Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Ile legend może wypaść z 1000 beczek? Statystyki dropów po otwieraniu jednego z graczy
Newsy

Ile legend może wypaść z 1000 beczek? Statystyki dropów po otwieraniu jednego z graczy

Dropy w Gwincie

Kiedyś, dawno, dawno temu, Karczmarz otworzył 338 beczek i przedstawił swoje wyliczenia dotyczące częstotliwości wypadania kart danej rzadkości. Od lutego 2017 przesypało się trochę piasku w klepsydrze, więc pora na aktualizację danych! Z pomocą przychodzi nam pewien użytkownik Reddita – Johnny_The_Seagull, który chwali się otworzeniem zawrotnej liczby tysiąca beczułek. Och, Sklep się pewno narobił z roztrzaskiwaniem 🙂

Nie będziemy się wgłębiać w samą treść wpisu – przejdźmy do jego wyliczeń. Autor nie uwzględnił % wydropionych kart premium, ponieważ aż 446 beczek zostało otworzonych podczas Weekendu Beczek Premium.


Statystyki z otworzenia 1000 beczek

Ogólne:

  • 5000 kart,
  • 3581 zwykłych,
  • 1137 rzadkich,
  • 208 epickich,
  • 74 legendarnych.

Procentowe:

  • 71.62% zwykłych, 22.74% rzadkich, 4.16% epickich i 1.48% legendarnych,
  • 4.81 beczki na epicką, 13.51 beczki na legendarną.

Źródło: Reddit


Okiem Beletrysty

Wszystko wygląda w porządku. 4,5 beczki na epika to naprawdę dobry wynik! W końcu to one są jednak najważniejszymi ogniwami wielu decków. Co do średniej szansy na legendę, to ja zwyczajnie tej statystyce nie wierzę (Karczmarz w swoich wyliczeniach sprzed roku w ogóle podważył miarodajność średniej, wszystko macie tutaj). Nieraz  miałem sytuację, w której dostałem trzy legendy z rzędu, aby przy kolejnym openingu z 50 beczek dostać jedną.

R E K L A M A

Pamiętajcie jednak – powyższe statystyki to tylko umowne cyferki z openingu jakiegoś gracza – u Was na 1000 beczek może wypaść 200 legend, albo i jedna – wszystko zależy ostatecznie od szczęścia! W Gwincie nie ma żadnych Pity Timerów (czyli licznika, który odlicza otworzone beczki od ostatniej legendy i po przekroczeniu jakiejś liczby [w Hearthstone dla legend wynosi on 10 na starcie i 40 za każdą kolejną] macie gwarantowany drop legendy czy epika).

A Wy jakie macie spostrzeżenia w odniesieniu do łupów z beczek? Może prowadzicie własne wyliczenia? Dajcie znać!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
  • Grillowana Kiełbasa

    Moim zdaniem powinny być jakieś pitytimery.

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...