Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » (Aktualizacja!) Osłabianie Skellige, czyli dobra talia do pogrania na starcie sezonu!
Crach an Craite Skellige Talie

(Aktualizacja!) Osłabianie Skellige, czyli dobra talia do pogrania na starcie sezonu!

An Craite!

Sezon Mahakamski został rozpoczęty, czas na grind! Teraz do wbicia Arcymistrza wystarczy tylko 4200 mmr, więc będzie to sezon zdecydowanie luźniejszy niż poprzedni (wymazałbym go chętnie z pamięci…). Wszystkie zmiany jakie wprowadził patch znajdziecie tutaj!

Na start sezonu zaproponuję od siebie stabilną talię na Osłabianie z Rębaczami An Craite. Zapraszam do opisu!

UPDATE: Dodano screen talii i jeden podpunkt w Minusach talii.


Raz mój miecz ściął trzy głowy, za jednym ciosem!


Oś talii

Rdzeniem decku są Rębacze i Drakkary – to one są naszym generatorem punktów. Im więcej razy nasi wojownicy się zresetują po zranieniu, tym większy cel pod wskrzeszenie będą miały nasze Kapłanki w late game.

Co więcej? Djenge z liderem to oczywisty wybór i duży powerplay, więc naturalnie nadaje się do tej talii. Do naszego zestawu należy także specyficzny Dzik Morski.

Ze splitem złotych i srebrnych kart można naturalnie kombinować wedle własnych upodobań – mi najlepiej gra się tym buildem.

R E K L A M A

Karty

Złote

 • Crach An Craite – klasyka, wyciąga nam potężnego „Dżango” do dużego swingu punktowego. (BTW pełne imiona/nazwy liderów brzmią dostojniej, więc miło że wróciły <3)
 • Koral – zastanawiasz się jak zapełnić slot w talii Skellige? Wrzuć Koral. Karta jest na tyle genialna, że rozpisywanie się nad nią nie ma sensu.
 • Dzik Morski – wyspecjalizowana maszynka do robienia pasywnych punktów. Dodatkowo ulepsza nasz Drakkar lub Rębacza, co podwyższa wartość późniejszych wskrzeszeń. 5 punktów pancerza to niezwykle istotny szczegół – tankuje obrażenia od Drakkara, Zagrożenia lub Djenge.
 • Avallac’h – po lekkim nerfie nadal jest jak najbardziej grywalny. Wydłuża rundę, dobiera nam potrzebne karty – miodzio.
 • Kaganiec – trochę z braku laku, ale Kaganiec to naprawdę świetna karta utylizująca Nekkery , Egzekutorów (przywróconych do dawnego stanu) czy Morkvarga . Zamienniki: Lugos Szalony (removal + łatwy dostęp do Rębacza).

Srebrne

 • Ozdobny Miecz – losowa, ale bardzo popularna karta Skellige w ostatnim czasie. Po nerfie Odnowy może pojawiać się jeszcze częściej, więc czemu nie skorzystać z niej w Rębaczach? Może dać nam mnóstwo wspaniałych kart jak choćby drugiego Djenge, Tresera lub dodatkowego Rębajłę. Zamienniki: Gremista (działa z Odnową, clear Zagrożeń i Zniedźwiedziowienie do dyspozycji, w ostateczności przydaje się w Deszcz ).
 • Udalryk – dobranie karty ze szpiega od teraz będzie czymś specjalnym (możliwym raz na grę). Swoją drogą to ciekawy temat – wording ma ogromny potencjał na przypisanie go kartom z potężnym efektem, które do tej pory byłyby za mocne, aby je w ogóle do Gwinta wprowadzić – to otwiera im drogę. Taka mała dygresja z mojej strony, aby coś ciekawego napisać w odstępstwie od opisu oczywistej roli Udalryka.
 • Sigrdrifa – poczciwa kobiecina mimo sezonów nadal ściśle trzyma się w większości talii Skellige. Tutaj oczywiście służy do przywrócenia dużego Rębacza, Djenge bądź Drakkara ulepszonego Dzikiem.
 • Atrapa – +3 i wykorzystanie Kapłanki/Sigrdrify. Dodatkowo może odblokować nam Drakkar/Rębacza (blokerzy powinni wrócić do łask po nerfie Kręgu ).
 • Djenge Frett – łowca nagród to główny cel Cracha do werbunku z talii. Duże ciało do wskrzeszenia + triggeruje reset Rębaczy – idealna synergia.
 • Odnowa – słusznie i mądrze osłabiona, ale nie niegrywalna. W dalszym ciągu nadrabia sporo punktów zagrana w Tresera lub Włóczniczkę.

Brązowe

 • Rębacz An Craite – core talii. Wyśmienicie współgra z Drakkarem i jest idealnym tankiem wszelkiego rodzaju Zagrożeń.
 • Drakkar – druga po Rębaczu kluczowa jednostka. Uruchamia jego reset i ulepszenie, a dodatkowo sama się wzmacnia. Co prawda nie ulepsza się jak kiedyś, ale często w połączeniu z Dzikiem Morskim stanowi niezłe wskrzeszenie dla Sigrdrify.
 • Włóczniczka klanu Heaymey – wyciąga Rębacza osłabiając jeden z jego egzemplarzy na polu bitwy – cudo. Dodatkowo działa z Treserami i Drakkarami.
 • Skelligijski Treser – na początku grałem Rozwścieczonych Berserkerów , ale ja wolę zawsze mieć pewne 11 punktów + dodatkowy cel na „rez” z Kapłanek niż 12 punktów, gdy mamy Drakkar/Dzika na stole (lub zagramy na Berserkera Włóczniczkę). Jak kto woli.
 • Kapłanka Freyi – wskrzesi nam ulepszonych/zabitych wcześnie Rębaczy. Przydaje się też z Treserami. Niestety nie działa na Włóczniczki i Drakkary.

Rozgrywka

Mulligan

Na ręce bezwzględnie fishujemy po chociaż 1 Rębacza An Craite i co najmniej 1 Drakkar. 2 lub nawet 3 Włóczniczki także należy zachować, bo później mogą być martwe. 3 czy nawet 2 Kapłanki to stanowczo zbyt dużo (mamy jeszcze Odnowę, Atrapę i Sigrdrifę) – blacklistować w pierwszej kolejności. Tak samo z nadmiarem Treserów.

Ważna uwaga – jeśli nie mamy Rębacza na ręce a mamy Djenge, to nie wymieniany go – wtedy mamy 100% szans na Rębacza z Cracha!


Runda 1

Jeśli przegraliście coina możecie rozważyć insta pass, ale z reguły nie polecam tego robić – możecie miewać problemy z mulliganem przez brak odchudzenia. (choć jest to chyba tylko problem mojego szczęścia. Jeśli chcecie poczytać o mulliganie to zapraszam do lektury obszernego poradnika Batza).

Ustawiamy nasze silniki na stole (najpierw Rębacz, później Drakkar) – uwaga na wczesnego Radowida , Itlinę w 2 Pioruny Alzura lub Uzurpatora w Radka. Zawsze miejcie Plan B, gdy rywal zgarnie Wam Rębacza Kagańcem.

Pamiętajcie o rozważeniu użycia wczesnej Koral (ostatnio dużo przypadków, w której ludzie z nią niepotrzebnie czekają, więc przypominam) i Dziku Morskim. Wypatrujcie okazji do „wsadzenia” darmowego (nieprzebijającego) szpiega przeciwnikowi. Avallac’h pomoże Wam wydłużyć rundę, jeśli tego chcecie.

Im dłużej trwa ta runda gdy macie wszystkie jednostki prawidłowo ustawione tym lepiej – z łatwością powinna paść Waszym łupem.


Runda 2

Insta po wygranej, albo wyciskamy rywala z Olafa i Ciri: Erupcji Mocy bądź innych ogromnych zagrań. Przy przegranej wygrywamy najmniejszym kosztem, zostawiając sobie dobre wskrzeszenie na ostatnią.


Runda 3

Kapłanki/Sigrdrifa w duże jednostki powinny wywalczyć dla nas zwycięstwo. Strzeżcie się Klucznika i Alghula !


Plusy i Minusy

Plusy

 1. Dobra talia na wdrożenie się w sezon.
 2. Poradzi sobie na każdym szczeblu rankingowym – jest stabilna i silna…

Minusy

 1. …dopóki przesuwania Scoia nie ma w mecie (a zanosi się na wielki powrót tego archetypu po zmianie działania Iorwetha: Zadumy ). Niby Flaminika jest na nie odpowiedzią, ale ona koliduje z buildem decku (10 siły niszczy nam kolejność wyciągania jednostki z Cracha).
 2. Bardzo wrażliwa na kontrolę cmentarza (Klucznik, Alghul, Assira , Medyk z Vicovaro ).
 3. Ostatnio trafiam na multum kontrolnych talii, które nie pozwalają się rozpędzić Rębaczom.

Jak grać Osłabianiem Skellige?


Osłabianie Skellige to idealna propozycja dla rozpoczynających sezon graczy. Jeśli nie wiecie czym sobie pograć to polecam! 

PS. A Wy co tam na starcie ogrywacie?


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Daniel Lis

  Ja gram podobną talią, ale pod wiekszy powerplay W zlotych mam hima, Ciri, dzika morskiego i koral. W srebrach morkvarg, runa, sigdrifa, djenge, gremista i skjal. W brazach strzelajace miski, drakkary oraz ich wskrzeszaczy, rebaczy, kaplanki, weteranow i panie do wyciagania wytrzymałości oczywiście po 2 kopie 😉 dzieki temu przeciwko nilfgardowi i assirze mamy djenge/cirke badz napakowanego rebacza na dluzej gdyz zostaja na nast rundy 😉 aczkolwiek łatwo kontrowac ten deck chocby pozoga

 • yellow hermit

  zabawne bo wczoraj właśnie tą talię sobie zrobiłem , teraz tylko ją trzeba odpicować .
  P.S
  ktoś coś doradzi w sprawie cz warto grać w tym deku zielarkę Heymae z adrenaliną na rębacza ?

  • speedor123

   Już lepiej chyba wskrzesić go kapłanką w kolejnej rundzie

 • soltysek

  Owszem jest 4200 na GM ale nie znamy dokładnie systemu rankingowego i jakie będą przyrosty punktów 😉
  Jeżeli nadal za wygraną na szczycie będzie 4-5 pkt a za przegraną -15 to nadal GM może być ciężki do zdobycia 🙂

  • speedor123

   + Trzeba pamiętać że luty jest miesiącem który trwa tylko 28 dni a redzi pewnie dalej będą przybliżać koniec sezonu do końca miesiąca więc obecny sezon może trać nawet i 25 dni

 • Oskar Regosz

  Ja gram Isengrima w ulepszenie do 15 i wskrzeszenie.

 • Majk

  Dobra zakładając że osiągnąłem dopiero 10 poziom i chciałbym pograć rankingowo. Wcześniej nie robiłem żadnego decku ze stron internetowych tylko grałem jakimiś podstawowymi i robione samemu. Jaki aktualnie jest najlepszy/najmocniejszy deck który warto złożyć? Zakładam że na 1 mnie stać. Wróciłem do gry po kilku miesiącach i znowu jakiś patch co zmienia kompletnie wszystko. Można się pogubić. Pytanie czy jest możliwość jakiegoś przekopiowania kodu aby deck złożył się sam w grze? Czy trzeba po kolei dodawać karty ręcznie?

  • Mateusz Byliński

   Karty trzeba dodawać ręcznie, ale jest to o tyle prostsze, że jak jakiejś nie masz to możesz od razu stworzyć w deckbuilderze.

   Co do talii – jeszcze chwilę bym się wstrzymał z tworzeniem czegokolwiek. Zaraz powinny wyjść pierwsze dane z raportu GwentUpa co tam metą trzęsie. Rębacze są dobrą talią, ale nie aż tak dobrą na ten moment, aby wbijać nimi najwyższe rangi.

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...