Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Alfabet Gwinta – B jak beta!
Newsy

Alfabet Gwinta – B jak beta!

Alfabet Gwinta

Witajcie w Oxenfurckiej Akademii! Dziś w ramach zajęć – Alfabet Gwinta – wykładowca galbarOfficial przedstawi wam kolejną runę magiczną – B. Wraz z nią wyjaśni wam pewne zjawisko, które niczym pory roku opisuje historię świata Gwinta. Zapraszam na wykład!


Alfabet Gwinta – B jak Beta

Rozróżniamy następujące typy wydarzeń związanych z beta-testami wczesnych wersji gier:

 • Closed Beta – zamknięte testy wersji beta gry dla wybranego grona osób.
 • Open Beta – otwarte testy wersji beta gry udostępnionej dla wszystkich chętnych graczy.

Closed Beta w Gwincie

Oficjalny początek Closed Bety dla Gwinta miał miejsce 25 października 2016. Wcześniej twórcy zorganizowali krótkie testy serwerów (tzw. stress testy) w celu sprawdzenia sieciowej infrastruktury przy dużym zainteresowaniu, a odbyły się one 23 i 27 września.

Chcąc wziąć udział w zamknięty testach beta należało uprzednio zarejestrować się na stronie Gwinta podając swój adres e-mail i wybierają odpowiednią platformę (PC lub Xbox One, a później także PS4).

Nie było to jednak gwarancją wzięcia udziału w tej fazie testów, gdyż tylko wybrane osoby otrzymały e-maila zwrotnego z kodem aktywującym grę na platformie GOG Galaxy oraz instrukcjami dalszego postępowania.

Osobiście nie udało mi się otrzymać takiej szansy, lecz jeden z moich dobrych znajomych ofiarował mi swój kod aktywacyjny, dzięki czemu mogłem grać już w Closed Becie.

R E K L A M A

W tej fazie testów otrzymaliśmy do gry cztery frakcje:

 • Królestwa Północy
 • Skellige
 • Potwory
 • Scoia’tael
 • oraz obietnica dodania piątej, czyli Nilfgaardu – w późniejszym terminie (oficjalnie dodano Nilfgaard do gry 30.01.2017).

Warto odnotować, że początkowo działanie pogody (czy też np. Rogu Dowódcy) było identyczne jak to, znane nam z Wiedźmina III. Określony typ pogody (Mróz/Mgła/Deszcz) działał zawsze w tym samym przypisanym rzędzie, po obydwu stronach, sprowadzając siłę każdej jednostki w danym rzędzie do 1.


Open Beta w Gwincie

Na chwilę obecną, począwszy od 24 maja 2017, Gwint jest w fazie Open Bety, dzięki temu liczba graczy (w istocie wciąż testerów), a także sama popularność gry znacznie wzrosły.

Dwa dni przed startem OBT, serwery zostały wyłączone, a wszelkie postępy graczy zresetowane. W nagrodę za wcześniejszy udział w Closed Becie, użytkownicy, w zależności od wbitego tam poziomu, otrzymywali określony zestaw nagród.

Twórcy wciąż zaskakują nas nowymi pomysłami w kolejnych aktualizacjach i choć dla kogoś, kto zaliczył kilkumiesięczną przerwę od gry, mogła się ona zmienić nie do poznania, to jednak nie sposób zaprzeczyć, iż te zmiany idą zdecydowanie w dobrym kierunku.

Wraz z wkroczeniem w fazę Open Bety zauważalna jest wzmożona aktywność twórców, którzy przeprowadzają aktualizacje znacznie częściej niż miało to miejsce dla Closed Bety. Zmiany uwzględniają np. redukcję bądź powiększenie siły danych jednostek czy ich zdolności pasywnych, poprawki w funkcjonowaniu różnych elementów gry, czy też dodawanie nowości, takich jak tryb esportowy Gwent Masters, czy spodziewana w tym roku kampania single player.

Na koniec zapraszam do dyskusji o historii Gwinta i jego przyszłości! Jakie najdziwniejsze elementy pamiętacie z zamkniętych beta testów? Czy Gwint rozwija się w dobrym kierunku?

Do zobaczenia niebawem w kolejnym artykule z cyklu Alfabet Gwinta – C jak … 🙂


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Griix

  ale przecież klucze rozdawali każdemu jak leci :p

  • gru

   Na początku zamkniętej bety ciężko było o klucz później dawali każdemu

  • B1essu

   Osobiście zarejestrowałem się w październiku używając 4 skrzynki pocztowe, na wszystkie otrzymałem klucze dopiero pod koniec stycznia. Także kupiłem sobie klucz na aukcji, nie miałem za bardzo ochoty czekać na cud (który się nie zdarzył).

 • Strzelec Bartek

  Z Closed Bety najlepiej pamiętam talie na Biedote Piechote 😀
  Dla tych co nie wiedzą: Biedna piechota miała 3 siły i tworzyła kopie siebie samej. W wersji 0.8.33 dodano Mardreame i dawały lub odbierały 4 siły bazowej. Napakowało się tak tę karte do jakiś 15 siły a potem kopiowało Foltestem. Potem przez reszte gry się ją wskrzeszało. To był pierwszy i największy rak Gwinta. I każdy musiał grać 3 sztuki grzybów by walczyć z tą talią.
  Sami sprawdźcie lub sobie przypomnijcie. https://www.youtube.com/watch?v=xuIeJJOHIZ0

  • Mortyr

   A jednym z pierwszych raków nie był przypadkiem deck pod wzmocnione trebusze?
   W artykule brakuje mi linku do części pierwszej.

Discord Gwint24

memy.gwint24.pl

Memy

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...