Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Tuż przed końcem… (Felieton)
Newsy

Tuż przed końcem… (Felieton)

…sezonu rankingowego?

Ba! A jak że! Większość z Was pewnie po nerwówce ma wbitą 20 rangę i pewnie śmiga do 21. Myślałem, że w tym sezonie wbicie GM będzie tylko formalnością, wróć jak zwykle Redzi zawsze mają ukryty plan, o którym dają znać troszkę za późno. Chociaż obniżenie wartości do 4200 mmr, żeby zdobyć 21 rangę już coś mogła nam sugerować. Nie mniej decyzja dobra, bo w końcu doskonale będę wiedział kiedy kończy się sezon a nie zastanawiał się czy to ma być 15, 8 czy 3 każdego miesiąca. Zmiany te spowodowały jednak, że chyba jeszcze ciężej będzie wbić wymarzoną rangę niż zazwyczaj…


Czekam na?

Nie wiem jak Wy macie, ale tym razem nie czekam na nagrody po rankingu i inne duperele, które dostane, tylko na nowy tryb. Tak Areno, na Ciebie czekam i będę Cię męczył do obrzydzenia. 4k rudy odłożone więc będą grał dla zabawy a nie dla zarobku. Dodatkowe karty pod arenę? Brzmi wyśmienicie. Obym się tylko nie przeliczył, bo dawno na nic tak nie czekałem. No może jedynie na gwiazdkę w 1905 bo miałem dostać liczydło – tak, tak jestem starszy od węgla :D. Czytałem na grupie, że niektórzy maja już po 12k odłożone – nieźle.


Do meritum

Wbrew pozorom to inna sprawa na koniec sezonu mnie zastanawia. Parę dni temu grając pojedynek o 20 rangę, dobiera mi przeciwnika, który nie dość, że ma miliardowy lvl to ma już 21 rangę. Że co proszę! Łatwo się dobić tak wysoko nie było a tu jeszcze taka niespodzianka. Co taki przeciwnik robi w tym miejscu? Potyczkę wygrałem. Nie mniej, była ona bardzo dziwna. Widać było, że przeciwnik ma opanowane mechanizmy i przemyślane ruchy, ale grał mega dziwną talią. Dodatkowo poddał grę gdzie miałem 16 puntów przewagi a on miał ostatnią kartę do zagrania. Grał KP i nie miał Goldów więc pewnie nie miał jak przebić. Mam jednak wrażenie, że przeciwnikowi nie zależało na wygranej a na spadku by na koniec rankingu być jak najniżej.

Ale po co to wszytko? Dla paru beczek? Nawet jeśli mój przeciwnik po prostu tak spadł, bo mi samemu się zdarzało spadać nawet 400 mmr w dół, to nie chce mi się wierzyć, że nie ma w świecie Gwinta przypadków stosowania takiej praktyki. Tu ponawiam pytanie, po co? Gwint daje nam bardzo dużo możliwości uzbierania rudy na beczki i – przy regularnej grze – uzbierania odpowiedniej ilości potrzebnych kart do grania na najwyższym poziomie.

Do zobaczenia na Arenie!

Z pozdrowieniami Genniuss.

R E K L A M A

Tymczasem.


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Suharek123

  ło ja nie moge 12k? No to nieźle ja mam 6 razy mniej. Póki co cisnę do 20 bo nie miałem zbyt wiele czasu i plany pokrzyżował mi też pojedynek frakcji. Ale specjalnie nie zależy mi na tych ramkach bo te za pojedynek są moim zdaniem ładniejsze ale dla awataru brana jeszcze pomęczę lecz boję się rankedy odpalać bo mimo że to taki sezon lekki to chciałbym się wyróżniać lecz nie mam czym grać a skrawków 900 :

  • Genniuss

   a w proladera byś nie pograł?

   • Grillowana Kiełbasa

    nie mam proladder

 • nettik123

  Ja się cieszę, że dzisiaj wbiłem wreszcie 21 rangę, ostatnie 3 sezony za każdym razem brakowało mi poniżej 50 pkt.
  Rzeczywiście zauważyłem dzisiaj na rankedach 2 osoby które grały taliami tak jakby chciały przegrać, ciekawe.

  • Genniuss

   Chyba, że są dobrymi samarytanami i chcą by inni wbili GMa 😀

 • Stary Wąż

  Proladder, proladder załapałem się od początku i co? No i nic gram czasem zamiast w potyczki. Żeby do czegoś dojść jak zwykle potrzeba sporo czasu i umiejętności.

  • Genniuss

   Póki się nie dostane i nie spróbuje to nie będę wiedział co i jak.

 • Granie Z Jajem

  Z takim skracaniem sezonu i niespodziankami na końcu to tylko ludzie będą się zrażać co mają jednak pracę i nie mają tyle czasu co inni…. ;/ z taką taktyką to gwintowi wieszczę szybką śmierć. Bo zostaną w niej tylko SuperJJ, Koleman, Swim i inni turniejowcy tylko z kim oni będą grać? ;]

  • tester drink

   Też tak uważam. Zwłaszcza,że po 20 randze za wygraną dostaje się +- 20 pkt a za przegrana często traci się +- 30 pkt, co doprowadziło do tego (przynajmniej u mnie), że od kilku dni MMR się prawie nie zmienia, co szczerze mówiąc nie zachęca do dalszej gry i prób wbicia 21. rangi
   Teraz to tylko czekam na arenke 😉

   • Genniuss

    Mówi się trudno, ja próbowałem wbić 21a rangę również a wypadłem poza top 10k. Ale fakt , nie che mi się męczyć rankerów.

   • Heerooy

    Ja natomiast miałem spory niefart w doborze przeciwników, miałem 4150 MMR, dobrało mi 4 razy osoby ok. 4050 – 2 wygrane, 2 porażki a MMR nagle wynosi 4080…

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...