Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Statystyki GwentSlam!
Esport

Statystyki GwentSlam!

GwentSlam

Wczoraj zakończył się turniej Lifecoacha, który był pierwszym licencjonowanym turniejem Gwinta. Łączna pula nagród, wynosząca 10 tys. dolarów trafiła do siedmiu zawodników.

Zwycięzcą został Freddybabes, który pokonał GameKinga w wielkim finale. Trzecie miejsce przypadło Shaggiemu, który był czarnym koniem Gwent Open podczas tegorocznego Gamescom.

Niestety, nasz jedyny reprezentant – Adzikov – odpadł podczas podczas pierwszego dnia GwentSlam.


Statystyki

Przejdźmy do statystyk GwentSlam, ponieważ one kryją bardzo ciekawe wnioski. Raport przygotowała ekipa GwentUP, jeśli nie znacie trakcera, to zapraszam do recenzji.


Podsumowanie

Bany i popularność

Jak widzimy, najpopularniejszymi deckami były Potwory pożeranie oraz szpiedzy Nilfgaardu. Nic dziwnego, ponieważ Królestwa Północy były prawie niegrane, ze względu na swoją dominację w obecnej mecie. Dlatego, niemal zawsze były usuwane z gry.

Co ciekawe, drugim deckiem, który był permanentnie banowany było Spelltael. Łącznie zagrano ośmiokrotnie Eithne i jej Wiewiórki.

R E K L A M A

Zatem były to mistrzostwa Nilfgaardu oraz Potworów, ze drobnym udziałem Scioa’tael i minimalnym Skellige.

Coinflip

Najciekawszym wskaźnikiem jest coinflip i jego mniejszy wpływ na zwycięstwo, niż to miało miejsce podczas Gwent Open, gdzie jego udział był ogromny!

O tym, że coinflip jest problemem, wszyscy wiemy, łącznie z Czerwonymi, którzy już potwierdzili, że jest to duży, niedoceniany wcześniej kłopot. Obiecali również znaleźć na niego antidotum, ale wymaga to pracy, ponieważ nie chcą zburzyć całego systemu gry.

Wracając, nie wydarzyło się w mechanice nic, co mogłoby wpłynąć na równoważenie tego wskaźnika. Dlatego możemy uznać, że jedynie talie mają wpływ na to zestawienie.

Wówczas panował w mecie Discard i jak sobie przypominacie, ten kto zaczynał ze swoimi Drakkarami Bojowymi, ten był do przodu, o ile nie zagrano karty blokującej.

Brak talii reakcyjnych, które reagują na to co się dzieje na stole również pozytywnie wpływa na ten wskaźnik. Zatem pytanie brzmi, czy Coinflip wymaga zmiany, czy wystarczy modyfikować karty, żeby ograniczyć przewagę wynikającą z rzutu monetą?

Zapraszam do dyskusji.

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • MC

  Czy wpływ coinflipu nie jest taki mały dlatego ze ludzie nie zawarli szpiegow w wiekszosci swoich deckow ?

 • Janusz Stefko

  dla spellatell podstawa to nie zaczynać, a dla takich łódek na discardzie czy katapult na odkrywaniu zaczynanie to zaleta – wszystko zależy od talii i strategii.

  • Ganisz

   Prawda, ale Spelltael po aktualizacji może swobodnie zaczynać od Wyroczni 🙂 Wcześniej, podczas GC nie miało takiego komfortu i wygranie CF było problemem 😀

Discord Gwint24

memy.gwint24.pl

Memy

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...