Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Szpiedzy Cesarza Emhyra
Emhyr Var Emreis Nilfgaard Talie

Szpiedzy Cesarza Emhyra

Szpiedzy Cesarza Emhyra

Nilfgaard miał swoje lepsze i gorsze dni, aktualnie zdecydowanie przeżywa renesans. W aktualnej mecie gra mnóstwo różnych wersji tego decku, ja zdecydowałem się opisać wersję Binksa.


Szpiedzy Cesarza Emhyra


Oś talii

Naszym celem jest jak najlepsze skrócenie talii, głównie dzięki Emisariuszom , tak aby maksymalizować szansę na potrzebne nam karty w poźniejszych etapach gry.


Karty

Złote

 • Emhyr var Emreis – lider, dzieki któremu możemy ponownie zagrać brązową lub srebrną kartę. Zwykle używamy go na Ceallacha . Jest także bardzo dobry do cofania wrogich szpiegów.
 • Cahir – po prostu ponowne użycie  Emhyra .
 • Rainfarn – konieczna karta w każdej talii opartej o szpiegów, wyciąga potrzebnego nam szpiega.
 • Menno Coehoorn – genialna karta w tym decku – możemy zabić dowolnego szpiega, co jest w świetnej synergii z Infiltratorami .
 • Zabójstwo – bardzo dobry removal.

Srebrne

 • Peter Saar Gwynleve – po prostu reset do siły bazowej.
 • Strażnik – silne 11 punktów. Pozwala wtasować 2 golemy do talii przeciwnikowi co utrudnia mu mulligan.
 • Ceallach – bardzo mocna karta, która tworzy szpiega. Zazwyczaj zagrywamy go w Emisariusza
 • Iris – jeden z naszych finisherów, potrafi zrobić 25 punktów.
 • Joachim de Wett – kolejny finisher, wyciąga brązową kartę i wzmacnia ją o 10, co jest niesamowitym power-playem.
 • Cantarella – po prostu szpieg dobierający kartę.

Brązowe


Rozgrywka

Mulligan

Rękę startową musimy dostosować pod matchup. Zazwczaj nie chcemy mieć na niej Joachima , ani Brygady Impera ani Egzekutorów ponieważ chcemy je wyciągać z Emisariuszy . Najbardziej pożądani na ręce startowej są Strażnik i Ceallach .

Runda 1

Chcemy jak najbardziej skrócić talię przy użyciu szpiegów. Zazwyczaj zaczynamy od Emisariusza , aby wyciągnąć Brygadę Impera bądz Egzekutora . Jeśli brakuje nam Emisariuszy w ręku staramy się ich wskrzesić Medykami lub zagrywamy Emhyra -> Ceallach w Emisariusza -> cofamy Ceallacha. Jeśli nie możemy utrzymać tempa lepiej spasować, niż być 2 karty do tyłu.

Runda 2

Staramy wypracować sobie tutaj przewagę kart. Równocześnie zmuszamy przeciwnika do zagrania jego kluczowych kart, zostawiając sobie kluczowe power-playe na rundę 3.

Runda 3

Tutaj po prostu robimy co możemy, żeby wygrać. Zazwyczaj na tą rundę zostawiamy sobie Joachima i Iris . Jeśli się uda, to także Menno wraz z Infiltratorem

R E K L A M A

Jak grać szpiegami ?


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...