Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Nowe narzędzie! GwentUp Stats Report – cotygodniowe raporty ze statystykami!
Poradniki

Nowe narzędzie! GwentUp Stats Report – cotygodniowe raporty ze statystykami!

GwentUP

O GwentUp już większość słyszała, a jeśli ktoś nadal nie wie na czym polega ten tracker, to odsyłam do naszej recenzji. Dziś chcę poinformować, że tracker mocno się rozrósł i oferuję graczom dostęp do całej masy danych.

To co kiedyś przygotowywałem dla was w warunkach chałupniczych, na podstawie surowych danych, które dostawałem od ekipy GwentUp, dziś jest pięknie ułożone na ich stronie – w zakładce Meta Reports.


Użyteczności Meta Reports

Po pierwsze, raporty generowane są co 7 dni, od piątku do czwartku. Dlatego bardzo fajnie wyłapują niuanse wynikające ze zmiany mety lub nagłej popularności jakiegoś decku lub kombinacji kart. Przejdźmy teraz do omówienia użyteczności raportu od GwentUp.


Liderzy i popularność frakcji

W tej kategorii mamy porównanie wszystkich liderów występujących w grze w układzie:

 • MMR – podział na cztery kategorię, które pozwalają nam oglądać statystyki dla interesujących nas przedziałów rankingu
 • Factions – spojrzenie na liderów, posortowanych po frakcjach, w ujęciu współczynnika zwycięstw (win ratio) i popularności
 • Win rate – sortujemy wyniki po win ratio, słowem od lidera z najwyższym WR do lidera z najniższym WR
 • Popularność – jw. z tym, że mowa o popularności, czyli jaki procent graczy wybiera danego lidera do gry

Dodatkowo widzimy w prawym górnym rogu na jakiej próbie generowane są te statystyki. W omawianym przykładzie, ponad 1,1 miliona spotkań pomiędzy 02-08.09.2017. Jak widać, Mulligan króluje w pierwszym przedziale rankingu, a później palma pierwszeństwa przechodzi do Dagona.


Popularność frakcji

Poniżej widzimy wykres popularności frakcji w badanym okresie i w wybranym przedziale MMR (filtr ustawiamy przy Liderach). Jak widać w przedziale 3,4 – 4 tys. MMR najpopularniejszą frakcją były Królestwa Północy oraz Scoia’tael. Skellige znajduje się na szarym końcu.

R E K L A M A


Match-ups

Mega ciekawy raport, który pokazuje nam jak wypadają wybrani liderzy grający na pozostałych przeciwników. Możemy go sortować po:

 • przedziale MMR
 • frakcji
 • WR

I jak widzimy na powyższym przykładzie, w przedziale 0-2,5 tys. MMR, Radowid najlepiej się sprawdza na szpiegów Emhyra, odkrywanie Morvrana i osłabianie Haralda. Natomiast nie radzi sobie z Mulliganem.


Karty

Teoretycznie najbardziej skomplikowany raport, ale za to dający nam informację na temat konkretnych kart, które najlepiej się spisują w wybranym przedziale MMR oraz na wybranym liderze.

Możliwości sortowania:

 • po liderach
 • po rodzaju kart (złote, srebrne i brązowe)
 • po WR
 • po popularności

Dane są zebrane w kolumnach odpowiadających przedziałom MMR.

Jak widzimy w pierwszym przedziale MMR, w przypadku Haralda najczęściej wybieraną kartą jest Kapłanka Freyi, którą zagrano w 97,5% badanych meczów. Karta z najwyższym WR w przypadku kart brązowych i Haralda to Rozdarcie i Zielarka.

Przy innych liderach mamy więcej kart brązowych (Foltest 29 kart), ale to może wynikać z tego, że tylko takimi kartami ludzie grają, jest zbyt mało danych lub ewentualnie pojawił się błąd w kompilacji – przy następnym raporcie wyjaśnimy tę kwestię.

W każdym razie to zestawienie odpowiada na pytania, które karty wchodzą w skład zwycięskich decków, co jest jednoznaczne z odpowiedzią na pytanie, które karty powinienem tworzyć? Co więcej, widać ewidentnie archetyp talii, co również powinno Wam pomóc w składaniu własnych decków.


Okiem Karczmarza

Uwielbiam takie zestawienia, bo są kopalnią wiedzy. Polecam się im na spokojnie przyjrzeć i wyciągnąć wnioski. Myślę, że będziemy przygotowywać jakieś podsumowania z tych raportów.

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • InvisibleMan

  Nic nie jest lepsze do tali dagona pod pogodę.
  Na 16 poziomie rozwalałem 40 z wysokimi rangami 😀 nerf pls

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...