega to automatycznemu wychwytywaniu nadwyżek, które są przekazane do zmielenia za pomocą jednego przycisku myszki.

Czy nie można wprowadzić rozwiązania, które będzie wychwytywać duble i w ten sposób podpowiadać graczowi, że ma zamrożone Skrawki lub/i Pył Meteorytowy? To mógłby być kolejny rodzaj filtru, po kliknięciu którego system podpowiadałby nam gdzie mamy nadwyżki.

Niby nic, a ułatwiłoby życie i rozwiązało problem szukania na gwałt dodatkowych skrawków do niezbędnej karty!


Licznik kart premium i normlanych

R E K L A M A

Kolejnym elementem jest kwestia wyboru kart z beczek. Dostajemy teoretycznie informację, że posiadamy daną kartę lub nie, ale jeśli dotyczy to karty premium, to egzemplarz normalny będzie oznaczony na 0.

Przykładowo, mamy Ves premium, otwieramy beczkę i trafiamy Ves normalną, to licznik pokaże nam, że nie mamy tej karty. I będzie to prawdą, ale z punktu widzenia gry Ves Premium i Ves są takimi samymi kartami, z tym, że jedna jest animowana, a druga nie.

I jak przy normalnym otwieraniu to nie sprawia kłopotów, to już gdy otwieramy set kilkudziesięciu beczek, to można zapomnieć, czy mamy daną kartę, czy jej nie mamy. Z życia wzięte, gdy otwierałem beczki po starcie OBT.

Wystarczy dodać oznaczenie: karty premium 0 | karty normalne 1 i po temacie!


Tworzenie karty na poziomie budowania decku

Kolejny element, który ułatwiłby nam życie: możliwość tworzenia karty przy składaniu decku. Zapis, wyjście, wejście w kolekcje stworzenie, powrót. Hmm, po co mamy kluczyć, miast prosto chadzać?


Możliwość zapisywania ustawień filtrów

Kolejna irytująca drobnostka, skoro układam sobie filtr, to czemu nie mogę go zapisać, albo żeby gra pamiętała ostatnie ustawienia? Za każdym razem muszę ustawiać filtr od nowa.

Co o tym sądzicie?


Tip dla nowych graczy, jak zdobyć darmowe skrawki?

Jeśli chcecie zdobyć darmowe skrawki, to przejrzyjcie swoje talie w celu spalenia kart, które wam tylko zalegają, a nie są automatycznie przeznaczone do mielenia:

 • wszystkie tryptyki, czyli trzy karty tworzące jeden obrazek np. Straż Królowej, Rębacze z Crinfird, Komandosi Niebieskich Pasów, Jeźdźcy Dzikiego Gonu, etc. – zbierane są x3 każda karta, czyli ostatecznie macie 9, takich samych kart, co realnie oznacza 120 skarwków do przodu (6x 20 skrawków). Jeśli macie jakąś kartę Premium, to wartość wzrasta jeszcze bardziej.

 • jeśli macie kartę premium x1 i x3 tą samą kartę jako normalną, to spalcie x1 normalną i zgarnijcie swoje skrawki!


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Oliuss

  Pytanie trochę z innej beczki 😉
  Wie ktoś ile trwa i kiedy kończy się obecny sezon w rozgrywkach rankingowych?

  • Strzelec Bartek

   Często odwiedzaj Karczme to się pierwszy dowiesz co w trawie piszczy 🙂

   Nie wiadomo.

  • Ganisz

   Coś koło 2 mcy ma mieć sezon, jak dobrze kojarzę.

 • Ars

  Dodałbym jeszcze opcję zapisu ustawień filtrowania kart. Wnerwia mnie, że po wyjściu i wejściu w kolekcję wyświetla całą litanię.

  • Ganisz

   True i jeszcze dodam przy wyborze kart oznaczenie, że masz taką kartę premium.

 • Sikorek

  Ja na dysku google zrobiłem sobie arkusz z kartami (dodatkowo podzielone na frakcje). Jak mam jakieś 3 to zmieniam kolor że już są wszystkie 🙂 Wszystkie karty z gry. Jak ktoś chętny to mogę udostępnić 🙂 Proszę znaleźć mnie na fb (zdjęcie jak na forum), mam polajkowy g24. piszcie na priv maila 🙂

 • Sikorek
 • iForgetThings05

  Rzecz tyczy się raczej kategorii „Slightly Annoying” i z jednej strony rozumiem, że naprawdę mają nad czym pracować. Z drugiej, właśnie dbałość o detale to wizytówka CDPR i jest to niespójne, że jedno miejsce w grze – Licznik posiadanych kart twierdzi, Że Temerski Piechur z ilustracją A i z ilustracją B to dwie inne karty, a drugie – deckbuilder twierdzi że to te same karty. Tak samo z wersją zwykłą i premium. Mi również zdarzyło się wybrać z beczki kartę, którą już miałem bo sklep pokazywał 0.

  A Może to taka satyra deweloperów?
  Troll w sklepie mówi ci że tej karty nie masz -> jednak masz -> gra Cie trolluje ;D

  • Ganisz

   Coś w tym może być 😀

 • wiesiu

  Aż dziwi fakt, że nikt nie zwraca uwagi na możliwość tworzenia kart ze skwarków podczas tworzenia tali …skakanie za każdym razem do kolekcji kart, żeby stworzyć potrzebną kartę jest bardzo uciążliwe i nie na czasie …

  • Ganisz

   True! Dopiszę!

 • Mateusz Perdjan

  Wszystkie uwagi trafne, szczególnie z tym licznikiem kart premium i zwykłych. W momencie wyboru 5tej karty nie ma już możliwości podglądu kolekcji, co może skutkować niewłaściwym wyborem

 • Piotr Popielewicz

  Aż dziw bierze, jak to wszystko w Gwincie jest niewygodnie zaprojektowane. I tu pojawia się pytanie: czy ktoś to w ogóle tetował? Bo mam wrażenie, że zrobiono to na kolanie i bez żadnego przemyślenia tego, jak to powinno wyglądać. Zupełnie tak, jak z ostatnim patchem przykładowo. Menu gry jest bardzo niewygodne i zdecydowanie przystosowane do urządzeń mobilnych. Jednak to cholerne przewijanie okien i kart, oraz konieczność przeskakiwania co chwilę do innych działów okupiona loadingiem jest tragiczna. Można to było rozwiązać o wiele prościej. To samo z tym cholernym ściemnianiem się ekranu przy wymianie kart, oraz koniecznością przewijania ich przy wybieraniu. Co to za idiotyczny pomysł, do cholery jasnej?! A CDPR ma to konkretnie w tyłku, i zlewa wszelkie sugestie, oraz narzekania na ten element, które na forum pojawiają się ustawicznie. Ile można… To samo z całkowicie spieprzonym systemem losowania kart, który nijak nie jest oparty na systemie losowym, tylko dobiera karty względem procentowej szansy na ich wyciągnięcie zależnej od koloru i tego, czy w talii jest więcej egzemplarzy danej karty. Ile razy już musiałem poddać grę, bo dostałem wspaniałą rękę, trzy Nekkery, trzy Wiedźmy, czy inne karty, dwa Vrany, a po ich wymienia niemal zawsze wędrują one na wierzch talii. Albo losując Przełomem Mglaka z talii, i następnym Przełomem też Mglaka, taki wspaniały to system losowy!
  Dodatkowo nie wiedzieć czemu nie da się sprawdzić zawartości talii po prostu klikając na nią, czy choćby najeżdząjąc kursorem, by lista kart wyświetliła się w oknie obok (a najlepiej obie opcje), przez co ciągle trzeba się przeklikiwać pomiędzy potyczką a tworzeniem talii etc. Jest to niemiłosiernie upierdliwe, jeżeli próbuje się nowych kombinacji i co rusz zmienia jedną czy dwie karty i znowu chce się zagrać, by to wypróbować. No ale po co zajmować się takimi zbędnymi pierdołami, jak całkowicie nieprzyjazny graczowi interface, skoro można zrobić patch, dzięki któremu zarobasy nachapią się jeszcze bardziej transmutując i tworząc złote – wybrane karty i mieląc je za skrawki, pozostawiając zwykłych graczy daleko w tyle z ilością skrawków. Wspaniała robota CDPR!
  A przy otwieraniu Beczek też nie wiadomo co się ma, bo gra nie pokazuje od razu ilości kart, a potem pokazuje jedynie ilość tej wylosowanej wersji, a nie wszystkich, więc trafiając na kartę którą mamy, tylko z innym obrazkiem, nie wiemy czy ją brać czy nie, o ile nie mamy pamięci jak słoń. Parodia. No ale to przecież nic, e ludzie cały czas narzekają i proszą o zrobienie tego wszystkiego jak należy. Lepiej dajmy niedźwiedziowi 6, żeby go nie można było zdjąć za łatwo, bo Skellige i tak jest za słabe, a Tibora znerfmy aż o dwa punkty! Potowrów za to nie buffujmy. To nic, że mają najgorsze synergie względem pozostałych frakcji. Taka sytuacja!
  Przez te wszystkie pojawiające się od czasu do czasu lagi niechcący, zamiast zmielić sobie Myszowora, to go transmutowałem, przez co straciłem pył i nijak nie mogłem go już odzyskać. Napisałem w tej sprawie ticketa i nie otrzymałem nawet powiadomienia, że wiadomość do CDPR w ogóle dotarła. Podobnie jak przez to bezsensowne rozdzielanie kart w kolekcji i osobne pokazywanie ilości każdej z ich wersji straciłem coś z Królestw Północy, w związku z czym też napisałem ticketa do supportu. Odpowiedzi również nie otrzymałem żadnej, podobnie jak na kilka innych ticketów. Jednak te do nich na pewno docierają, bo w sprawie mojego bana na forum odpisali mi już na następny dzień. Oni mają konkretnie w tyłku graczy i jedyne co potrafią, to pozwalać trollom robić na forum syf, oraz obrażać ludzi w wiadomościach, i ignorować skargi na ten temat, a potem zbanować kogoś, jak w końcu odpowie. To jest zwykłe chamstwo i brak szacunku do klienta.

 • Piotr Popielewicz

  Byłbym zapomniał. W Gwincie nie ma nawet takiego skromnego zabezpieczenia przed dobowym resetem, które by zapisywało postęp w trakcie naszej walki. Przez to, jeżeli jesteśmy w trakcie starcia, a akurat wejdzie reset, to gra zaliczy już tą grę na poczet kolejnego dnia. W takim wypadku gracze, którzy próbują coś ugrać są poszkodowani, bo nigdy dokładnie nie wiadomo ile potrzeba czasu na to, by zebrać kilka wygranych rund dla zakończenia serii.

 • Danelar

  Jeśli chodzi o tryptyki i karty Premium, to dobrze jest dać powiadomienie, że to nie są zwykle nadwyżki, ponieważ może komuś spylić losowe, a może lubi tylko jeden obrazek i nie chce mieć różnych, może chce mieć po jednym z każdej części obrazka? Jak mu spyli losowe, to będzie zły i następnym razem i tak spyli ręcznie, mimo opcji zaznaczenia. To samo z Premium: powiadomić, że w nadwyżkach znajdują się animowane i czy mają być uwzględnione podczas mielenia. Wtedy się z tym zgodzę 🙂
  Co do licznika w beczkach – to się w pełni zgadzam 😉

 • Piotr Popielewicz

  Hahaha, jeszcze cichem wywalacie z darma racji komentarze… Co za żałosna gówniarzeria. Gratuluję!

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...