Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Czerwoni ujawniają kolejny pakiet 20 nowych kart w Gwincie!
Aktualizacje Karty Newsy

Czerwoni ujawniają kolejny pakiet 20 nowych kart w Gwincie!

Znamy już 40 ze 110 planowanych kart!

Na wczorajszym streamie poznaliśmy kolejne 20 kart, które wejdą do Gwinta do końca tego roku. To już w sumie 40 ze 110 planowanych kart. Z niecierpliwością czekamy na kolejne 70.

Poprzednią dwudziestkę znajdziecie tutaj.

Jak myślicie, dadzą radę przed świętami pokazać wszystkie? Tymczasem przyjrzyjmy się nowym kartom.

Wszystkie kart można znaleźć na oficjalnej stronie Gwinta.


Karty

Neutralne

Klątwa Brzydoty

Stwórz złotą jednostkę i przemień się w nią.

Nareszcie pokazał się nasz piękniś. Na streamie ukazał się pod nazwą Uma’s Curse, co jednoznacznie w naszym języku wskazuje na brzydotę.

R E K L A M A

Umiejętność tej karty jest świetna. Bo może się przemienić w każdą wolną złotą kartę. Prowadzący, wręcz podkreślił, że każdą złotą kartę. Jednak z trzech losowych do wyboru, ale to już nie padło przy jego opisie. Jeśli ktoś ma szczęście, to może się na Umę pokusi.

Jest to karta specjalna, a do tego przeklęta. W zasadzie teraz pojawi się dość sporo przeklętych kart. Wróćmy, jednak do naszego uroczego stworzonka.

Opowiadając o tej karcie padło jednak słowo FREE, co może oznaczać, że karty będące w talii, nie pojawią się jako dostępne do przemiany. Tego do końca nie wiadomo, ale to lekko ograniczy możliwości Umy.


Stregobor

Rozejm: Każdy gracz dobiera jednostkę i zmienia jej siłę na 1.

Czarodziej stworzony do talii pod mulligan. Dodatkowo, jeśli wiemy, co przeciwnik dobierze to możemy bardzo ładnie zepsuć mu jednostkę atutową.

Na streamie ukazał się, mając 10 punktów siły. Używać tej karty będą prawdopodobnie talie Skellige i Nilfgaardu.

Dodatkowo posiada ciekawą umiejętność, czyli rozejm. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jak to działa.


Głaz

Zadaj 7 pkt obrażeń wrogowi i przenieś go rząd wyżej. Jeśli rząd jest pełny, zniszcz tego wroga.

Jak sama nazwa wskazuje jest to jest głaz, który może zabić każdego. Taki Piorun Alzura tylko o wiele, wiele lepszy.

W przypadku zapełnionego rzędu, zabija zamiast przenieść wyżej. Co ciekawe Głaz ma kategorię – organiczne.


Włócznia

Zadaj jednostce obrażenia równe sile bazowej jednostki w twojej ręce.

Im większa jednostka ją będzie dzierżyć, tym większe spustoszenie wywoła. Zadaje obrażenia równe sile bazowej jednostki. Dość przydatna karta.


Potwory

Kuchta: Rytuał

Wskrześ 2 brązowe jednostki z Zemstą.

Taka Shani u Potworów, tylko mniej urocza, ale potrafi wskrzesić dwie jednostki. Z pewnością będzie się ją spotykać w taliach pod Mściwego Ukrytego. Przy okazji jest Reliktem, więc możliwe, że pojawi się w końcu talia pod ten archetyp.


Pasożyt

Zadaj 12 pkt obrażeń wrogowi lub wzmocnij sojusznika o 12.

Na pierwszy rzut oka bardzo przydatna karta specjalna. Jeśli porównać ją do Zabójstwa Nilfgaardu to wypada, nawet lepiej niż złoto.

Ponownie można wybrać: damy buffa naszej jednostce, czy jednak zaatakujemy wroga za 12. Takie połączenie z Czempionką będzie wspaniałe. Czekam na tę kartę.


Wilkołak Alfa

Stwórz wilka po każej stronie gdy w kontakcie ze Światłem księżyca.

Mocna brązowa karta. Po raz kolejny pojawia się pojęcie Światło księżyca, ale jeszcze nic dokładnie nie wiadomo o tej karcie.

Wiemy, natomiast że w kontakcie z nim Wilkołak stworzy dwa wilki po obu stronach z siłą 1. Iris pewnie znalazłaby zastosowanie w połączeniu z tą kartą.


Królestwa Północy

Kiyan

Wybierz: Stwórz brązową lub srebrną kartę Alchemii lub Stwórz brązowy lub srebrny Przedmiot.

Osobisty Wiedźmin KP. No, przynajmniej to co z niego pozostało. Posiada umiejętność podobną do tej Vesemira, tylko że o wiele bardziej rozbudowaną.

Różnica polega na tym, że mamy możliwość stworzenia dowolnej brązowej lub srebrnej karty alchemii, bądź przedmiotu. Tak jak w przypadku Umy, tu też wybieramy z trzech losowych kart. Z pewnością pojawi się w najnowszych taliach rankedowych.

Kiyan również otrzymał kategorię przeklęty. Może pojawi się nawet u Skellige, jeśli Uma się w niego przemieni.


Hubert Rejk

Wykradnij wszystkie wzmocnienia jednostek ze swojej talii.

Niezwykle groźna talia, ponieważ może wejść w drugiej rundzie za dużą liczbę punktów. W zasadzie jedynym sposobem na tego wampira, będzie palenie i resetujące jednostki, bądź karty specjalne.

Bez nich może czekać nas pass w drugiej rundzie.


Udręczony Czarodziej

Zobacz 2 brązowe Zaklęcia lub Przedmioty ze swojej talii, po czym zagraj 1.

Przeklęty Elfi Najemnik, tylko w KP. Pozwala zagrać jedno zaklęcie, albo przedmiot. Ta karta może zapowiadać deck Północy pod przedmioty. Wartość siły na stronie wynosi dwa.


Potępiona Czarodziejka

Jeśli w rzędzie tej jednostki jest Przeklęta jednostka, zadaj 7 pkt obrażeń.

Tym razem karta zadająca siedem punktów obrażeń, jeśli w jej rzędzie jest ktoś potępiony. Idzie w parze z Olgierdem, albo swoim kolegą po fachu. Na stronie jej siła wynosi cztery.


Nilfgaard

Yennefer: Wstrząs

Stwórz ostatnie zagrane przez ciebie brązowe lub srebrne Zaklęcie.

Nowa odsłona wszystkim znanej czarodziejki, tym razem jednak jako karta Nilfgaardu. Tworzy ostatnio zagrany spell gracza, jak sam opis wskazuje. Należy jednak pamiętać, że tylko zaklęcie.


Mazidło

Uzdrów wszystkich sojuszników i losowo podziel między nich 5 pkt wzmocnień lub Wskrześ brązową jednostkę o sile 5 lub niższej.

Przedmiot alchemiczny, potrafiący uzdrowić oraz wzmocnić, a nawet wskrzesić jednostkę. Raczej będzie wskrzeszał jednostki, chociaż Nilfgaard już posiada takowe.

Karta jest dobrą kontrą na Skellige pod okaleczanie wroga.


Nadzorca niewolników

Stwórz brązową jednostkę z talii przeciwnika.

Karta mająca dość niespotykane zastosowanie. Pozwala zobaczyć trzy brązowe jednostki z talii przeciwnika i tworzy jedną z nich po stronie gracza.

Pozwala zobaczyć, czym dysponuje przeciwnik i przy okazji nabić trzy punkty przewagi. Siła tej karty wynosi na stronie 3.


Skellige

Ulfhedinn

Zadaj 2 pkt obrażeń każdemu rannemu wrogowi.

Kolejna przeklęta jednostka, leczy tym razem jest to wilkołak. Złoto potrafiące zranić każdego rannego wroga o 2. Dobrze zagrany może nieźle namieszać.


Ozdobny Miecz

Stwórz Żołnierza ze Skellige i ulepsz go o 2.

Tu jest lekki problem, bo jak na razie na streamie, ulepszenie wynosiło 3, a na stronie podanej we wstępie ma wartość 2.

Niemniej, przedmiot pozwala stworzyć dowolnego z trzech losowych żołnierzy ze Skellige, a to już dość sporo i jeszcze wzmacnia, tylko o ile? Karta jak na razie sprawia dość dobre wrażenie.


Skelligijski Treser

Stwórz Niedźwiedzia.

Kolejny pirat w towarzystwie niedźwiedzia. Tworzy 11 punktową jednostkę z kategorią – przeklęta. Dobre combo z Berserkami i nowym magiem.


Scoia’tael

Xavier Moran

Wzmocnij tę jednostkę o siłę ostatniego zagranego przez ciebie Krasnoluda.

Xavier, dość ciekawa karta, ponieważ może zwiększyć swoją siłę o ostatnio zagranego Krasnoluda. Co oznacza, że punkty jednostki wyrzuconej przez nas zostaną podwojone w postaci złota.

Tylko, czy nie lepiej w takiej sytuacji zostawić tego buffa dla Tancerki? Z całą pewnością użyteczność tej jednostki zostanie poddana próbie.


Pavko Gale

Zagraj losowy brązowy lub srebrny Przedmiot ze swojej talii.

Specjalista o dostarczania porów. W Gwincie zajmuje się wyciąganiem przedmiotów z naszej talii. W zależności od rodzaju decku, może okazać się jedną z podstawowych kart. Wszystko zależy jednak od kolejnych ogłaszanych przedmiotów.


Czarna Pantera

Zadaj 7 pkt obrażeń wrogowi w rzędzie z mniej niż 3 jednostkami.

Osobliwa jednostka we frakcji wiewiórek. Zadaje siedem obrażeń, ale tylko wtedy, kiedy w rzędzie nie ma więcej niż dwie jednostki.

Karta sprawdzałaby się w talii pod przemieszczanie, ale to się okaże w momencie poznania wszystkich nowych kart.

 


Podsumowanie

Na tym kończą się najnowsze karty, które dołączą do gry wraz z nowym patchem.

Jeszcze nie wszystkie kwestie są jasne w związku z nowymi kartami, lecz prawdopodobnie już niedługo zostanie to ujawnione. Jak na razie pozostaje cieszyć się aktualną metą i znanymi zasadami gry.


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • MC

  Uma jest przecież troll kartą. Karta daje ci 3 losowe złote karty z wszystkich kart w grze i wybierasz jedna (Discover z HS). Nie jest to karta „competitive”. Szansa ze trafimy igni w odpowiednim momencie jest dość mała.

  • felo

   Dokładnie, autor chyba myślał, że „stwórz” oznacza wybranie sobie dowolnej złotej karty z całej gry. Ale przecież taka karta nie miałaby racji bytu bo byłaby grana w każdej talii. Tworząc tylko 3 karty z całej puli, jest to bardzo ryzykowana karta.
   To samo Kiyan. Nie tworzy się dowolnej karty, tylko losuje się 3 z puli i wybiera 1.
   Ozdobny miecz – to samo, nie tworzysz dowolnego żołnierza Skellige, tylko losujesz 3 z puli wszystkich żołnierzy i wybierasz 1.
   Dziwi mnie to, bo autor przy np „Nadzorcy niewolników” wiedział, że tam losuje się 3 i wybiera 1.

   Co do Światła księżyca to zdaje się, że jest to buffujący mróz, buffuje jednostke o 2 co turę, jest to efekt pogodowy. Wczoraj na reddicie było jakieś zdjęcie chińskiej wersji, nie wiem czy to prawda.

   A co do Rozejmu, to jest to ponoć nowa nazwa na „jeżeli obaj gracze nie spasowali”.

   • MC

    Światło ksieżyca daje ci wybór miedzy boom i hazard. Ale tez nie jestem w 100% pewien. Kiyan ma mniejsza pule kart z ktorych losuje wiec moze być uzyteczny.

    • felo

     Tak, masz racje, źle to zapamiętałem wczoraj.
     Oczywiście im mniejsza pula to mniejsze RNG, ale to nadal nie jest to o czym zdaje się autor myślał.

   • Keiji

    Dzięki felo za sprostowanie tego. W przypadku Nadzorcy, na streamie padło dokładnie stwierdzenie, że wybiera się z trzech kart jednostek. Wychodzi na to, że „stwórz” w odniesienie do tych kart oznacza wybór z trzech losowych. Jeszcze raz dzięki za tą informacje.

    • felo

     Spoko, w sumie się nie dziwie, że takie cudeńka wychodzą bo nazwa stwórz jest co najmniej myląca. Eredin też ma stwórz, a nie dobiera tylko 3 karty, tylko wszystkie z puli kart Dzikiego Gonu. Już na reddicie są dyskusje na ten temat. Mam nadzieję, że to zmienią. Albo chociaż zredagują teksty na kartach, żeby były bardziej jasne, np. „Stwórz 3 losowych żołnierzy Skellige i zagraj 1” albo coś w tym stylu.

     • Keiji

      No dokładnie, takie opisy daje CD Project. Wszystko stanie się jasne, kiedy będzie można zagrać tymi kartami, bo jak na razie jedynie można snuć domysły. A tak, ktoś zrobi sobie kartę ze skrawków i się lekko zdziwi.

   • B1essu

    Zgadzam się Uma powinien wybierać tylko spośród Neutralnych kart, zdecydowanie mniej będzie szkodliwego RNG. Można też łatwiej wykalkulować w której sytuacji go zagrać żeby nie stracić value.
    P.S. Autor naprawdę nie słuchał uważnie Luigiego na strumyku że blokuje posty które chcą sprostować błędy artykułu…

 • Kambaramba

  W artykule jest mnóstwo błędów interpunkcyjnych. Nie czyta się tego przyjemnie…

 • soltysek

  Bardzo mało kart które będą się nadawać do poważnych gier rankingowych. Ogólnie wszystkie znaki na niebie i ziemi zwiastują nowy tryb w stylu areny z HS i draft (składanie decku z losowych kart).

 • Andrzej Biela

  Nie wiem jak inni ale jak dla mnie większość nadchodzących kart idzie w kierunku zwiększenia RNG… i tu mam problem, gdyż o ile dla rozrywki to dobrze i fajnie można sobie pograć potyczki na fun/troll deckach, o tyle dla rankingów to się chyba średnio sprawdzi.
  Tam raczej szukamy stabilnych talii.
  Dodatkowo kolejny raz zmierzamy w kierunku dawania podobnych mechanik rożnym taliom (np. przeklęci w KP)
  Ciekawe jak to wpłynie na ogólną rozgrywkę.

  • B1essu

   Osobiście uważam że to będzie ciekawy balans pomiędzy pełną kalkulacją, a całkowitym RNG. Weźmy np. Avalakh: Wiedzący. Jego karta jest zupełnie bezużyteczna jeśli zostanie w tej postaci co jest. Dobieranie losowej srebrnej/złotej jednostki przeciwnika jest bez sensu, bo nigdy nie wiesz co trafisz. Z drugiej strony jeśli wykorzystać do niego nową mechanikę „Stwórz”, nagle się staje jedną z lepszych kart w grze. Spośród 10 mocnych kart przeciwnika wybierasz z 3 losowo dobranych pod konkretną sytuację na planszy. Jeśli wziąć po uwagę to że dobiera jedynie jednostki i tylko z decku, to można też wykalkulować co trafisz przy założeniu że wiesz ile złotych/srebrnych kart rywal ma jeszcze w talii. W pewnym sensie możesz też dowiedzieć się na jaki deck grasz, czy też czego przeciwnikowi nie udało się dobrać do ręki.

 • speedor123

  Kart będzie 111 z racji iż między 1 a 2 streamem dodali na stronę jeszcze 1 zakrytą kartę do potworów (jak nie wierzycie sprawdźcie sobie ile obecnie jest kart u potworów a ile jest na filmie np Kondzia z omawiania który nagrywał chwile po 1 streamie )

 • NC

  wszystko świetnie tylko ten art do pasożyta D: thanks, i hate it

 • Misiek808

  Najbardziej mnie ciekawi dlaczego nowa Yen ma tag Aedirn. Czy będzie to miało związek z umiejętnością nowego lidera KP?

  • Toxin Symbiont

   Jest już kilka kart z tagiem Aedirn. Może ma taki tag gdyż jest z Vengerbergu ? Mieszka w nim, pracuje ? Trochę myślenia

   • Misiek808

    Naprawdę? Wow. I to wszystko będzie pokazane w Gwincie? Jakaś mechanika związana z jej codziennością i pracą? -.-

    • Toxin Symbiont

     Odpowiedź jaką od ciebie dostałem nie ma nic związanego z moją odpowiedzią i z twoim pytaniem. Wytłumacz mi o co ci chodziło, bo aż się zawiesiłem.

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...