Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Aktualna meta w Gwincie – najlepsze talie | otwarte beta testy – czerwiec 2017!
Newsy Poradniki

Aktualna meta w Gwincie – najlepsze talie | otwarte beta testy – czerwiec 2017!

Aktualna meta w Gwincie

Witajcie, wraz z team Hen Ichaer przygotowaliśmy dla was tier listę najlepszych decków w obecnej mecie – otwarte beta testy. Potraktujcie to jako informację, która może wam pomóc w rozgrywce i we wspinaniu się na sam szczyt, ale nie wygra za was tych pojedynków!

Waszym przewodnikiem będzie omnomnomnom, zapraszam!

<więcej talii omówionych przez Hen Ichaer – click!>


Czym jest Meta?

Meta, czyli na dobrą sprawę gra poza grą, każdy gracz z wyższej półki, lub osoba aspirująca do takiego miejsca, musi ją monitorować, przeglądać i znać od podszewki. Bez tego ani rusz. Meta składa się z kilku rodzajów talii, które z różnych powodów znajdują się w odpowiednich tierach, ale czy ktoś się zastanawia dlaczego właśnie tak się dzieje? Zaczynamy!


Tier 1

Top 1 – Skellige na Misiach od Pandy

Top2 – Skellige – Topornicy na Pogodzie od Lifecoacha

R E K L A M A

Top 3 – Pogodynka Potwory


Tier 2

Kontrolne Królestwa Północy

Nilfgaard Odkrywanie

Spellatael


Tier 3

Potwory Pożeranie

Scoaia’Tael Mulligan

Skellige QueensGuard


Najlepsze frakcje w obecnej mecie – otwarte beta testy

 • Skellige bezdyskusyjnie jest teraz najlepszą frakcją w grze. Zawdzięcza to mocnym złotym kartom, solidnym srebrnym, ale przede wszystkim bardzo mocnym brązowym. Każdy archetyp jest grywalny (nawet discard z Kambi) i do tego mocny. Jedyne, co boli Skelige to kontrola cmentarza, ale mimo to, dzięki mocnym poszczególnym jednostkom, daje sobie z tym radę bez większych problemów.
 • Potwory to jedyna frakcja, która jest w stanie nawiązać równą walkę ze Skelige, dzięki pogodzie i kontroli cmentarza. Również posiadają mocne złote i srebrne karty. Warto zwrócić tu uwagę na Sukkuba, który jest teraz bardzo użyteczny, zwłaszcza przy przy dużych jednostkach Skellige. Na dziś pożeranie po zmianach brązowych jednostek z CBT nie jest w stanie walczyć z najlepszymi taliami w obecnej mecie.
 • Nilfgaard w ostatnim patchu dostał zbyt duże nerfy na kluczowe brązowe jednostki, przez co archetypy tej frakcji przestały mieć sens. Pomimo nadal najsilniejszych sreber w grze i bardzo mocnych złotych kart, na dziś, jedyną wartą uwagi talią jest Odkrywanie, które przy dobrej grze i ręce jest w stanie rywalizować z topowymi taliami.
 • Królestwa północy pomimo ostatnich wzmocnień mają wciąż spore problemy. Największymi są: małe tempo, długi setup, mało dobrych srebrnych i złotych kart. Brązy nie są złe, ale przez długi setup i jedną kluczową brązową kartę, którą łatwo skontrować, czyli Kaedweńskiego Inżyniera Oblężniczego, tracą na wartości. Na ten moment grywalne są jedynie machiny, które dobrze kontrują pogodynki, ale niestety nie dają radę na Skellige.
 • Scoia’tael to obecnie jedna z najtrudniejszych frakcji do gry. Niestety też ubolewa na średnie brązy,  słabe srebra i naprawdę mało dobrych złotych kart. Kolejnym problemem jest to, że archetyp pod przerzucanie ma potencjał, ale jest do niego zwyczajnie zbyt mało kart. Grywalna na ten moment talia oparta na specjalnych kartach, ma ogromne problemy z Regisem. Natomiast Mulligan wymaga dobrego przygotowania do gry i niezłych umiejętności, inaczej wypada 50/50.

omnomnomnom, Team Hen Ichaer


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Mateusz Perdjan

  Macie może dalszą kolejność w mecie ? Gram talią Dorfs od Swima i jest całkiem niezła, myślałem że może choć w tier 3 sie znajdzie …

  • Olchawski

   Krasnale na wysokim rankingu nie mają najmniejszych szans w szczególności kiedy każda obecnie grywalna talia ma jak je powstrzymać(kajdany, pożogi, niszczenie przez Leo, potwory wyciągają dużo większe ilości punktów na następne tury, maszyny, ogromna ilość punktów ze wskrzeszenia QG, tarczowniczki itp.). Dlatego też dorfy będą dobre dla początkujących graczy ponieważ uczysz się wielu nowych mechanik i jesteś wstanie dojść do rangi 10-12 dalej jest za trudno.
   OLCHAWSKI- team Hen Ichaer

 • Strzelec Bartek

  omnomnomnom, to ten ze streamów ODD!

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...