Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Leszy zostanie nowym dowódcą frakcji Potworów! Hemdall i Kambi będą oddzielnymi kartami! Mill przestanie istnieć!?
Newsy

Leszy zostanie nowym dowódcą frakcji Potworów! Hemdall i Kambi będą oddzielnymi kartami! Mill przestanie istnieć!?

duch lasu

Zmiana w kartach u Potworów i Skellige!

Dzisiaj nie uraczę Was typowym podsumowaniem informacji z forum Gwinta – dla chętnych czytelników podsyłam wczorajsze podsumowanie: KLIK!

Dzisiaj z rana wątpliwości i spekulacje co do nowego herosa dla frakcji Potworów zostały rozwiane – osławionego i niemal ikonicznego już dla frakcji Potworów Dagona zastąpi Duch Lasu, czyli nie mniej znana postać w Gwincie, która jako złota karta do dnia dzisiejszego występuje w wielu taliach. Nie wiemy jeszcze czy Dagon zostanie całkowicie usunięty z gry i powróci wraz z kartami Vodyanoi czy po prostu zamieni się miejscami z Leszym.

Drugą ważną zmianą jest zapowiedziany rework kultowego Kambi. Karta ta była jedyna w swoim rodzaju i wielu graczy będzie miało z nią niesamowite wspomnienia. Złoty kogut nie będzie też już tworzył Hemdalla, który tym samym stanie się oddzielną kartą. Takich trzech jak ich dwoje nie będzie już ani jednego 🙁

Inną ważną informacją jest surowsze potraktowanie Millu. Teraz nie będzie już możliwości, aby karta dobierająca karty obu graczom dobrała nam kartę przy pustym decku przeciwnika.

Dodatkowo okazuje się, że typowego Weekendu Beczek Premium nie będzie – dostaniemy inny ciekawy event. -50% na transmutację kart do premium? Jeszcze nie wiadomo.

Źródło: forum Gwinta

R E K L A M A

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Strzelec Bartek

  To z Leszym nie jest ciekawą informacją. Po prostu zmienia się artwork dowódcy XD a o umiejętności dalej nic nie wiemy.

 • Ishiro

  Trzeba było wcześniej dodać Vodyanoi i zostawić Dagona jako dowódce a nie bawić się w zamiany.

 • LT

  „Leszy zostanie nowym dowódcą frakcji Potworów” Leszy to rasa, to tak jakby napisać „elf zostanie nowym dowódcą frakcji scoia’tael”

  • Grenshinimo

   A jest w ogóle znany jakiś konkretny leszy? Nawet ten, z którym walczyliśmy w W3 nie był jako nazwany – o ile mnie pamięć nie myli. Ciekawe jak z tego wybrną 🙂

   • Strzelec Bartek

    Duch Lasu, tak się nazywał.

   • LT

    Duch Lasu, tak się też nazywa karta 🙂

  • Mateusz Byliński

   Przytoczyłem tylko odpowiedź Pawła Burzy z forum 😉 Napisał Leszy to będzie Leszy 😀

   • LT

    To w takim razie napisanie „zastąpi Duch Lasu” jest zwykłym domysłem, nie wiadomo czy będzie to Duch Lasu czy też inny Leszy

    • Mateusz Byliński

     Na 100% będzie to Duch Lasu

 • John Rambo

  Weekendu Beczek Premium nie będzie. Kolejna decyzja mająca na celu zniechęcić pozostałą resztkę graczy, która gra tylko po to by uzupełnić sobie kolekcje. Jeśli ktoś ma wątpliwości ile osób gra w Gwinta proponuje zobaczy jakie Gwint ma zainteresowanie na Twitchu… Dramat niestety:/

  • Toxin Symbiont

   Niektórzy zostają po to by nazbierać sobie surowców. Co ma wspólnego oglądanie gwinta do ilości graczy ? Chcesz mi powiedzieć, że jeżeli jaką grę ogląda mniej graczy niż w nią gra to gra jest w złym stanie ? Przecież tak jest z każdą grą.

   • sp rik

    A Gwint jest teraz w doskonałym stanie? Śmiem wątpić. W CB i na początku OB, Gwinta na Twitchu oglądało pomiędzy 20 000-30 000 osób, a teraz jak osiągnie 3 000 to jest święto. W tym samym czasie liczba oglądających HS waha się od 30 – 50k. Kto ma więc lepszą reklamę?

    • Toxin Symbiont

     Czy ja mam Cię uczyć jak działa świat ? Bo wydaje mi się, że nie wiesz ja kto jest. Na początku nowej gry zawsze jest duże zainteresowanie (dodatkowo była to gra Redów co daje sporo) i ludzie chcą zobaczyć coś nowego. Nie ma gry, która ciągle rośnie w górę bez żadnych spadków. HS też ma spadki, a zalicza duże wzrosty jak wychodzi kolejny dodatek. Dodatkowo HS jest dużo starszy od Gwinta i ma więcej fanów to chyba oczywiste, że ma się lepiej. Nigdzie też nie napisałem, że Gwint ma się jakoś świetnie, ale ty wyolbrzymiasz strasznie wszystko. Dodatkowo została ogłoszona 6 miesięczna przerwa to chyba oczywiste, że niesie to ze sobą spadaek popularności na wyznaczony czas. Chyba na prawdę nie rozumiesz działania świata.

     • czsk

      Może zostań nauczycielem skoro wszystkich chcesz uczyć jak działa świat. W końcu jesteś najlepszy i wszystko wiesz najlepiej.

     • TreSo

      Napisał tylko zdrowe fakty gwint po każdym patchu był coraz popularniejszy do marca/midwintera (?) HC to krok w dobrą stronę bo gra aktualnie jest tragiczna w porównaniu z ob

     • Toxin Symbiont

      Skąd wiesz, że już niem nie jestem ? Masz poważny problem, gdy ktoś piszę coś co Tobie się nie podoba zaczynasz być agresywny. Polecam jakieś terapie 🙂

     • Mateusz Suchar

      ^ Chyba jedyna rozsądna osoba na tej stronie która nie boi się stanąć naprzeciw szalejącej gunwoburzy

   • John Rambo

    „ma więcej fanów to chyba oczywiste, że ma się lepiej” – no właśnie o to chodzi, że popularność na twitchu jakoś dziwnie odzwierciedla ilość fanów danej gry a tych z Gwinta niestety ubywa praktycznie z dnia na dzień. Co gorsza wydawca gry robi bardzo niewiele by nie tyle przyciągnąć nowych co utrzymać starych graczy. Czasem mam wrażenie, że jedyną osobą w CDPR której zależy na Gwincie jest Paweł Burza. Przy okazji pozdrowienia dla Pawła:)

  • Ishiro

   Uzupełnianie kolekcji i tak nie ma większego sensu bo po HC wszystko ma być zmielone i sobie będzie można wybrać które karty utworzyć. Już więcej sensu ma zbieranie surowców.

   • Toxin Symbiont

    Uzupełnianie kolekcji ma sens bo:
    1.Wszystkie karty zostają zielone za 100%
    2.Im więcej kart tym więcej fragmentów
    3.Duplikaty z tego co rozumiem też się liczą
    Czyli: Więcej kart=Więcej fragmentów=Profit.

    • Ishiro

     Kurde źle to wyliczyłem. Zapomniałem, że karta zmielona z beczki nie daje 100% wartości. A nakręciłem się na to, że po HC złoto może być bardziej potrzebne i lepiej będzie robić zapasy w złocie a gdyby się okazało że złoto dalej jest potrzebne tylko na beczki to wydałbym wszystko na ich zakup i miał to samo. Eh teraz będę musiał sobie ustalić ile złota wydać na beczki a ile zachomikować.

 • Grillowana Kiełbasa

  Nie podoba mi się pomysł na Ducha lasu jako dowódcy. Duch lasu to po prostu potwór (no może nie poprostu ale nie porównuje się do Dagona) a Dagon jest określany jako bóstwo przez vodyanoi (przynajmniej tak to zapamiętałem). Chyba że nową frakcją będzie vodyanoi co ma sens i jeśli tak zostanie to rozwiązane to jest to nawet dobry pomysł.

 • Granie Z Jajem

  Szkoda… jak dla mnie ta karta była kompletna i miała wiele zastosowań – mgłę dała, pod róg ustawiała jednostki, czy mogła wysypać harpie….

  • TreSo

   I miała zerowy playrate robil to samo co dagon tylko że 5+tokeny za takie samo value co dagon + harpii praktycznie nikt nie gra a już na pewno nie z leszym,róg po nerfie również ma zerowy playrate bo każdy silver robi po prostu więcej aktualnie więc zmiana jest ok. chociaż obie karty dostaną reworka prawdopodobnie bo dagon był zbyt uniwersalny

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...