Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Szpiedzy na Emhyrze
Emhyr Var Emreis Nilfgaard Talie

Szpiedzy na Emhyrze

Szpiedzy na Emhyrze

W bieżącym sezonie Nilfgaard ma się równie dobrze jak w poprzednim. Na ostatnim Gwent Open nie bez przyczyny był jednym z najczęściej banowanych dowódców.

Zapraszamy serdecznie to zapoznania się ze zaktualizowaną tierlistą na listopad i relacją z GWENT Open!


Szpiedzy na Emhyrze


Oś talii

W grze tą talią bardzo ważne dla nas jest jak najlepsze skrócenie talii dzięki Emisariuszom . Pozwoli nam to w rundzie trzeciej wyciągnąć wszystkie potrzebne karty i wygrać dzięki potężnym finiszerom takim jak Iris czy też  Joachim de Wett .


Karty

Złote

 • Emhyr var Emreis – lider, dzieki któremu możemy ponownie zagrać brązową lub srebrną kartę. Zwykle używamy go na Ceallacha . Jest także bardzo dobry do cofania wrogich szpiegów.
 • Kaganiec – absolutny must have w aktualnej mecie. Potrafi zrobić nawet do 16 punktów, ale co ważniejsze może zabrać przeciwnikowi kluczową jednostkę.
 • Rainfarn – konieczna karta w każdej talii opartej o szpiegów, wyciąga potrzebnego nam szpiega w danym momencie.
 • Menno Coehoorn – genialna karta w tym decku – możemy zabić dowolnego szpiega, co jest w świetnej synergii z Infiltratorami .
 • Vilgefortz – może skrócić naszą talię dzięki spaleniu jakiejś mało istotnej dla nas jednostki lub spalić bardzo silnego wroga tylko za cenę 1 brązowej karty, co w meczach na takie talie jak Spell’tael nie jest zwykle dużą ceną w ostatniej rundzie.

Srebrne

 • Peter Saar Gwynleve – po prostu reset do siły bazowej, genialna kontra na Nekkery .
 • Vanhemar – bardzo silne źródło czystego nieba, ponieważ możemy zagrać go także w Efekt Uboczny , jeśli nie ma potrzeby czyścić pogody. W meczach na pogodynki jest świetnym celem do cofnięcia przez lidera.
 • Ceallach – bardzo mocna karta, która tworzy szpiega. Zazwyczaj zagrywamy go w Emisariusza
 • Iris – jeden z naszych finisherów, nieskontrowana potrafi zrobić 25 punktów.
 • Joachim de Wett – kolejny finisher, wyciąga brązową kartę i wzmacnia ją o 10, co jest niesamowitym powerplayem.
 • Cantarella – po prostu szpieg dobierający kartę.

Brązowe


Rozgrywka

Mulligan

Na ręce startowej zazwyczaj chcemy mieć jak najwięcej szpiegów brązowych i jak najmniej srebrnych ponieważ tych chcemy dobrać później.  Brygadę Impera i Egzekutorów chcemy wyciągać z Emisariuszy wiec ich liczbę też chcemy ograniczyć. Najbardziej pożądany na ręce startowej jest Ceallach i złote karty.

Runda 1

Chcemy jak najbardziej skrócić talię przy użyciu szpiegów. Zazwyczaj zaczynamy od Emisariusza , aby wyciągnąć Brygadę Impera bądź Egzekutora . Jeśli brakuje nam Emisariuszy w ręku staramy się ich wskrzesić Medykami lub zagrywamy Emhyra , a następnie Ceallacha w Emisariusza, po czym cofamy Ceallacha na rękę. Jeśli nie możemy utrzymać tempa lepiej spasować, niż być 2 karty do tyłu przy przegranym coinflipie.

Runda 2

Tutaj zazwyczaj wyciskamy przeciwnika z jego kluczowych kart zostawiając sobie najlepsze zagrania na ostatnią rundę. Dodatkowo oczyszczamy dalej swoją talię z mniej przydatnych później kart jak np.  Brygada Impera .

R E K L A M A

Runda 3

Po prostu robimy co możemy, żeby wygrać. Zazwyczaj na tą rundę zostawiamy sobie Joachima i Iris wraz z jakąś kartą, którą możemy ją zdetonować. Jeśli się uda, to także Menno wraz z Infiltratorem zrobią robotę.


Jak grać szpiegami ?


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • felo

  Wróciłem do gry jakieś 2 tygodnie temu i zacząłem od 0 właśnie Emhyrem, jak na razie 70% win ratio. Praktycznie na każdą talie jest odpowiedź i prawie w każdej grze przewijam całą talie. Mało kto jest w stanie przebić powerplay w 3 rundzie Rainfarn+płotka>Joachim>Nauzika.

  • Pawel Zyczkowski

   sie nie zesraj

 • Lothar

  Widziałem na yt kilka wersji tego decku np, z płotką
  a tu jest nieco inny czy ten deck wyżej zaprezentowany jest równie dobry co te z yt ? ;D
  i czy ten deck nadaje się do zbierania złota na potyczce ? :d
  przepraszam za te pytania ale ostatni raz grałem w zamknietej becie :d

  • Metryl

   W wersji bez Płotki jest lepszy mulligan, tzn. nie boisz się że ją dobierzesz w nieodpowiednim momencie. Zależy tylko od ciebie, która wersja ci odpowiada. Na potyczce to możesz grać czymkolwiek, zawsze tę 1 rundę ugrasz 😛

 • gderciol

  De Wett wyciąga brązową lub srebrną kartę z wierzchu talii 😉

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...