Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Karczemny Tygodnik #6 – podsumowanie tygodnia w Karczmie i w Gwincie!
Newsy

Karczemny Tygodnik #6 – podsumowanie tygodnia w Karczmie i w Gwincie!

Karczemny Tygodnik

Zapraszam na kolejny Karczemny Tygodnik!

Poprzednie wydania tygodnika znajdziecie tutaj!


TWIG 13.04.2018

Coś się kończy, coś się zaczyna… Ostatni odcinek TWIG. Mi osobiście będzie brakować TWIGA – w łatwy i szybki sposób można było dowiedzieć się o wydarzeniach w Gwincie nie przeglądając Redditów czy wchodząc do gry.


Artykuły

Przez ostatni tydzień pojawiły się następujące artykuły:


Plany publikacji na przyszły tydzień (mogą się zmienić, a dodatkowo mogą zostać opublikowane niezapowiedziane artykuły!!!):

 • Poniedziałek: Wykreśleni z Sagi Przodków – Przeklęci Brana.
 • Wtorek: Najrzadziej używane złote karty w OBT #5 – dyskusja (ostatni).
 • Środa: Im słabsi tym lepsi – Osłabianie Skellige.
 • Czwartek: brak planów.
 • Piątek: Nowa seria (nie zdradzam jaka).
 • Sobota: brak planów.
 • Niedziela: brak planów (może Karczemny Tygodnik, jeśli w Gwincie i na grupie będzie dużo newsów i dyskusji).

Dyskusje w Karczmie


Mem tygodnia

Mem nawiązuje oczywiście do zimowania zwierzątek – cóż, czerwony ptaszek potrzebuje aż półrocznej drzemki na regenerację 🙂

R E K L A M A

Źródło: Reddit


 „Z życia Karczmy” – odcinek 3

„Ach, cóż to się u nas działo w tym tygodniu? Karczma jak karczma – Bywalcy ją odwiedzają i się jak u siebie w ulu czują! O, a co to za woj tu zmierza?

Do karczmy wkroczył okuty w czarną zbroję rycerz. Szedł dość pewnie, skupiając na sobie uwagę bywalców ucztujących w karczmie.

– Witaj Pijany Rycerzu! Długo ciem nie widział!

– Ooo, witaj Kraczmurzu… ooo, ach żem zapomnieał, że Kraczmurz w Zerikanii siedzi!

– Ach, nic się nie zmieniłeś – jak żeś był pijusem tak żeś pozostał! Ja nie Karczmarz, ja Beletrystyk, tylko zastępuję. Co Cię sprowadza w nasze skromne progi?

– A wiesz, ja z taką prośbą żem przybył. Moja awaturnicza przygoda na Skellige się zakończyła – wygrałem wielki turniej wyspiarski moją talią Straży Królowej. Spełniłem swe honory wobec Pani mego serca i mi się już sprzykrzyło na wojenki gwintowe frunąć. I mam taką kwestię – do karczmy byście mnie przyjęli? Ja tu zabawiać gości będę swoimi godnymi śmiechu wydarzeniami, jakie w grze w Gwinta mi się przytrafiły!

 – Gość w dom, bywalec w karczmę! Zostań z nami i zabawiaj gości! Niemir, szoruj po Dwójniak, bo i ja sobie humor uładzę Twoimi opowieściami! Bywalcy, bywalcy,  chodźta wysłuchać bajań Rycerza!”


Wydarzenia/informacje warte odnotowania – co działo się wokół Gwinta?

Jest roadmap!

Dwa dni temu światło dzienne ujrzał wyczekiwany plan na przyszłość dla Gwinta. Został on zaprezentowany w formie listo otwartego. Treść tego listu znajdziecie tutaj!


Nowych beczek z Wampirami nie będzie!

Niestety, wyczekiwane rozszerzenie nie zostanie wprowadzone do gry w maju – wszystko w związku z projektem GWENT – Homecoming. Na potwierdzenie tej informacji uchwyciłem wypowiedzi Rafała Jakiego na Reddicie:

Więcej oficjalnych komentarzy CDPR na Reddicie znajdziecie na GwentDB.


Pijany Rycerz dołącza do karczmy!

Tak jak w Życiu Karczmy przeczytaliście – Rycerz od teraz działa z nami! Wszystkie Funny Moments i najlepsze shoty z turniejów Gwinta będą pojawiać się na łamach Gwint24! Rycerz robi wyśmienitą robotę ze swoimi kompilacjami, a teraz Ci bywalcy, którzy być może go nie znają, będą mogli cieszyć oko zabawnymi i wspaniałymi sytuacjami, które się youtuberom, pro graczom i streamerom przytrafiły!

Pijanego Rycerza znajdziecie na Youtube!


Życzymy Wam jak zwykle udanego tygodnia! Przypominamy, że już we wtorek wejdzie nowy patch do Gwinta, który doda skiny frakcyjne i brakujące karty premium!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Strzelec Bartek

  Jak miło że taka znamienita znamienitość do nas przybyła na stałe.

 • Robert Majer

  Jakoś tak po tym roadmapie wkradła mi się dość mocna nuta dekadencji. Wszystko przez ten termin 6 miesięcy. Znając terminowość CDPR to będzie raczej 12 miesięcy, „bo jednak nie damy rady, trzeba dopracować, chcemy graczy dopieścić” itp itd. Poza tym roadmap jest dość enigmatyczny i wcale nie jestem przekonany, czy napewno warto czekać. Czy tylko ja tak mam?

  • Mateusz Byliński

   Jeśli to będzie 12 miesięcy to Gwint będzie nie do odratowania.

   • Robert Majer

    Stąd ta dekadencja. Chociaż termin 6 miesięcy wydaje się być dużym ryzykiem. Zbyt mało czasu dla CDPR, zbyt dużo dla graczy. Życzę powodzenia z całego serca, ale dopuszczam możliwość klęski. Obym się miło zaskoczył.
    Gram od początku OBT i ostatnio obejrzałem sobie kilka filmów z CBT. Przyznaję, tamten gwint miał to coś.

 • maliszewski1

  Zółwik 🙂 Mam pytanko. Od kiedy zaczyna się i do kiedy trwa weekend premium? Pytam bo ani w sobotę ani w niedzielę nie było w beczkach zapowiadanych premek.

  • Mateusz Byliński

   W tym tygodniu – może już nawet jutro wraz z aktualizacją, która właśnie jutro wchodzi.

   • maliszewski1

    Dziękuję i pozdrawiam

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...