Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Skellige – powrót Mistrza Mistrzów od Hen Ichaer! Reakcja Swima bezcenna! [Video]
Król Bran Skellige Talie

Skellige – powrót Mistrza Mistrzów od Hen Ichaer! Reakcja Swima bezcenna! [Video]

Powrót Mistrza Mistrzów

Dziś pokazujemy Wam pierwszą autorską talię stworzoną przez Hen Ichaer. Autorami talii są: mmatip i eltin1. Specjalne podziękowania dla Divine1337 i reszty zespołu za testy i ulepszanie.

Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną!

Czytaj artykuły od Hen Ichaer!


Reakcja Swima na zagranie mmatip!

Podobno coś się nie działa i nie chce startować od konkretnej minuty! <—- Klik!

Swim – more NR experiments

Twitch is the world’s leading video platform and community for gamers. More than 45 million gamers gather every month on Twitch to broadcast, watch and chat about gaming. Twitch’s video platform is the backbone of both live and on-demand distribution for the entire video game ecosystem.


Powrót Mistrza Mistrzów


Oś talii

Talia w głównej mierze opiera się na mocnych jednostkach znajdujących się na cmentarzu: Harcownicy klanu Tuirseach i Mistrz Mistrzów. Jeśli nie gramy na decki kontrujące cmentarz, to mamy spokojną głowę. Jeśli jednak gramy na Potwory lub Nilfgaard, to naszą odpowiedzią jest Czarne Zwierciadło Bekkera!


Karty

Dowódca

R E K L A M A
 • Król Bran – dowódca, który odrzuca dwóch Harcowników Klanu an Craite i jednego Harcownika klanu Tuirseach, gdy przeciwnik nie kontroluje naszego cmentarza (Królestwa Północy, Skellige, Scoia’tael) lub jednego Harcownika Klanu an Craite i dwóch Harcowników Klanu Tuirseach (na Potwory i Nilfgaard z Medykami).

Karty złote

Nikomu nie musimy przedstawiać Hjalmara, Lugosa i Uzdrowienia. To są bardzo mocne karty w obecnej mecie, grywalne w każdym archetypie Skellige. Jako czwartej, użyliśmy Triss, aby mieć większą kontrolę na stole.

Karty srebrne

 • Sigirdrifa – oczywisty wybór z uwagi na oś talii.
 • Ocvist – staramy się wypracować przewagę kart.
 • Gremista – jako karta kontrolna.
 • Holger Czarna Ręka – który ma na celu zwiększenie najmocniejszej jednostki na cmentarzu (z reguły Harcownika klanu Tuirseach)
 • Mistrz Mistrzów – karta, która wywiera presję na przeciwniku. Możemy go wskrzesić Sigirdrifą i zwiększać jego siłę bazową w kolejnej rundzie.
 • Czarne Zwierciadło Bekkera – kontra na Potwory, które ukradną z cmentarza lub zjedzą najsilniejszą jednostkę. Gdy to my mamy najsilniejszą jednostkę na stole, staramy się przerzucić siłę np. z Harcownika na Kapłankę Freyi, a następnie uzdrowić go Płatnerzem Klanu Tordarroch.

Karty brązowe

 • 3x Harcownicy Klanu Tuirseach – duże jednostki na cmentarzu, ich odrzucanie opisane jest przy liderze.
 • 2x Płatnerz Klanu Tordarroch – uzdrawiają w przypadku użycia Zwierciadła Bekkera po naszej stronie lub są kontrą na pogodę.
 • 2x Harcownicy Klanu an Craite – odrzucani z Króla Brana lub Lugosa (w 3 rundzie takie zagranie jest w stanie wypracować 19 punktów).
 • 3x Kapłanki Freyi – uzdrawiamy jednego lub dwóch Harcowników Klanu Tuirseach (ewentualnie Płatnerza Klanu Tordarroch)
 • Piorun, Brzask, Kajdany – karty kontrolne.
 • 2x Mardroeme – karta o powszechnym zastosowaniu (topornicy, ekimmy, nekkery i wszelkie mocno zbuffowane karty).

Rozgrywka

Runda pierwsza

Staramy się wymusić presję na przeciwniku grając Ocvista lub Mistrza Mistrzów (lub obie naraz, ale musimy pamiętać o kartach typu Filippa Eilhart, która jest w stanie zdjąć obie jednostki w jednym ruchu).

Chcemy także odchudzić naszą talię, więc używamy Króla Brana na Harcownikach (zgodnie z opisem znajdującym się przy Królu Branie). Jeżeli mamy na ręku Hjalmara i jednostkę zabijającą Władcę Undvik, możemy spokojnie użyć tej kombinacji w pierwszej rundzie (w kolejnych mamy duże jednostki na cmentarzu). Naszym celem jest wygranie rundy pierwszej lub zrobienie przewagi chociaż jednej karty.

Runda druga

Jeżeli przegraliśmy rundę pierwszą, to staramy się jak najszybciej gonić przeciwnika zagrywając duże jednostki, tak abyśmy zaczynali ostatnią rundę z przewagą karty. Dzięki dużym jednostkom, mamy bardzo dużą siłę w krótkim czasie.

W tej rundzie przydatny może być Ocvist (jeżeli nie mieliśmy go w pierwszej rundzie lub jeśli się nie odpalił), ponieważ nakładamy na przeciwnika dodatkową presję straty dodatkowej karty. Jeżeli przeciwnik używa jednostek typu Sukkub czy Nekurat, to możemy użyć Zwierciadła Bekkera już w tej rundzie, aby go szybko dogonić.

Jeżeli wygraliśmy rundę pierwszą, to z reguły staramy się wyciągnąć przeciwnika z kart, ponieważ jesteśmy w stanie zrobić bardzo dużą siłę w jednym ruchu (wyjątek- talie typu queen’s guard).

Ważne!!! Jeżeli nie użyliśmy zwierciadła Bekkera ani w rundzie pierwszej, ani drugiej, to chcemy mieć na ręce także Kapłankę Freyi, aby dobrze użyć zwierciadła.

Runda trzecia

Jeżeli użyliśmy Zwierciadła Bekkera wcześniej, to staramy się wskrzeszać jak największe jednostki (Harcownicy, Mistrz Mistrzów, Hjalmar z Uzdrowienia). Czasem, grając na Potwory warto przytrzymać Kajdany na Sukkuba, jeśli nie został zagrany.

Jeżeli Zwierciadło jest na naszej ręce, to staramy się wykonać kombinację:

Kapłanka Freyi w Harcownika Klanu Tuirseach → Zwierciadło Bekkera → Płatnerz Klanu Tordarroch w rząd z Harcownikiem.

Dzięki temu uzyskujemy podwójną wartość Harcownika na stole!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Strzelec Bartek

  Kambi byłby lepszy od Triss, poważnie.

  • Bardock

   Wszystko by było lepsze od Triss, poważnie

 • TeXeR

  Co z tego że zaskoczyło to Swima jak przegrał typek który grał tą talią xD?

 • TeXeR

  Założenie niby łatwe ale po zrobieniu tej tali myśle że trzeba pograć maks 5-4 dni a poza tym ten trik ze Zwierciadłem działa raz na 10 gier wiec troche lipa

  • TeXeR

   żeby się oswoić trzeba zagrać 5-4 dni* czy ograć.

 • TeXeR

  Dobra po dłuższym graniu tą talią uważam ją za bardzo słabą zwłaszcza jeśli grasz z Nilfgardem Potworami nawet grajac Scoia potrafilem przegrywac i nie raz brakowalo mi kaplanek No cusz czekam na dalsze talie moze beda lepsze bo nawet trik z Zwierciadlem nie dziala

 • Dusiciel

  Niestety w czasach kiedy praktycznie cały czas gramy ze Skeelige Mistrz Mistrzów nie da sobie rady, a to dlatego że zazwyczaj dostaniemy Władcę Undvik na jego rząd i przestaje rosnąć :/

 • Sebastian Sarat

  Triss jako Removal na Udvika, spoko lecz czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie zwykłej Ciri aby zwiększyć przewagę kart? Brakuje mi tutaj Donara. Trochę za mało kajdanek jak na obecny patch, zwłaszcza, że są aż dwie jednostki do blokowania po naszej stronie (Hjamlar i Mistrz mistrzów). Po oglądnięciu video ze Swimem stwierdzam, że przydałaby się atrapa na Sigdrife.

  Ja wymieniłbym Triske na Ciri i Ocvista na atrape (zawsze można nią podnieść Sigdrife lub zablokowanego Mistrza mistrzów albo Hjamlara (lord Udvik x2). Ogólnie talia ciekawa. Na pochwałe zasługują grzyby x2 (mutagenem możemy wzmocnić jednostkę po użyciu lustra). Brawo Panowie 🙂

  • Sebastian Sarat

   Po rozegraniu kilku pojedynków podobną talią (ciri za Tris i Atrapa za Ocvista) stwierdzam, że ta talia jest za słaba na obecną metę na potyczki rankingowe.
   Mistrz mistrzów nie urósł ani raz powyżej 7 pktów ( o ile miał 7 pktów). Kajdanki, Myrte, Piorun, zepchnięcie jednostek z innego rzędu do rzędu Mistrza, dostanie szpiega od przeciwnika na rząd Mistrza. Wniosek – karta zbędna można za nią dać inne srebro.

   Myk z luterkiem fajny chyba, że dostanie się efektem pogodowym (mróz/deszcz lub removalem Fillipa) wtedy cały misterny plan bierze w łeb.

 • mmatip

  W talii zmieniliśmy Triss na Geralta Igni na wypadek spotkania talii Królestw Północy na wielu kartach. Poza tym to bardzo dobra kontra na toporników i duże potwory. Mogę się zgodzić z opinią, że talia może być słabsza na niższych rangach, gdy spotykamy talie nilfgaardu na medykach, natomiast totalnie nie zgadzam się z opinią, że talia jest za słaba na tę metę. Gram nią stale w top 500 i utrzymuję win ratio na poziomie 65%. Mistrz mistrzów jest kartą która głównie ma wyciągnąć removal od przeciwnika. Nie jest to nasza główna jednostka. Kajdanek jest jak najbardziej wystarczająco (moim zdaniem). Celem kajdanowania jest głównie Sukkub, 2x kajdany to już za dużo, a donar nie blokuje złota, więc w moim odczuciu, nie ma takiej potrzeby. No i trik z lustrem, o którym każdy mówi, że nie wychodzi za często… i ma nie wychodzić za często bo to jest nasz plan awaryjny (robi ok. 25 punktów w dwóch ruchach- okej, ale żadna rewelacja) . Najlepszym użyciem zwierciadła jest zabranie siły przeciwnika na naszą jednostkę, wtedy możemy uzyskać ogromne wartości chociażby na toporników (ostatnio uzyskałem 102 w jednym ruchu).

 • TeXeR

  Opłaca się robić nadal tą talie?

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...