Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Karczemny Tygodnik #5 – podsumowanie tygodnia w Karczmie i w Gwincie!
Newsy

Karczemny Tygodnik #5 – podsumowanie tygodnia w Karczmie i w Gwincie!

Karczemny Tygodnik

Wracamy z naszym pismem po świątecznej przerwie! Zapraszam do czytania!

Poprzednie wydania tygodnika znajdziecie tutaj!


TWIG 6.04.2018

Paweł Burza podróżnikiem w czasie? Najważniejsze wydarzenia tygodnia w telegraficznym skrócie!


Artykuły

Przez ostatnie 2 tygodnie pojawiły się następujące artykuły:


Plany publikacji na przyszły tydzień (mogą się zmienić, a dodatkowo mogą zostać opublikowane niezapowiedziane artykuły!!!):

  • Poniedziałek: Brouver z Ciri: Erupcją Mocy.
  • Wtorek: Mściwe bestie – Zemsta Dagona.
  • Środa: Triss: Telekineza – porozmawiajmy o kartach!
  • Czwartek: Najrzadziej używane złote karty w OBT #5 – dyskusja
  • Piątek: brak planów.
  • Sobota:Maszyny, do ataku!” – analizujemy siłę Maszynowego Henselta w obecnej mecie!
  • Niedziela: Karczemny Tygodnik #6

Dyskusje w Karczmie


Mem tygodnia

Mem jest nawiązaniem do obecnej sytuacji na głównej stronie gwintowego subreddita – wielu utalentowanych twórców, którzy partycypują w konkursie artystycznym, postanowiło udostępnić swoje prace na Reddicie. Zachęcam Was do zapoznania się z najlepszymi artami uczestników, ponieważ są po prostu przepiękne – znajdziecie je tutaj!

R E K L A M A

Na nieoficjalnej grupie dla graczy także znajdziecie ciekawe prace od polskiej społeczności, które wiele nie ustępują tym z Reddita.

Źródło: Reddit


 „Z życia Karczmy” – odcinek 2

„W tym tygodniu do Karczmy przyszedł taki jeden chłystek, co przehulał całą kolekcję kart. Wywiązała się z jego bodźca bardzo ciekawa dysputa.

 – No, czołem mości Bywalcy. Imisław jestem.

 – Czołem Mości Imisławie. W czym mogę poradzić?

 – Ano taką sprawę mam – słyszałem, że w tej waszej Karczmie porady dla gwintowych szulerów dają to żem przyszedł. Bo widzisz mości Beletrystyku, ja mam taki szkopuł, bo…

 – Do rzeczy Imisław, do rzeczy…

 – No bo ja żem moją drogocenną kolekcyję przehandlował na jakąś talię gwiazdorską, którą grać nie sposób…

 – Pokaż że no tą talię.

Spodziewałem się, że talia Imisława pewnie będzie cherlawa, a jakiś matacz go oskubał z karcioch. To co zobaczyłem było jednak siurpryzą dla mnie i mojej osoby!

 – Nosz kurza noga, toć to Foltest na 40 kart jest, dobra talia, czegoż ty chcesz?

 – A bo ja grać tym nie umim. Ciągle przy kartach wymianie się kluczę i ja nie wiem jak to ma mi turnieje wygrywać!

 – Ty w ogóle imć wiesz co to za gra Gwint jest?

 – Jażem wiem bo mnie syn pokazał i mi startową kolekcję po znajomości załatwił. Od wczoraj gram… to znaczy, tak nie imając się prawdy to od godziny…

Po tej odpowiedzi od Imisława prawie żem się w czoło palnął. Oj, długo mu musiałem podstawy tłumaczyć i na substraty mój monolog rozdzielać… Ale trąbi się, piszę się piórem na o tych osnowach różnych Gwinta, a i nikt tego raczyć nie przeczyta, żeby się doedukować! Dla Bywalców jednak pomocy nigdy za wiele, tyle że bym się mniej pomieszał, gdyby ten Imisław kart nie przehandlował! Cóż, takie to życie w Karczmie!”


Komentarz tygodnia

Czemu carryover jest takie ważne?

Carryover to jednostki, które są w stanie przenieść swoją siłę (czyli siebie) na następną rundę, gdy zostały zagrane w rundzie poprzedniej. Wyjątkiem od tej definicji jest Tancerz Ostrzy, ponieważ nie musimy zagrywać w ogóle, aby był carryover – wystarczy wymienić go przy mulliganie przed 2 rundą, aby wskoczył na stół i zapewnił nam darmowe punkty.

Czemu jednak takie jednostki są aż takie ważne w Gwincie? Głównie dlatego, że dzięki carryover jesteśmy w stanie uniknąć straty karty, gdy przeciwnik wygra rundę poprzednią i chce zdrypassować (oddać nam rundę 2 za darmo). Jest to bardzo ważne w czasach, gdy w grze nie ma wielu dobrych opcji do zrobienia sobie CA, a coinflip zyskuje na znaczeniu.

Podsumowując – takie talie jak Skellige z Branem odrzucającym Olgierda i Morkvarga, wszystkie talie Scoia’tael z Tancerzem Ostrzy i decki Potworów z Barbegazi mają nieco łatwiej utrzymać bądź wypracować przewagę kart, co daje im dużą przewagę. Pamiętajcie jednak – ostatecznym rozrachunku liczy się siła kart, a nie ich liczba!


Wydarzenia/informacje warte odnotowania – co działo się wokół Gwinta?

Zwrot skrawków za duplikaty herosów dla osób, które zaczynały grę przed patchem zimowym

Wszyscy, którzy skarżyli się na zmianę liderów do zdobycia z Wyzwań i liderów startowych, otrzymali refund w postaci 600 skrawków za każdego, zdublowanego przywódcę. Dotyczy to duplikatów Brana, Francesci, Eredina i Emhyra.

Źródło: GwentDB


Publikacja roadmap przełożona na przyszły tydzień

Przypomnijmy – plany studia CDPR odnośnie Gwinta miały zostać opublikowane w tym tygodniu. Powód zmiany terminu? CD Projekt musi jeszcze dopiąć kilka kwestii związanych z grą.

Nie wiadomo w jakiej formie zostanie opublikowany roadmap – czy w formie streamu z prezentacją, czy może jako tekstowa publikacja w formie listu/planu. Czekamy na dalsze informacje na ten temat.

Źródło: CD Projekt RED


Następny tydzień przyniesie nam z pewnością przełomowe informacje nt. przyszłości Gwinta. Czekamy na nie z niecierpliwością i życzymy Wam udanego tygodnia!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...