Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Kroniki Wojny #4 – sezon Niedźwiedzia – meta i statystyki na podstawie GwentUp Meta Report!
Newsy

Kroniki Wojny #4 – sezon Niedźwiedzia – meta i statystyki na podstawie GwentUp Meta Report!

Meta podczas Pojedynku Frakcji!

Witajcie! W Karczmie już wcześniej zajmowaliśmy się raportami z GwentUp’a (starsze raporty znajdziecie tutaj). Zapraszam na przegląd danych!

Źródło raportu – wszystkie dane znajdziecie tutaj w języku angielskim!

Wszystkie dane są opisywane z najwyższego przedziału mmr (3300/3700+).

Nie będę w tych raportach omawiał popularności poszczególnych kart.

Bardzo duży wpływ na popularność frakcji ma zapewne wpływ trwający Pojedynek Frakcji między Potworami a Królestwami Północy!

Przy liderach po = dodałem ich spadek/wzrost popularności win ratio/popularności w stosunku do ostatniego raportu. To samo z frakcjami.

R E K L A M A

Legenda kolorów:

 • Zielony = Przyrost
 • Czerwony = Spadek

Popularność frakcji

1. Królestwa Północy – 27,9% = wzrost o 11,4%

Pojedynek Frakcji i zła sława talii Henselta wyniosła KP na 1 miejsce zestawienia. Król Kaedwen sieje postrach i zniszczenie w obecnej mecie. Ale to nie wszystko – dalszy wzrost popularności zalicza Pancerny Radowid z Ciri: Novą. Królestwa po Pojedynku Frakcji raczej zaliczą spadek (choć prawdopodobne jest utrzymanie się na podium), ale niech fani KP cieszą się chwilą!

Najpopularniejszymi taliami Nordlingów są:

Win rate/popularność liderów:

 1. Król Henselt – 52,9%/16,9% = 0,4%/7,4%
 2. Król Radowid V – 46,5%/5,6% = 1,4%/2,9%
 3. Król Foltest – 47,4%/4,2% = 1%/1,3%
 4. Księżniczka Adda – 43,1%/1,1% = 0,3%/0,3%

2. Potwory – 20,7% = wzrost o 1,7%

Potwory jak to Potwory – mają w zanadrzu Pożeranie i Zemstę. Swim stworzył talię z Mgłą i Światłem Księżyca, ale jest to deck bardziej do zabawy, więc wielkiego wpływu na ogólną siłę potworków mieć nie będzie. Jak widzimy po % popularności, nieznacznie przegrywają z Nordlingami, ale to pewnie dlatego, że ramki KP jeszcze nie było do zdobycia podczas eventu, a Potworów już tak 🙂 Mimo wszystko, po turnieju GWENT Open Dagon może jeszcze urosnąć w siłę. (krótką relację z Opena znajdziecie tutaj!)

Najpopularniejszymi taliami Potworków są:

Win rate/popularność liderów:

 1. Dagon – 49,2%/12,1% = 0,8%/2,7%
 2. Królowa Krabopająków – 50%/4,6% = 0%/0,7%
 3. Eredin – 41,6%/2,3% = 1%/0,1%
 4. Ukryty – 44,8%/0,8% = 1,4%/0%
 5. Szepczące Wzgórze – 43,6%/1% = 4,2%/0,2%

3. Scoia’tael – 19,2% = spadek o 5%

Scoia przez ostatnie 2 tygodnie bardzo spadły w rankingu. Francesca odeszła w cień, Eithne zalicza małe wzloty i spadki, a Wiewiórki nadal ciągnie Brouver Hoog, „czyli ten, który kręci monetą„.

Najpopularniejszymi taliami Wiewiórek są:

Win rate/popularność liderów:

 1. Brouver Hoog – 52,5%/12,2% = 0,7%/2,9%
 2. Eithne – 48,1%/4,8% = 1,3%/0,9%
 3. Francesca Findabair – 45,8%/2% = 1,1%/1,1%
 4. Filavandrel – 48,8%/0,3% = 1,2%/0%

4. Nilfgaard – 16,3% = spadek o 6,7%

Mówisz Nilfgaard, myślisz Alchemia. W tym momencie to najsilniejszy i jedyny archetyp Cesarstwa, który w mecie coś znaczy, choć i on zaliczył spore straty (pewnie pewna część graczy Alchemii przesiadła się na Henselta). Odkrywanie nadal traci, a Szpiedzy tkwią w przeciętności.

Najpopularniejszymi taliami Cesarstwa są:

Win rate/popularność liderów:

 1. Jan Calveit – 49,8%/11,6% = 1,7%/6,2%
 2. Emhyr var Emreis – 49,1/2,1% = 1,9%/0,1%
 3. Morvran Voorhis – 45%/2,2% = 1%/0,7%
 4. Uzurpator – 47,6%/0,4% = 0,6%/0,1%

5. Skellige – 15,9% = spadek o 1,4%

Skellige całkiem niezasłużenie znalazło się na samym dnie zestawienia. Osłabianie i Weterani dają sobie radę w mecie. Mnie osobiście bardzo zaskakuje fakt dalszego spadku popularności Króla Brana. Za tydzień SK powinno znacznie polepszyć swoją pozycję.

Najpopularniejszymi taliami Wyspiarzy są:

Win rate/popularność liderów:

 1. Crach an Craite – 53,5%/13,3% = 0,8%/0,4%
 2. Król Bran – 48,2%/1,4% = 0%/0,8%
 3. Harald Chromy – 51,2%/1,1% = 0,8%/0,2%
 4. Eist Tuirseach – 43,6%/0,2% = 2,7%/0,1%

Jak widzicie, Pojedynki Frakcji mają spory wpływ na popularność frakcji nawet na najwyższych szczeblach rankingu. Jak sądzicie, czy takie eventy są zdrowe dla mety? Zapraszam do dyskusji!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • B1essu

  Są mega zdrowe jeśli w pojedynku biorą udział niemetowe frakcje. Zemsta na potworach pokazała się z bardzo dobrej strony dzięki pojedynkowi frakcji. Natomiast nie ma wątpliwości że wygra KP, bo Henselt jest zdecydowanie w czołówce obecnej mety, a do tego Radovid na pancerzu bezpośrednio kontruje wszystkie decki na zemście.

  P.S oczywiście to że nie było tej ramki też ma jakieś znaczenie. Ale pragnę przypomnieć że z ramką potworów dopiero po fakcie okazało się, że otrzymają ją osoby z conajmniej 30 zwycięstwa mi. Bo w ostatniej chwili Redzi zmienili koncepcję nagród. Między innymi dlatego, dopiero w tym pojedynku wywalczyłem ową ramkę 😉

  • speedor123

   Jak to po fakcie ? Pojedynek rozpoczął się we wtorek a w czwartek wstawili info że jeśli walczysz za przegraną frakcją musisz wbić 30 wygranych dla ramki (a od samego początku było wiadomo że NG wygra) i przedłużyli go wtedy bo pierwotnie miał być do wtorku a był do czwartku czyli to tylko i wyłącznie twoja wina że nie zdobyłeś jej wcześniej

   • B1essu

    Ja się o tym dowiedziałem po fakcie, mając jakieś 23 zwycięstwa za Potworów. Jasnego komunikatu w grze nie było że reguły pojedynku się zmieniły. Dopiero na ostatni dzień na którymś strumyku dowiedziałem się że coś takiego miało miejsce. To że wygra Nilfgard to i ja wiedziałem, ale na tamten czas bardziej chciałem zdobyć ramkę Potworów, więc dałem im szansę. I jestem pewien że nie jestem sam z tym tematem.

 • Jakub Gogola

  Pojedynek KP vs P w tym momencie był strzałem w dziesiątkę gdyż obie frakcje dysponują dwoma grywalnymi archetypami. (Tak, wiem, że Henselt u KP jest potężniejszy a pożerka trochę klepie biedę przy techowaniu) Osobiście wydaje mi się jednak, że Radowid pod Ciri to efekt tylko tego, że nie każdy chciał grać oklepanym i wszechobecnym Henseltem. (Foltest z masówką jest zbyt losowy i nie zawsze się sprawdza).

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...