Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Nilfgaard Anti Discard, czyli jak przetrwać na rankedach starcie ze Skellige? [Video]
Jan Calveit Nilfgaard Talie

Nilfgaard Anti Discard, czyli jak przetrwać na rankedach starcie ze Skellige? [Video]

Anti Discard

Od paru dni na rankedach szaleje bardzo efektywny Discard, na przemian z Eredinem i Dagonem. Jeśli jesteście w takim stanie, że po zobaczeniu psa na ulicy w uszach dudni Ci “I co zhobisz?”, to Nilfgaard Anti Discard jest dla Ciebie.

Talia opisana i podesłana przez Grzonu! 

Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną!

Czytaj artykuły od Hen Ichaer!


Nilfgaard Anti Discard


Oś talii

Zamysł talii Nilfgaard Anti Discard jest bardzo prosty! Skoro przeciwnik tak bardzo chce oczyścić deck pomóżmy mu w tym! W rundzie trzeciej powinien nie mieć co dobierać, podczas gdy my możemy bardzo łatwo zrobić sobie przewagę. Do rzeczy!


Karty

Złoto

R E K L A M A
 • Ciri Szarża – świetna karta, która może zrobić 36 wartości punktów i często się to udaje, ale co najważniejsze zapobiega temu żeby nie zginąć od własnej broni.
 • Avallach – mocna ósemka, a do tego dobiera 2 karty obu graczom, oczywiście jeśli mają je w decku!
 • Tibor Eggebracht – niesamowity finisher, 23 punkty w złocie. Ma jeden mankament – dobiera przeciwnikowi kartę, ale przy odrobinie praktyki nie będzie to dla nas problemem.
 • Vilgefortz – bardzo uniwersalna karta. Możemy spalić niewygodnego szpiega albo jakąś jednostkę, która stoi w pogodzie i zaraz zginie, i zagrać nową kartę. Ewentualnie spalić kartę przeciwnika, jeśli nie ma już kart w decku.

Srebrne

 • Peter Saar Gwynleve – bardzo mocna karta resetująca do siły bazowej. Chodzą słuchy, że kapitanowie piratów wyznaczyli za niego nagrodę.
 • Sweers – genialnie nadaje się do eksterminacji wrogich kapłanek, czy też harpii bądź krasnali zanim te zdążą pojawić się na stole. Przy okazji skraca deck przeciwnika.
 • Egan – tego pana nie trzeba raczej nikomu przedstawiać, bo co jest lepszego niż jeden blok kajdanami?
 • Vanhemar – zwykle używany do usuwania pogody, ale też świetnie niszczy tokeny przy użyciu trzęsienia ziemi.
 • Albrich – kolejna karta dobierająca karty obu graczom, warto go przytrzymać do trzeciej rundy, chyba że jesteśmy pod ścianą.
 • Cantarella – wybór oczywisty bardzo dobrze generuje przewagę kart.

Brązowe

 • Cesarskie golemy – punkty i odchudzanie talii.
 • Daerlańscy Piechurzy – w połączeniu z Alchemikami bardzo szybko skracają nasz deck i robią niezłą siłę (12 pkt)
 • Chorąży Brygady Nauzicaa – typowy tech na pogodynki, poza tym dobre 7 pkt i możliwość wzmocnienie swojej jednostki na stole np. aby zróżnicować siłę.
 • Pikinierzy Dywizji Alba – 15 punktów, które w 6 tur pojawia się na stole i oczyszcza talię.
 • Medyk z Vicovaro – typowy tech na Skellige, wskrzeszamy nim Harcownika, który bufuje się na cmentarzu.
 • Alchemik – Przyjaciel Daerlańskich Piechurów, pamiętajcie – liczymy karty, bo jeśli za mocno przewiniesz swój deck, to też nie będzie miło. Czasem trzeba użyć go do podejrzenia kart przeciwnika zamiast zagrywać naszego Piechura.
 • Rozdarcie – karta robiąca duże value w obecnej mecie, czy to na potwory, czy to na inne decki.

Rozgrywka

W talii Nilfgaard Anti Discard mulliganujemy w pierwszej kolejności Golemy, następnie nadmiarowych Pikinierów. Jeśli gramy na pogodynkę, wówczas Medyka. Jeśli to nie jest pogodynka, wyrzucamy Chorążego Brygady Nauzicaa.

Zaczynamy od Pikinierów i chcemy ich utrzymać, ponieważ to daje nam gwarancje przyzwania pozostałych egzemplarzy tej karty. 

Jeśli przeciwnik ma coś co w nas strzela np. Drakkar, to dobrym ruchem jest zagranie Jana Calveita, który przyzywając golemy utrudni przeciwnikowi zniszczenie naszego pikiniera. Jeśli natomiast przeciwnik nie zagraża nam obijaniem pikiniera, to zagrywamy Ciri.

Jeśli jeszcze nie oczyściliśmy decku z Pikinierów, to nie zagrywamy combo Alchemik + Piechurzy, dopóki nie podejrzymy Calveitem jakie karty mamy na wierzchu talii. Jeśli nie ma wśród nich pikinierów możemy spokojnie grać alchemika. 

Staramy się wygrać pierwszą rundę, ale nie za wszelką cenę. W drugiej warto przycisnąć przeciwnika i na trzecią rundę zostawić sobie złote karty. Jeśli gramy na Skellige, to naszym celem będzie wyczekać do momentu aż przeciwnik będzie miał mało kart w decku i wtedy rzucamy Avallacha, Tibora, co ostatecznie przekłada się na przewagę w kartach.

Zobaczcie jak deck sprawuje się podczas gry, zwłaszcza w trzeciej rundzie.


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Strzelec Bartek

  Ta talia już chyba od miesiąca jest grana XD

  • Grzonu

   Ten archetyp tak, ale nie ta konkretna talia – ta jest techowana konkretnie pod aktualną metę. Poza tym miesiąc temu nie było takiego wysypu discardu.

   • Adam Bąk

    Pograłbym tym deckiem, ale brak mi 2 goldów(nie chce wydawać 1600 skrawków, bo może 🙂 wyjdzie aktualizacja przed tym gamescomem).

    • Kamil Cieśluk

     Jeśli karta zostanie znerfiona to dostaniesz zwrot fragmentów.

   • Sebastian Sarat

    Prawda, aczkolwiek krzyżówka Dicard+Quensquards (dobrze podbite bazową siłą) + Cerys i mało co jest w stanie to pokonać. Co do talii to brakuje mi tam zwykłych kajdanek na złote karty (np. Cerys, Ciri:Szarża, Dzik Morski, Sukkub itp)

   • Strzelec Bartek

    Nie to ta talia jest grana od miesiąca. Kubek w kubek to samo. Jedyna różnica to medyk zamiast Chorążego. A każdy głupi mógłby go zmienić po tylko by mieć kontre na Brana.

 • Moczymorda

  dlaczego calveit a nie emhyr? A zamiast ciri uzdrowienie by dobrać kolejne 2 karty.

  • Grzonu

   Calveit ponieważ na początku gry nie masz dobrych targetów pod Emhyra i bardzo łatwo byłoby zaciągnąć się golemami. Ciri robi dużo punktów a jedyna legenda warta powtórnego wskrzeszenia to avallach i często mogloby być martwe jeśli nie rzucisz wcześniej innego złota a to się bardzo często zdarza. Druga sprawa to to że deck jest wyliczony żeby przewinąć deck do 0 kart przy założeniu że przynajmniej 2 razy rzucisz ciri. Jeśli nie miałbyś Ciri to w R3 mógłbyś nie mieć co dobierać 🙂

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...