Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Talia, która dała awans do GwentSlam Qualifier #2! Radowid – Totalna Kontrola!
Królestwa Północy Radowid Talie

Talia, która dała awans do GwentSlam Qualifier #2! Radowid – Totalna Kontrola!

Talia na miarę kwalifikacji

Witam z tej strony Azard96. Wraz z Rakką777, stworzyliśmy deck na potrzeby mety, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Mało tego, to właśnie za jego sprawą koleżanka dotarła do finału GwentSlam Qualifier #2, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Testowaliśmy wiele wersji, ale tylko ta dała nam największe win ratio i zagwarantowała bezproblemowe przebrnięcie przez cały turniej. Poniżej zamieszczam deck i cały jego opis.


Totalna kontrola


Oś talii

Deck polega na kontrowaniu poczynań przeciwnika. Świetnie spisuje się w mecie na buffowanie jednostek. Szczególnie dobrze radzi sobie z pożerką, topornikami, jak również Scoia na spelle.

Trzy bloki i reset po prostu niszczą te talie. Zaletą tego decku jest również skuteczne odchudzanie się z kart w pierwszej rundzie, co pozwala na dobieranie złotych kart w późniejszych fazach gry.


Opis kart

Złote

Srebrne

Brązowe


Rozgrywka

Mulligan

Na ręce startowej nie chcemy mieć żadnego Komandosa Niebieskich Pasów i tylko jednego Temerskiego Piechura.

Runda 1

Odchudzamy deck rzucając Zwiadowców Niebieskich Pasów oraz Temerskich Piechurów, którzy wyciągają Komandosów z talii. Dobrze jest również użyć Stennisa, żeby jeszcze bardziej skrócić deck i móc go wskrzesić w ostatniej rundzie dzięki Shani.

R E K L A M A

Ważne jest również to, żeby pod koniec rundy mieć najwyżej jedną kartę mniej niż przeciwnik, ponieważ chcemy reagować na jego ruchy, a posiadając mniej kart nie jesteśmy w stanie tego robić.

Runda 2

Jeśli mamy mniej kart niż przeciwnik i nie mamy na ręce Talara, pasujemy. W innej sytuacji ciągniemy rundę tak długo, żeby na ręce została nam tylko Shani i Dijkstra. Karty te dają bardzo dużo punktów, które przeciwnikowi ciężko będzie odrobić w decydującej rundzie.

Runda 3

Dobijamy przeciwnika rzucając Shani w Stennisa oraz Dijkstrę.


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
  • Genniuss

    Widziałem tą talie w akcji, a na pewno jej wariacje i ciężko się przeciwko niej gra. Całkiem niezłe tempo w pierwszej rundzie + spory kontrol daje radę. Zawsze staram się wymusić użycia Radowida jak najszybciej a gram KP na pancerze. Największym minusem jest muligan bo zła ręka może nas pogrążyć 😀 Fajnei ze ta talia daje radę przeciwko Scoia na spelle bo tego jest jak mrowków na wszystkich poziomach 😀

  • Krzysiek Ka

    Nie lepiej trolololo za margarite?

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...