Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Potwory niekwestionowanym liderem według GwentUp Big Data!
Newsy Poradniki

Potwory niekwestionowanym liderem według GwentUp Big Data!

GwentUp Big Data – ranking liderów

*Autor grafiki!

Pojawił się kolejny ranking liderów na podstawie analizy statystyk GwentUp Big Data, który możemy odnieść do naszej wstępnej mety, którą publikowaliśmy wczoraj. Jak wiecie, GwentUp Big Data to analiza statystyk na podstawie zebranych danych, tym razem za bazę przyjęto ponad 700 tys. rankingowych pojedynków.

Tradycyjnie mamy dwa wskaźniki, czyli popularność i win rate. Oba są pokazane na trzech poziomach MMR:

 • do 2 tys. MMR
 • 2-3 tys. MMR
 • powyżej 3 tys. MMR

Dane pochodzą z okresu: 05.07-12.07.2017.


Potwory

Królami rankingu z największym Win ratio w badanym okresie są oczywiście Potwory. Zdecydowanie to królowie obecnej mety. Z pewnością Eredin jest najmniej popularny, ale Dagon pod Tokeny i Pogodę oraz Ukryty pod Pożeranie zgarniają pulę. Przy czym Dagon rozbija bank ze swoim WR na poziomie 60%+!

To niesamowite jak aktualizacja pogody, która miała ją osłabić spowodowała, że te talie są top1 obecnej mety. I wszystko dlatego, że gracze uznali, iż przy tak słabej pogodzie nie ma sensu inwestować w karty ją kontrujące. Efekt? Widzicie na załączonych obrazkach.

R E K L A M A

Talia Dagona pod Tokeny i Pożerki również ma się świetnie i buduje pozycje Potworów.

Kliknij, żeby powiększyć!

Scoia’Tael

Wiewiórki realnie funkcjonują na trzech setupach, które są powiązane z Eithne, czyli:

Krasnoludy dominują zdecydowanie w niższych rangach i to widać po WR (choć i tak nie przeskakują Potworów), ale to również mocny i stabilny deck na wyższe poziomy MMR. Nie ma w nim finezji, jest jak rozpędzona lokomotywa. Jeśli nie zablokujemy przenoszenia siły, to możemy pasować.

Do wyboru pozostaje nam na dziś talia oparta na kartach specjalnych oraz pułapki, gdzie te ostatnie sprawiają dużo frajdy, ale nie mogą się równać z Potworami. Talie oparte na Mulliganie nie są obecnie odpowiedzią na metę.

Kliknij, żeby powiększyć!

Królestwa Północy

Królestwa Północy, moja ulubiona frakcja, która wydawałoby się ma masę odpowiedzi na wszystko i potrafi się dopasować do każdej sytuacji. Jednak nie wyróżnia się w tym zestawieniu. Z drugiej strony to jedyna frakcja, która ma tak równomiernie rozłożonych liderów, w sensie, że każdy z nich jest grany.

Oczywiście, na każdym poziomie MMR spotykamy poszczególnych liderów i czy to będzie Henselt z Rębaczami, Foltest na Pancerz czy Kontrolny Radowid, który ostatnimi czasy staje się bardzo popularnym deckiem zarówno w wersji z Balistami jak i Baronem, to jedyne podsumowanie jakie ciśnie się na usta, to stwierdzenie, że talie KP są najbardziej zbalansowane i nie mają wyraźnych skoków wynikających ze zmian w aktualizacjach.

Budująca się pozycja KP w wysokiej mecie opiera się na kontrowaniu Potworów i choć całościowo nie przewodzą stawce, to dzięki takiemu ustawieniu mety mogą znaleźć swoją niszę i zacząć się umacniać.

Kliknij, żeby powiększyć!

Skellige

Skellige po nerfach ostatniej aktualizacji stara się robić dobrą minę do złej gry. I tak jak jeszcze do niedawna królowały talie Wyspiarzy, tak dziś pozostają raczej w cieniu, gdzie jedynym wyróżniającym się setupem jest nadal solidny Queensguard, który potrafi zbudować potężny stół, o ile nie trafi na decki kontrolujące cmentarz.

Crach an Craite, jego Misie i Wilkołak odeszły w zapomnienie i raczej już nie wrócą na szczyt przy obecnym układzie do gry. Co jest oczywiście efektem zmian z ostatniej aktualizacji. Każda frakcja ma swojego zapomnianego lidera, w tym przypadku mowa o Haraldzie Chromym, który praktycznie nie jest już wcale grany.

Kliknij, żeby powiększyć!

Nilfgaard

Nie wiem ile już wody przelało się w Jarudze, Cesarz nadal zamknięty w komórce pod schodami i zapomniany przez wszystkich. Czy kiedyś doczekamy się jego powrotu? Oby. Wracając do Nilfgaardu, po ostatniej aktualizacji był zapowiadany jako totalny dominator, zwłaszcza talia pod Odkrywanie. Jednak czas pokazał, że absolutnie to mija się z prawdą i choć Morvran na niskich poziomach MMR przekracza 50% WR, to już na wyższych jest Pożerany i Zamrażany przez Potwory.

Jan Calveit i szpiedzy oraz powrót Golemów pozwala na solidną grę, ale nadal zbyt słabą żeby zagrzać wyższe miejsce w mecie. Dobicie Cahira po aktualizacji skutecznie zablokowało ten setup. Pytanie, na jak długo?

Kliknij, żeby powiększyć!


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Miłosz Czestkowski

  Pray for nilfgaard 🙁

  • Studio Projektowe

   FeelsBadMan

 • Keymaker

  Tyle, że jest obecnie nowy patch, więc te statsy są już raczej historyczne. Można sobie popatrzyć co wygrywało przed patchem.

 • Adam Kroll

  „Dane pochodzą z okresu: 05.06-12.06.2017.” Nie chodziło czasem o Lipiec?

  • Ganisz

   Jasne, jestem upośledzony 🙂 Thx.

 • Roler

  Powinniście naprawdę przestać podniecać się tym całym Swimem. Dobrze gra?, to super. Ale na ten moment cokolwiek gościu zrobi to od razu news dnia i wszystko nazywane jest jego imieniem.

  • Ganisz

   Roler, nie jaramy się, serio. No ale nie możesz mu odmówić zbudowania kilku dobrych setupów, w tym Krasnali. Nie gloryfikuję go, ale co zrobił dobrze, to trzeba mu oddać. Jeśli nawet nie uznajesz jego jako autora, to ostatecznie on wypromował ten deck i jest z nim kojarzony 🙂

 • Mateusz Perdjan

  wiecie może jak można sprawdzić swoje mmr ?

  • Dusiciel

   W zakładce Rankingi albo w GwentUp’ie

 • czsk

  W jaką pierwszą talię najlepiej zainwestować? Nilfgaard nie jest chyba przyszłościowy i lepiej skleić pożeranie dobrze kombinuję na początek ?

 • funky_koval

  Meta metą, ale warto zastanowić się jak CDP RED próbuje tworzyć balans poprzez losowość kart które dostajemy na rękę i potem są dobierane w rundach. Bardzo dobrze było to widoczne u Skellige od około 10 dni przed ostatnim patchem. Przychodziło totalne badziewie, oczywista bez Toporników lub złotych i srebrnych. Przy niszczeniu jednej frakcji bonusy jak zawsze dostaje niegrywalny i nudny Nilfgaard. Dostają zawsze wszystko w kartach i nie jest to wynikiem deck-thinning. Zaprowadzanie balansu pomiędzy frakcjami przez sterowaną losowość uważam za potężną manipulację graczami, która nie ma prawa być jeśli jest ranking, organizowane turnieje i nagrody. To że twórcy gry nie potrafią wypracować balansu opartego na klarownych zasadach nie może tego procederu usprawiedliwiać w żaden sposób. Nie dajmy się manipulować.

 • NC

  ugh, a akurat for fun planowałem zbudować sobie nilfgaardzki deck, ale najwidoczniej nie ma to zbyt wiele sensu
  speatell then

  • Ganisz

   4Fun możesz zawsze, ale nie poszalejesz, chyba, że stworzysz jakiegoś meta-breakera! Czego tobie i nam życzę!

 • Piotr Popielewicz

  Ten ranking, to prawda. Trzecia z kolei.

Discord Gwint24

memy.gwint24.pl

Memy

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...