Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Dlaczego warto kupić Świąteczną Paczkę od Trolla-Sklepa?
Poradniki

Dlaczego warto kupić Świąteczną Paczkę od Trolla-Sklepa?

Świąteczna Paczka, czyli oferta specjalna Trolla-Sklepa

Jak wiecie, wraz z najnowszą aktualizacją, która wzbudziła tyle kontrowersji, pojawiła się nowa oferta specjalna u Trolla-Sklepa! Jeśli zastanawiacie się, czy warto z niej skorzystać, to przygotowałem krótką analizę zawartości.

Warto wspomnieć, że to już druga oferta specjalna, którą przygotowali nam Redzi. I podobnie jak wcześniej, tak i teraz po szczegółowym przeliczeniu – okazuje się bardzo atrakcyjną propozycją. Choć cena startowa może powodować nerwowy tik na twarzy. Do rzeczy!


Jak Troll-Sklep porachował sobie ceny?

Uwaga! Nie biorę pod uwagę, że ktoś ma skrawki lub/i pył meteorytowy na koncie. Analizuję suche liczby.

Za cenę 97,39 zł dostajemy:

 • 400 pyłu meteorytowego
 • 25 beczek
 • epicką kartę

Brzmi nieźle, ale przyjrzyjmy się liczbom.

Pył Meteorytowy

W sklepie 400 pyły meteorytowego kosztuje 20,49 zł, czyli tyle dostajemy na start.

R E K L A M A

Dodatkowo dostajemy kartę epicką, czyli srebrną i to animowaną, pomijając koszt skrawków dla epickiej, animowanej karty – 800 sztuk – to jeśli mamy już kartę, to transmutacja do premki kosztuje 300 pyłu meteorytowego.

Dlatego według wzoru: (20,49 zł / 400 PM) * 300 = 15,36 zł. To też należy wliczyć w cenę pakietu.

W sumie, cena pyłu meteorytowego, który dostajemy w pakiecie wynosi 35,85 zł!

Beczki

W sklepie możemy skorzystać z kilku ofert na zakup beczek, ale najbardziej interesuje nas cena za 1 beczkę.

W najdroższej ofercie, czyli 244,89 zł za 60 beczek, cena jednej baryłki wynosi 4,08 zł. Zgodnie ze starym handlowym porzekadłem, cena jednostkowa maleje przy wielkości zakupu. Nic dziwnego.

Natomiast w pakiecie świątecznym dostajemy 25 beczek za 61,53 zł (różnica pomiędzy ceną nominalną, a kosztem pyłu meteorytowego), co daje za 1 beczkę cenę w wysokości 2,46 zł, czyli 40% taniej.


Podsumowanie

100 złotych to nie jest mały wydatek, ale jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad zakupem beczek, to teraz warto. Dostajemy bardzo dobrą cenę za jedną beczkę, bo to tak po prawdzie kluczowy element oferty.

Co więcej, w przeciwieństwie do pierwszej oferty specjalnej – Pakiet Startowy – paczkę można kupować do bólu. Biorąc pod uwagę ponad 110 nowych kart, zakup wydaje się być prostym rozwiązaniem na powiększenie kolekcji.

I choć nie zostawiłem suchej nitki na deweloperach za ostatnią aktualizację, to uważam, że oferta jest uczciwa i atrakcyjna. Co więcej, Gwint jest F2P i jeśli raz na rok wydamy parę złotych, to tylko umożliwi dalszy rozwój gry.

Ps. ja trafiłem Udane Łowy :), a wy?

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • gh s

  reklama? oferta świąteczna jest przecież żenująca…

  • BekaZCiebie

   Żenująca? Bo? Jak dobrze widać w artykule opłaca się bardzo. Rozumiem że chciałbyś dostać to za darmo czy co? Nikt też nie przymusza do kupna.

   • Sławomir Dawid Sowa

    Artykuł podchodzi do sprawy zbyt „matematycznie”. Bo kogo obchodzi tak naprawdę pył meteorytowy czy fakt, że jedna karta będzie animowana? Pewnie niewiele osób. I nawet, gdyby oferta zawierała same beczki za 60 zł to wciąż, przynajmniej dla mnie, byłaby to średnia promocja. Grając ze 2h dziennie, mając zadowalający winrate da się te 25 beczek zdobyć w 3 dni (sam nazbierałem przed patchem 30 w 3 dni, a nie jestem dobry w tę grę szczerze mówiąc 😛 ). Także wciąż dla mnie jest to nieopłacalne.

    • BekaZCiebie

     No widzisz. „Dla Ciebie”, tu chodzi o samą opłacalność jeśli ktoś chce kupić beczki. Przecież wiadome jest że jak ktoś nie chce wydawać pieniędzy bo woli je wyfarmic to dla niego nawet jakby połowę z tego to kosztowało to i tak powie że się nie opłaca. Źle wgl podchodzisz do tego. Bo z samego Twojego pisania wychodzi że ze jaką by cena nie była to i tak nie kupisz bo to wyfarmisz. A co do pyłu to myślę że jest sporo osób które kupią to też dla niego. Dodatkowo 30 beczek w 3 dni? Jedyny sposób na to to awansowanie z niskich rang. Żeby 5 dziennie zdobyć przed zadaniami to trzeba się ostro nagrać.

    • Ganisz

     Absolutnie się z tobą zgadzam. Gwint daje możliwość zebrania talii za free i to bardzo łatwo. Jednak, nie zmienia to faktu, że oferta jest bardzo dobra. I czas – ponad 110 nowych kart – sprzyja takiemu zakupowi. To wszystko. Wyraźnie pisałem, że jeśli zastanawiał się ktoś nad zakupem beczek, to teraz ma super okazję. 🙂

    • Bartosz Telesiński

     Widzisz – więcej takich opinii i Redzi też stwierdzą, że zdobywanie beczek jest banalnie proste i to przytną 😉 Z jednej strony muszą jakoś przyciągać graczy z „H”, ale moim zdaniem zbytnie f2p friendly (gdy każdy złapie pełną kolekcję b.szybko i potem beczki leżą) też nie jest dobre. W pewnym momencie CPD znajdzie taki złoty środek gdzie „darmowi” się nie zniechęcą, a „hajsowi” będą kupować. Obawiam się jednak, że nastąpi to przy wersji „finalnej” i znowu będzie reset kolekcji lub coś innego, by „wyrównać szanse” po rozdawnictwie z bety 🙂

    • Robert Majer

     Grając 2h dziennie? Gratuluję! Ja raczej nie kupię, bo wolę o nie powalczyć. Pewnie zajmie mi to dłużej niż 3 dni, ale po ostatnim patchu moje inne motywacje trochę osłabły. Co do nowych kart – mam jeszcze trochę skrawków. Patrząc na ofertę z perspektywy nowych graczy, to d*py nie urywa, ale zgodzę się, że jeśli ktoś myślał nad zakupem pakietu, to od tego warto zacząć.

  • Ganisz

   Serio? Dlaczego?

 • Heerooy

  Po ostatnich zmianach i całkowitej niestabilności połączenia kupno pakietu mija się z celem

 • Andrzej Biela

  Witam,
  Mi sypnęło dwie Legendarne – Leto Królobójca i Milva, której również nie miałem.
  Poza tym kilka Epickich (choć bodajże tylko 1 nowa) i niestety bardzo mało nowych brązów, a na nie najbardziej liczyłem.

  Pomimo tego, ze bardzo jestem zawiedziony patchem (chodzi o UI i problemy z wywalaniem z bitew – nie mylić z nowymi kartami) to wyszedłem z założenia, że raz do roku można wspomóc polski produkt.
  Ciągle mam mieszane uczucia po wspaniałym Challengerze w zamku, który był MISTRZOSTWEM, a po którym nadeszło takie rozczarowanie.
  Pozdrawiam stałych bywalców karczmy 🙂
  Andrzej

  • Tomek Glu

   Mi się patch za..iście podoba, zwłaszcza łatwość w tworzeniu tali i możliwość podglądu decku przed bitwą. Tylko ostatnio podczas bitwy na rankedzie miałem w 3 rundzi 3 punkty przewagi i najmocniejsze powerplay’e w ręku i pojawił się komunikat „Twój przeciwnik utracił połączenie…”, Ja nie mogłem nic zrobić a przeciwnik spokojnie roztawił swoje 14 punktów w 4 kartach. Takie przegrane bolą najbardziej. Mam nadzieję, żę Redzi szybko to naprawią.

 • Sebastian Sarat

  Ze 114 beczek które kitrałem na otwarcie w ledwo co drugiej leciały nowe karty. W sumie poleciało około 6 złotych z czego 2* Geralt:Yrden. Czy jest sens wydawać na beczki z których polecą posiadane karty? To zależy od ilości posiadanych kart, jeśli ktoś ma prawie full kolekcje ciężko będzie trafić coś czego sie nie ma. Jaksię mówi kto nie ryzykuje ten nie zyskuje 😀

 • Pablo Pablo

  Wolę wydać $$$ na dodatek Fabularny do Gwinta…

Discord Gwint24

memy.gwint24.pl

Memy

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...