Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Aktualna meta w Gwincie – najlepsze talie | otwarte beta testy – sierpień 2017!
Poradniki

Aktualna meta w Gwincie – najlepsze talie | otwarte beta testy – sierpień 2017!

Aktualna meta w Gwincie

Witajcie, wakacje chylą się ku końcowi, a ja wraz z team Hen Ichaer przygotowaliśmy dla was tier listę najlepszych decków w obecnym meta – otwarte beta testy, sierpień 2017. Jesteśmy przed dużym patchem, który pewnie niebawem się pojawi, więc korzystajcie z poniższych talii wbijając kolejne poziomy w rankingu.

Pamiętajcie jednak, te informacje mogą wam pomóc, ale nie wygrają za was tych pojedynków! Powodzenia! Tymczasem oddaję was w ręce omnomnomnom, który będzie waszym przewodnikiem po aktualnej mecie.

Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną!

Czytaj artykuły od Hen Ichaer!


Tier 1

Pogodynka eiSlotha Potwory

Discard Skellige


Tier 2

Ukryty – Potwory Pożeranie

Dagon Tokeny

Eredin – Powrót Króla

Potwory – Pożerka na Dagonie

Rębacze Henselta

Rój Foltesta

Krasnoludy Swima 

Kontrolne Scoia’Tael

Nilfgaard Ciri Dash


TIER 3

Kontrolny Radowid

Straż Królowej

Topornicy

Nilfgaardzka Przewijarka


Najlepsze frakcje w obecnej mecie – otwarte beta testy

 • W aktualnym patchu tytuł najsilniejszej frakcji należy do Potworów. Czy to jakaś pogodynka, tokeny, różne wersje pożerki, a nawet hybrydy. Każdy z tych archetypów jest mocny i grywalny. Potwory można uznać za najbardziej kompletną frakcje w grze. Zdecydowana większość frakcyjnych brązowych, srebrnych i złotych kart jest mocna plus występuje między nimi wiele synergii i potencjalnych zagrań. Na dodatek dużo kart neutralnych znajduje miejsce dla siebie w archetypach Potworów co zwiększa ogólną funkcjonalność frakcji . To wszystko owocuje tym, że na ten moment Potwory są najmocniejsze.
 • Skellige początek aktualizacji jakby przespało. Pojawił się QG, choć działał dobrze to dość szybko poszedł w odstawkę, ponieważ nie dawał rady z topowymi taliami. Reszta archetypów nie potrafiła się odnaleźć, ale to wszystko do czasu, gdy pojawił się discard,  który z przytupem wbił się do czołówki. Trudno jednoznacznie orzec, czy jest to aktualnie silniejsza talia niż potwory, ale z pewnością znajdują się na podobnym poziomie. Bardzo dobre dobrane karty i wykorzystanie mechanik gry sprawia to, że talia jest tak mocna. Od czasu, do czasu również pojawiają się też talie na topornikach, fajne do pogrania, nawet mocne, ale tylko na konkretne matchupy. Spytacie co z Haraldem? O tym panu to chyba już wszyscy zapomnieli…
 • Królestwa Północy wreszcie odżyły po dużych zmianach, które miały miejsce jakiś czas temu. Frakcja posiada talie głównie na Henselcie i Folteście, które wykorzystują fajne synergie frakcyjne, przez co w dobrych rękach dają sobie radę. Radowid miał swoje 5 min, ale trochę poszedł w odstawkę, ponieważ tokeny są zdecydowanie mniej grane. Mimo to, że frakcja jest silna, wciąż ma niewykorzystany potencjał np. archetyp związany z tarczami. Brakuje mu mocy i kart, na które wszyscy czekamy.
 • Scoia’Tael w mecie można opisać jednym słowem. Krasnale. Czyli prosta, cały czas mocna i stabilna talia. Można powiedzieć, w prostocie siła, co tutaj jak najbardziej pasuje. Talia sprawdza się zarówno dla początkujących jak i graczy z wyższych pozycji w rankingu. Co do reszty archetypów to niestety brakuje im mocy, tempa, ilości kart do combowania się i wielu innych rzeczy. Ciekawe mechaniki, jak mulligan i przerzucanie, niestety nie są grywalne przez wyżej wymienione problemy.
 • Nilfgaard wciąż nie podniósł się z kolan i w tym patchu już raczej tego nie zrobi. O odkrywaniu wszyscy już zapomnieli, a nawet ja podczas pisania tego zapomniałem jak nazywa się jeden z liderów Nilfgaardu (chodziło tu o Morvrana, musiałem sprawdzić), co samo w sobie dość dobrze obrazuje w jakiej sytuacji ta frakcja się znajduje. Według mnie jedyną fajną opcją jest Emhyr pod przewijanie przeciwnika. Talia dostarcza dużo frajdy z gry, a w dobrych rękach jest nawet w stanie coś zdziałać.

Podsumowanie

W mecie na obecny moment występuje dość spory zastój, sporo graczy narzeka na nudę w rozgrywkach. Obecny sezon rankingowy ciągnie się już 3 miesiąc, więc nie ma co się dziwić. W związku z tym nasza tier lista nie powinna się już zmienić. Jak wszyscy wiemy zbliża się patch.

Przecieki kart, plotki, że PTR jest online i inne nowinki docierają do graczy. Osobiście mam nadzieję na dużą ilość kart do archetypów gdzie ich brakuje. Pozostaje nam czekać na oficjalne informacje i zaufać Czerwonym, że nadchodzi dobra zmiana.

R E K L A M A

Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Strzelec Bartek

  A ja się pytam, gdzie są te interakcje Geralta o których mówili Redzi pół roku temu?

  • Jan Kowalski

   Zasada numer 1- Nigdy nie wierz Redom.

 • Bartas Bartas

  Absolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że mulligan jest niegrywalny. Owszem jest bardzo rzadko grany, ale grając nim wbiłem 4000+ z win ratio ok 65% 😉

  • Jakub Przybylik

   Mulligan, pancerz, maszyny itd. to są wyjątki. Sam od siebie mogę powiedzieć, że ta lista jest przekłamana, bo 4000 przekroczyłem swoją wariacją scoia’tael ambush & control, mając np. na Skellige Discard będące tu tier 1 100% win.
   Ale gdzieś od 3000 spotkałem może raz podobną talię. To są wyjątki, często bazujące na zaskoczeniu przeciwnika. Nie można na podstawie tak rzadko pojawiających się talii układać tier. W tej liście są jedynie talie DOMINUJĄCE metę. I nasze perełki, które będą mieć tak wyróżniające się statystyki do nich nie zaliczają.

 • LukiTrzy

  Szanowny karczmarzu archetyp związany z tarczami na KP działa i to bardzo dobrze, sam już wbiłem 4000 mmr taką talią. I nie zgodzę się z tym, że brakuje jej mocy i kart. Jedno i drugie jest i działa 😉

 • Radosław Król

  Dla tych co piszą, że się nie zgadzają, że jakaś talia jest słaba bo nią wbili 4000mmr. Ludzie w tej chwili każdą talią da się wbić 4000mmr. Talie które znajdują się w Tierach 1-3 to nie talie którymi da się wbić 4k tylko te które będą sobie radziły wyżej z dodatnim win ratio.

 • Janusz Stefko

  + ratio do 4000 też nie jest trudno mieć, zabawa, a także schody, zaczynają się pow. 4000. Ktoś napisał tu gdzieś, że net decki pomagają do tej granicy a potem trzeba reagować na to co jest grane i modyfikować talię samemu – coś w tym jest.

 • redfren

  Hej. Mam takie głupie pytanie nowicjusza, który dopiero dobija do 10 poziomu – Co to są te TIERy? Bo jeszcze nigdzie nie trafiłem na wyjaśnienie 🙂

  • Strzelec Bartek

   Łatwo się domyślić

  • Radosław Król

   Tier 1 najlepsze talie
   Tier 2 świetne talie ale nie radzą sobie z najlepszymi
   Tier 3 dobre talie ale nie radzą sobie z Tier 1 i 2 i tak dalej

   • P3jter

    Ale warto pamiętać o wyjątkach 🙂 np. Radowit ( tier 3 ) łatwo ogra krasnoludy ( tier 2 ) 🙂 wszystko zależy od match-upu 😀

Discord Gwint24

memy.gwint24.pl

Memy

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...